Byt (1960)

Po třičtvrtěhodině jsme to vypli. To, co je tady napsáno jako úvod, na čtyřech řádkách, to trvalo celou tu dobu. A už jsem z toho bych unavený, ani mě nezajímalo, jak se děj vyvine dál.

Případ Thomase Crowna (1968)

O tomhle filmu jsem nikdy před tím neslyšel a moje škoda. Je skvěle natočený, naprosto geniální atmosféra, super dialogy a samozŕejmě skvělí herci, mezi kterými to funguje. Ideální podívaná na nedělní podzimní večer s whiskou v ruce a partnerkou vedle sebe.

Tom a Jerry: Rychle a chlupatě (2005)

Tohle byla totální blbost. Ani starý dobrý Tom a Jerry, ani nic nového. Nápady povětšinou ohrané a šablonovité, jen pár fakt legračních momentů. Aspoň že junior na otázku Jak se ti to líbilo? odpověděl Dobře.

Velký Gatsby (2013)

Velkolepý film, už několikátý remake prý kraťoučké Fitzgeraldovy knížky, s každou další verzí delší a delší. Ostatní jsem zatím neviděl, tak nemůžu porovnat, ale tenhle film byl dobře koukatelný. Super atmosféra 20. Let, občas podmalovaná moderní hudbou, ale mě to nevadilo. Aspoň to mělo šťávu. Hlavní postavy se prohání parádními bouráky, které mi ale přišly na rok 1922 nějak moc moderní.

Snížek, bílý kožíšek (2011)

Je to částečně animovaný dětský film o bílé opičce, co se snaži integrovat se do majoritní gorilí společnosti. Samozřejmě je to hlavně pro menší děti, takže se to nedá hodnotit pohledem dospělého, ale co mě potěšilo byla barevná retro atmosféra 60. let a hezké dobové dopravní prostředky. Animace je na dnešní dobu slabší, asi Španělé neměli zas tak velký rozpočet. Aspoň že gorilka i panda červená vypadají roztomile.

Modrá Dahlia (1946)

Klasická poválečná detektivka s výtečnou atmosférou.

Kick-Ass (2010)

Navnaděn zdejšími kladnými reakcemi jsem se těšil na komiksový Nářez, celá rodinka se usadila k TV, ale po pár minutách jsem to musel zastavit z obavy o duševní vývoj dětí a mládeže. V tomhle filmu cáká krev jak na běžícím páse a určitě není decetní jako třeba Superman nebo Spiderman. Spíš se blíží Tarantinovi. Námět sie zajímavý, ale zas ne světaborný. Pokud nemusíte filmy plné krve, tak tohle klidně vynechte.

Ve stínu (2012)

Silný a výborně natočený film. Spousty krásně propracovaných detailů. Smutný a bohužel pravdivý děj.

C'était un rendez-vous (1976)

Osmiminutový film, jeden záběr, Paříž nad ránem a ulicemi se řítí blíže nespecifikovaný sporták. Zvukovou stránku tvoří jen vytí motoru a pískot pneumatik. Závěršílené jízdy na Montmartru, řidič končí v objetí své dívky. Tak, a ted jsem zaspoiloval, ale to není důleřité, tohle se stejně musí vidět, protože děj se stejně nedůležitý.