Pumpa (2020) (seriál) odpad!

pri hodnotení tohto počinu je najskôr potrebné si uvedomiť, že tento formát je opakom nadčasovosti a zároveň ďalším odstrašujúcim príkladom toho, že ak politická moc ovládne verejnoprávnu inštitúciu a začne produkovať politické PR z koncesií daňového poplatníka, nikdy to nemôže dopadnúť inak iba trápnym anti-umením. Slovami klasika - "Chce se mi zvracet"

Rodinné záležitosti (2013) (seriál) odpad!

takto to dopadne keď sa stretne zbytočný nápad, zlé herecké výkony, nulová sebareflexia - jednoducho všetko v jednom ... človek, ktorému vyoperovali súdnosť a pocit hanby možno dopozerá jeden diel no potom sa zrejme aj tak vráti späť k telenovelám.

How to Be a Man (2013)

známy kanadský komik, pôvodom z Veľkej Británie Gavin Mcinnes, hrajúci hlavnú rolu otca s rakovinou, sa v rámci natočenia dokumentu pre svojho ešte nenarodeného syna, ujíma Bryana - kameramana a zároveň 22 ročného chlapca vyrastajúceho bez otca. A tak sa Bryan stáva neplánovane predmetom Markovho (Gavin Mcinnes) záujmu, ktorý z neho chce vychovať skutočného muža,...

Život Adèle (2013)

tento film by mohol slúžiť ako európska učebnica najvyššej kvality hereckých výkonov ..... Adéle som uveril každú emóciu ... možno som asi jediný z prítomných, ktorí sa nechali vniesť do deja natoľko, že by pre mňa nebol problém zostať v kine aj ďalšie 3 hodiny, len aby som sa o "jej" príbehu dozvedel o niečo viac.. 95%

500 dní se Summer (2009)

Prijemny film, ktoreho zrejme najvacsou devizou je skvely soundtrack , vdaka ktoremu sa daju aj nudnejsie pasaze prejst menej bolestne ... 5/10

Geneticky modifikované potraviny (2008) (TV film)

GMP je téma, na ktorej si zgustne veľký počet ľudí s konšpiračným videním sveta. Mňa ale tieto argumenty o narušení bio-rovnováhy a potravinového vôbec nenadchnú. Príklad agresívneho parazita v Ugande, ktorý ničí vo veľkom v mnohých prípadoch jediný zdroj potravy v podobe banánovníkov je toho silným dôkazom. Najzarážajúcejšie na celom dokumente je poukázanie na legislatívu jednotlivých štátov či už v Európe alebo Afrike, ktorá bráni vedcom tento spôsob úpravy aplikovať. Tento dokument sformuloval veľmi dôležitú myšlienku a síce, v prípade nízkej produkcie potravín resp. celého poľnohospodárskeho systému v budúcnosti napr. aj v Európe môžu byť GMP jediným riešením tohoto problému no navzdory tomu sa kladú zo strany byrokracie pod nohy prekážky vedcom, aby túto sféru preskúmali čo najviac. Napriek tomu, silná viera v narušenie životných cyklov pôdy úpravou jednej vlastnosti v rastline a následného narušenia potravinového reťazca húseníc, ktorá nevyhnutne spustí armagedon, je v tomto prípade silnejšia ako milióny životov Afričanov - s trpkou príchuťou budete sledovať nikdy nekončiaci konflikt vedy a viery.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

k tomuto nie je viac čo dodať, pretože slovíčko odpad to vystihlo celkom fajn ... možno by som toto hodnotenie ešte poopravil ale bohužiaľ nižšia kategória už neexistuje ... takže to obstálo podľa môjho názoru ešte celkom obstojne

Kandidáti (2010)

dávam 3* za prevedenie tohto filmu , celá snímka sa odohráva na tréningu ,... nápad to bol vcelku dobrý , myslím, že povedomie ľudí o tom ako funguje politická strana je veľmi nízke a hraničí s primitívnosťou - teda čokoľvek , čo aspoň trochu rozvíri diskusiu v tejto téme je pre postkomunistické krajiny viac než vítané ... no musím priznať , že tento projekt podľa môjho názoru nemá na to parametre aby oslovil širšie spektrum divákov , ako práve to , ktoré si je dobre vedomé praktík , ktoré v ňom boli opísané ... možno sa mýlim kiež by ...

Podfu(c)k (2000)

myslím, že tomuto filmu uškodilo pri mojom hodnotení to , že som videl skôr film Sbal prachy a vypadni, kde sa mi podobný motív zápletky zdal prepracovanejší a celkovo vtipnejší

Vymítač ďábla (1973)

neviem vlastne , či má ešte zmysel komentovať niečo , čo komentovalo predomnou toľko ľudí ... asi som len spravil chybu, že som si najskôr pozrel Exorcism of Emily Rose a po tomto skvelom kúsku som uvidel toto ... súhlasím ... miestami dosť úsmevné , s týmto príbehom sa mohli autori pohrať viac ako vo vizuálnej stránke , ktorá už je aj tak dosť obohraná po mnoha hororoch ... možno by bolo zaujímavejšie si pozrieť tento film v kine v tej dobe, v akej uzrel svetlo sveta ... pre mňa je to však takých 40%