Kozí příběh se sýrem (2012)

46%? Tak to teda určitě ne! Tenhle film možná nemá na Shreka ani na klasické staré české pohádky, ale špatný rozhodně není. Animace je na slušné úrovni, autoři se naštěstí vzdali posedlosti křivými budovami a i postavičky jsou méně přehnaně boubelaté než v prvním filmu. Nikde jsem nenarazil na scénu, kde bych si řekl "tak tohle je teda kiks". Určitě postup oproti prvnímu dílu. Vtip pohádce nechybí, některé dialogy jsou možná moc soudobé a slangové, ale děj plyne a zádrhelů je málo. Myslím, že Kozí příběh se sýrem se časem stane oblíbenou televizní pohádkou, která bude pravidělně dávána v televizi o vánocích dopoledne.

Šaráda (1963)

Dost koukatelná detektivní komedie s mou oblíbenou Audrey Hepburnovou a Cary Grantem, prolhaném až to hezké není, ale vždy naprosto odzbrojujícím. Děj se točí kolem čtvrt milionu dolarů, které byly za Války odcizeny pěti vojáky a po válce je jeden z nich sebral a ostatní po něm jdou.

Na Hromnice o den více (1993)

Bill Murray se zasekne na jednom levelu a dokud ho nedohraje zcela bezchybně, tak se nehne z místa a nepostoupí dál. Ani když se pokusí spáchat sebevraždu nebo zlikvidovat sviště. Škoda jen, že se nikdo neobtěžoval s vysvětlením, proč se jako ten jeho jeden den pořád opakuje a proč zrovna tenhle.

Úplné bezvětří (1989)

Teď jsem si to po letech pustil znovu. Moje vzpomínky byly vesměs pozitivní, tak jsem si chtěl film oživit. Musím uznat, že nejlepší je předloha. Už kdysi a i nyní jsem obdivoval hlavní hrdinku za její duchapřítomnost, i když samozřejmě pár kiksů se dopustila. Režisér film pojal trochu jako horor, což je podle mě na škodu a proto nemůžu dát plné hodnocení. Hororové zdlouhavé pasáže, kdy divák jednom čeká, kdy to vybafne, to mě nutilo. U podobných filmům dávám přednost akci, ne nataženým scénám, kdy hraje rádoby strašidelná hudba a já stejně vím, jak to dopadne.

Velký útěk (1963)

Válečný film, kde z Němců nejsou děláni blbci a jejich zajatecký tábor taky nevypadá zrovna strašidelně. Sledování příprav na útěk bylo zajímavé, samotná akce ale trochu zdlouhavá, jak jeden po druhém prolézají tunelem. Útěk po Německu je už zase svižnější podívaná.

Cashback (2006)

Tenhle film jsem si pustil původně proto, že jsem chtěl přijít na to, jak se dělají zastavené scény, při nichž se kamera a případně někteří z herců dál pohybují. To jsem tady sice nezjistil (myslím si, že šlo vždy buď o to, že herci zůstali nehybní nebo se použil zastavený snímek a zkombinoval se s pohyblivým filmem). Nicméně alespoň jsem se podíval na překvapivě příjemnou britskou komedii zkříženou s pohádkou a love story, která nikoho určitě neurazí. S nízkým rozpočtem, ale o to precizějším řemeslných zpracováním a výborným výběrem hudby.

Vyjednavač (1998)

Napínavý thriller, který stojí na hlavních hercích. Děj je docela zamotaný a komplikovaný, takže si už za pár dní nevzpomenu, jak to bylo, ale dojem z vyjednavačského umění je to, co si budu pamatovat. Jinak klasickej americkej thriller, všude samý FBI a agenti, jednotky speciálního nasazení, atd.

Nebe nad Berlínem (1987)

Zvláštní film. Dost těžko definovat děj i celkový pocit, který z toho mám. Ze začátku mi to přišlo hodně zdlouhavé, ale furt mě to drželo, takže jsem se do toho prokoukal až na konec. Asi si budu o tom filmu muset něco přečíst, abych víc porozuměl, ale i tak mi to přišlo zajímavé. A hodně zvláštní.

Trainspotting (1996)

Jak se tohle může někomu líbit tak, že tomu dá víc jak 2-3 hvězdy, fakt nechápu. Koho baví dívat se na partu totálních lůzrů bez života potácejících se mezi dávkami heroinu a jedním průserem za druhým.