Angel-A (2005)

Tenhle film vždycky potěší. I po letech. Zase si člověk uvědomí, jak se super mít svého anděla, který vás naučí dívat se na sebe zvenčí a mít se rád.

Anděl Páně (2005)

Docela vtipná pohádka, možná z ní jednou bude i klasika

Konečná (2013)

Typický Arnold je zpět. Trochu zestárnul, ale stále má rád zbraně těžkých kalibrů a suché hlášky. Jako film je to průměrná akčňárna se stokrát ochranou zápletkou a spoustou mrtvých a střídající krve, ale Arnold tomu dodává šťávu a charisma. Už se těším na jeho další film taky loni vydaný, Escape plán.

Letadla (2013)

Autům nesahá ani po blatníky . Sice je stejná grafika a stejné prostředí, ale kde jsou všechny ty vtipné narážky a gagy. Tenhle příběh je pro malé děti. Je to totální klišé, mlaďoch chce závodit, najde si starého zkušeného učitele, jako totální outsider se seznámí s ostatními závodníky, některí jsou křiváci, jiní jsou přátelští. Nakonec vyhraje. Nic víc. Bída, totální bída. Navíc bez nadhledu a natočené z provinční americké perspektivy. Totálně promarněná šance.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Zábavné i dnes. Geniální komiksová komedie o oživlých snech, jednom skutečném patentu na antigravitační rukavice a hláškách typu "dnes je čtvrtek" a "vy pojedete do Chuchle".

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Splnil očekávání, ale nepřekvapil. Megavýprava, krásné záběry na Hobitín, na Roklinku, na skřetí důl, perfektně namaskované příšerky. Prostě variace na Pána prstenů, nic nového. A co si z filmu zapamatuju? Nemocnýho CGI ježečka, ten byl superroztomilej. A děj? Nejdřív trpaslíci vyžerou hobitovi spižírnu, ten pak s nima putuje směr jejich bývalé sídlo, osamocená hora. A cestou se staví u elfů a pomlátí se se skřety na ohyzdných vrrcích. Naštěstí je ale zachrání obrovští orli, kupodivu klaďasové. Pokračování příště, tři hoďky pryč.

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino se nezapře. Výborný drsňácký film se spoustou geniálních scén. Někdy je to trochu zdlouhavé, ale vždycky se děj po chvíli zrychlí a nabídne další salvu vymakaných dialogů, perfektních exteriérů nebo interiérů a samozřejmě mraky krve.

Mládeži nepřístupno (2013)

No, že to bude kravina, to jsem čekal. Ale že to dokoukám celý a bez přetáčení, to jsem nečekal. A těch pár vtipnejch scének, který mě nahlas rozesmály, ty jsem taky neočekával. Ale jinak je to fakt blbost. Občas ale geniálně vtipná. Například ta epizoda s tou teenagerkou, co dostane menstruaci, ta byla geniální. A ten závěr s těma koupajícíma se kočkama a žralokem, ta byla excelentní. Nebo ta scénka v supermarketu. A ty srágory rozstříknutý všude po tom Miníkovi a otázka "tohle všechno bylo pro mě?" Funny as hell!

Adaptace (2002)

Vzdal jsem to po dvaceti minutách. Pořád se nic nedělo a vůbec mě to nebavilo.

Tucker: Člověk a jeho sen (1988)

Pokud všechno, co je ve filmu, se skutečně stalo, tak to byla pěkná levárna a je ku podivu, že se Tucker nesnažil o nápravu. Reklamu si udělal dobrou. Zdá se, že nesympatický politik, mimochodem hodně podobný týpek, jako figuroval ve filmu Letec, byl pěkná kurva prodejná. Škoda, svět mohl mít některé technické vymoženosti už o mnoho let dřív. Třeba bezpećnostní pásy, i když jen dvoubodové. Volvo přišlo se svou verzí, pravda vylepšenou tříbodovou, o mnoho let později. Nebo natáčecí světlomet(y). S nimi přišla Tatra nebo citroen o roky později. Kotoučové brzdy byly sice vymyšleny dávno před tucker rám, ale sériového požití se dočkaly až v zápětí po tuckerovi. Vstřikování paliva nebylo koncem 40. Let také nic běźného, i když o pár let později se dočkalo masového použití. Ještě pro zajímavost, před nedávnou dobou se v aukci prodal jeden z exemplářů tuckera za necelé tři miliony dolarů. Film má samozřejmě také svůj podíl na tom, proč jsou tyto veterány tak ceněné.