Gummo (1997)

Tak tento film mě tak dostal a bylo mi z něj tak špatně, že se stále nemohu rozhodnout, co převládá. Nakonec převládlo to znechuceni, tak dávám jedn dvě hvězdičky, ale asi bych to potřebovala vidět znovu.

Bohové musejí být šílení 2 (1989)

Teda já nevím, ale jestli se říká, že dvojky jsou většinou o dost horší než jedničky, tak podle mého názoru to u tohoto filmu rozhodně neplatí. Bavila jsem mnohem mnohem líp.

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Tento seriál mě kdysi přivedl k foglarovkám. Přestože byl točen ve studiu, bylo z něj cítit úžasné napětí, dobrodružství, prostě v něm bylo vystiženo všechno to, co jsem pak našla v samotných Foglarových knížkách. A hlavně mě zaujali všichni herci s výjimkou Mirka Dušína. Konec tohoto seriálu jsem strašně obrečela a pak jsem chodila po Praze a hledala Stínadla:o)

Helena a její chlapci (1992) (seriál)

Objektivně vzato to byla fakt děsná hloupost. Téměř nic se tam nedělo, postavy řešily úplné s prominutím kraviny, vedly úplně pitomé rozhovory a nejvíc mě fascinovala ta strašná studiovost a nelogičnost jejich oblečení. Jen tak pro ilustraci: jednou jsem zapnula televizi a tam se pásly krávy - úplně mě to šokovalo. A pak, vždycky mi vrtalo hlavou, proč když má Lolla letní šaty, tak proč Sebastian nosí zimní kabát. Ale aspoň se nepřevlékali tisíckrát za jeden díl jako v BH:o) No a v každém případě mě ten seriál děsně bavil a hlavně jsem se na to stále musela dívat, protože mě moc zajímalo, jak se bude vyvíjet vztah Cricriho a Johanny. Ano, vím, nejsem normální:o)

Equilibrium (2002)

V poslední době opravdu jeden z nejlepších filmů jaké jsem viděla a ve srovnání s Matrixem Reloaded, který mě zklamal, mnohem lepší. I když se tyto dva filmy vlastně nedají vůbec srovnat. Ale v každém případě je tento film plný opravdu působivých scén, Christian Bale je dokonalý a charismatický a Orwellovské téma mě fakt dostalo. Je velká škoda, jak tento film jen kvůli špatné propagaci propadl.

Malé ženy (1994)

Dobře natočená adaptace s výbornými herci v čele s Winonou Ryder. Není mi ale příliš jasné, z jakého důvodu tvůrci filmu změnili některé části knihy a příběh hlavních hrdinů dovedli dále do budoucnosti. Vždyť se vztah Josefíny a Tadeáška tak krásně rozvíjel, nechápu, proč změnili to, k čemu kniha směřovala.

Muži nestárnou (1942)

At je ten film sebevíc hloupý a patetický, těch pět hvězdiček musim dát jen kvůli Janu Pivcovi, který je zde dokonalý a opravdu potvrzuje větu v názvu filmu. A když zazpíval:"Madono, má...", no kdo by neodolal.Teeda, já se tak stydím, no jo, jsem trochu sentimentální.:o)

Šeptej (1996)

Tento film jsem kdysi viděla několikrát po sobě, hrozně na mě zapůsobil a byl pro mě takřka kultovní. Hlavně kvůli hercům, které jsem poté měla moc ráda, úžasné hudbě, kterou jsem pak hodně dlouho poslouchala, super hláškám, které jsem všude citovala, a kvůli obrazu pražské klubové mládeže, o kterém jsem nic nevěděla. S odstupem času si uvědomuji, že má své slabiny, že zdaleka nedosahuje kvalit pozdějších Samotářů. Takže těch pět hvězdiček dávám z jakési nostalgie. Prostě "Vesmír je náš!"

Jedna ruka netleská (2003)

Na poprvé celkem dobrý film, o kterém jsem si říkala, že se plně vyrovná Samotářům, přestože neoplývá žádným zvláštním příběhem. Ale podruhé, když všechny vtipy vyčpí, zůstává jen dojem trapnosti. Všechno, jak bych tak řekla, stojí a padá na Macháčkovi, který přestože si zahrál podobnou roli jako v Samotářích, je stále poměrně dost směšný, ale hlavně na Trojanovi,jenž může být právem považován za jednoho z nejlepších současných českých herců.

Nebezpečné známosti (1988)

Nic proti Formanovi, ale tahle verze Laclosových Nebezpečných známostí byla mnohem lepší. Lepší herci, lepší kostýmy, výprava, lépe uspořádaný příběh. A hlavně mnohem lepší Valmont. Po spatření Malkoviche jsem se paní de Tourvel vůbec nedivila:o)