Hannibal - Zrození (2007)

Tenhle film postavu Lectera neshodí, to by musel za něco stát, aby ho fanoušci brali vážně. Ullilel sice vypadá trochu jako Bernal či Christensen, ale když otevře pusu, má herecky do prvního jmenovaného hodně daleko. Je trochu divné vidět stejný zámeček jako v Obsluhoval jsem anglického krále...a jako vždy Vašuta. Navíc všichni herci mají přízvuk a z toho je člověk po pár scénách unavenej. Gong Li vůbec nevypadá jako Japonka... a hlavně to nemá atmosféru a napětí! 40% je možná ještě moc.

Dreamgirls (2006)

Hodně teatrální jako pozůstatek broadwaye, písničky, co mají posunovat děj jsou slabší. Ale vystoupení a nahrávání je výborné, Murphy válí a každá písnička Hudson mi trhá srdce. I love you I do nebo Listen (je víc k ději) si Oscara zasloužily. Beyonce je hodně pěvecky utlumená, ale hraje obstojně.

Potomci lidí (2006)

Vydechla jsem az pred kinem...masakr!kdyz si tak kamera tancuje mezi kulkama a pristane na ni par kapek krve, ani vas nenapadne, ze neni prava!

Iluzionista (2006)

Obavam se, ze s dvema herci extrakvalit a asi celkem zajimavou predlouhou se dalo udelat vic. to, co si pan Burger (udajne) pripsal do scenare je krome detektive Uhla uplne k nicemu. Cely film by se mohl tocit kolem osobnosti Eisenheima a jeho triků, ale to by ty triky musely byt na nejake urovni. Rozhodne bych se nevytahovala tim, jak dlouho na nich ceske studio pracovalo, protoze za nic nestoji. Zlaty prvni Harry Potter a tesim se na The Prestige. To snad bude o kouzelnicich, protoze Iluzionoista je cert vi o cem. Prijemna hudba, ktera podkresluje scény jinak postradajici naboj a napeti. Herci nevyuziti az beda.

Skrytá identita (2006)

Nemůžu si pomoct, ale celým filmem mě v podstatě provedl DiCapro, jasně nejvýraznější výkon (i postava) filmu. Nicholsonova postava, to už je fakt moc, místy se člověk musí smát (a to není Analyse this), Damon trochu nevýraznej, celkově trochu chaos a přehannej konec. Hudba mě docela bavila. Asi se na tu Volavku podívám. Uplná nuda to nebyla, ale čekala jsem víc víc víc.

Candy (2006)

dobrý film, nenudí a jointa bych si těsně po shlédnutí asi nezapálila, ale...je to trochu schematické a typizované. Prostě jako by to tu všechnu už bylo, to už jsem někde viděl - to je ten pocit. herci přirození, heath ledger se myslím hodí v tom, že z něj ten chlapeckej pocit "ono už to nějak dopadne" pořád kouká. ale depka na mě padla slušná, to musím přiznat.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Takhle výborně jsem se už dlouho nebavila. Vkusné, zábavné, svižné...nikdo si ve filmu nezapálí a vůbec to není o kouření. Katie Holmes jsem to opět nevěřila, ale aspoň dostala palmou:-)90%

Vyvolávač deště (1997)

Není to úplně bez bez chybičky (třeba scéna s Virginií Madsen je nadbytečná), ale celkově zatraceně dobré. Matt Damon je se projevil jako pan herec.

Žena ve vodě (2006)

Možná jsem divná, ale podle mě to zase takovej propadák není (nemluvím o tržbách). Má to všechny Shyovi nedostatky (sebsestřednost, neschopnost pracovat s nadpřirozenými bytostmi...) a byly by z toho klidně i tři filmy. Pohádka, komedie o baráku plném podivínů a thriller o vlkovi s trávou na zádech. Fantasy stránka je chabá až běda, do mytologie to daleko. Ale párkrát ke to lekavé a občas i napínavé. Výborná je hudba a naprosto luxusní je Giamatti, jehož citové uvolnění by asi uzdravilo i mě. I přes to hrozný koktání...Od Shyamalana se asi i po Vesnici (líbila se mi) čekalo víc, ale existuje spousta mnohem horších filmů. 60%