• Krátkometrážní
  • Hudební

Tiché místo (2018)

Ze začátku hodně slibné (i když od tak jednoduchého námětu nejde očekávat příliš), ale pak se celý náboj toho filmu kamsi vytratil. Postavy jednaly hodně nelogicky. Proč když věnovali tolik času a úsilí tomu, aby se ukryli a chránili před nepřáteli, tak v rozhodující okamžik udělali vždycky naprostou pitomost?

Oscar 2018 (2018) (pořad)

Neuvěřitelná nuda a trapnost, kterou jsem musela jen proklikat, protože sledovat to celý, asi si raději vydloubnu oči. A to jsem až doteď poctivě sledovala každé předávání. Bohužel mi to připadalo jako odvar z minulého ročníku, ale bez Matta Damona a nějakého zajímavého momentu, hudební vystoupení se taky moc nepovedly. Jestli Kimmel nedokáže přijít na nic lepšího než "my 9-year old self" a rozdávání cukrovinek publiku v kině, tak je asi něco špatně. Nominované filmy až na Three Billboards nezajímavé. Když může dostat Oscara v hlavní kategorii a za režii taková dementní slátanina jako je Tvář vody, tak už asi cokoliv. Oscaři ztrácí prestiž. Pryč jsou ty časy, kdy bylo předávání zábavné a za něco stálo (třeba 2009 s Hughem Jackmanem). Kimmela už ne, prosím.

Kancelář Blaník (2014) (seriál)

"Lenko, neserte mě!" Bohužel jsem Blaníka objevila až v roce 2018, což mě trochu mrzí. Kvalita dílů i jednotlivých řad kolísá, ale jako celek je to stále nadprůměrné, zvlášť v kontextu české tvorby. "Jdu kadit."

Instalatér z Tuchlovic (2016)

Už úvodní scéna, kdy hlavní hrdina jede na kole, mi připadala strašně dlouhá a nudná. Připomnělo mi to film Vesničko má středisková (který se však s tímhle filmem nedá srovnávat). Ve filmu se nic neděje. Musím souhlasit s tím, jak už tu někdo psal, že postavy jsou šablonovité, což dost vadilo. Kohák neumí hrát, jediné, kde ho snesu, je v divadelních představeních Partičky, tam svým neherectvím nemá co posrat, protože je to improvizace.

Tvář vody (2017)

Takzvaně netradiční lovestory. Romance mezi "monstrem" a uklízečkou mi přišla trošku (trošku dost) nechutná, např. ty scény s vajíčkem... nevím, co na téhle skoro zoofilii mělo být romantické. Konec to totálně zabil, litovala jsem dvou hodin strávených v kině sledováním tohoto filmu. Vadila mi del Torova snaha zalíbit se publiku - téma diskriminace gayů a černochů mi k příběhu vůbec nesedělo. Bylo tam až moc témat dohromady. Dvě hvězdy dávám za hlášky postavy, kterou hrála Octavia Spencer a za herecký výkon Michaela Shannona. Světlým momentem filmu pro mě byla taneční scéna, ta se povedla.

Až vyjde měsíc (2012)

Třetí film Wese Andersona, který jsem viděla a opět jsem se utvrdila v tom, že se mi jeho filmy nelíbí.

To je vražda, napsala (1984) (seriál) odpad!

To je vražda, nasrala. Já tenhle seriál prostě nesnáším. Angela Lansbury je mi neskutečně protivná. Je to stupidní a pořád dokola.

Trvalá dovolená (1980)

Nudný, vlekoucí se film s naprosto nesnesitelným hudebním doprovodem.

La La Land (2016)

Sladký kýč. Pořád jsem čekala, že mě La La Land něčím zaujme nebo překvapí, ale nestalo se tak. Je to klasický hollywoodský blockbuster, romantická slaďárna, ve které je tolik cukru, až mě z toho bolely zuby. Film je příliš dlouhý a občas nudný, několikrát jsem se v kině dívala na hodinky. Zároveň je to celé takové naivní, až jsem si říkala, jestli to myslí vážně nebo jako parodii. POZOR SPOILER: Závěr ve stylu "co by mohlo být" mi přišel jak okopírovaný z filmu Mommy Xaviera Dolana, což mě naštvalo (protože je to můj oblíbený film), samozřejmě že tento styl vyprávění byl použit již v mnoha snímcích, ale do La La Landu mi to vůbec nesedělo. Líbily se mi některé písničky (City of Stars, Fools Who Dream). Opravdu nechápu, proč dostal La La Land tolik nominací na Oscara. Trapas na Oscarech tenhle film v mých očích ještě snížil a jsem ráda, že Oscara nezískal.

Endorfin (2015)

Film, který se snaží být strašně experimentální a zajímavý, ale ve výsledku je to ničem a sledování tohoto "díla" je ztrátou času. Připadalo mi to jako opravdu hodně špatná snaha napodobit Lynche.