• Fantasy

Osamělost přespolního běžce (1962)

Na to, že sál byl úplně přeplněný a já musela sedět na zemi, jsem se výborně bavila. Sem tam se usmát, sem tam se zašklebit Možná, že to ne každý chápe, ale člověk prostě občas „musí“ udělat něco, co mu celou situaci třeba úplně zhatí, a to pro svou hrdost, pro svůj pocit, že si přece jenom ještě stále rozhoduje sám za sebe. To dělá jen člověk, co? =o))

Mechanický pomeranč (1971)

Mechanický pomeranč je film, který se ničeho a nikoho nebojí, a to je jen dobře. Nemá strach a je hnusný a tím i svým způsobem krásný. Celé to na mě působilo dojmem, asi jako kdybych skočila padákem – takové vzrušení a nadšení!

Noční hlídka (2004)

Víte, u filmů nejde o to, že by byly jen vymyšlené nebo naopak pravdivé, jde o to, že každý ten film někdo vymyslel, a to jsou myšlenky a víte, svět není nic než hromada myšlenek. Lidé se na filmy chodí dívat proto, že si nechtějí vymýšlet své příběhy sami, tak koukají na ty "zajímavější"...

Čistá duše (2001)

„Jen jedna“ důležitá myšlenka, která ovšem není nijak nová, a to: „Skutečné je jen to, co sami chceme.“ Už jsem dokonce čekala na nějaký takovýto film. Vyvolává obrovský proud myšlenek a dá docela fušku se v něm pak zorientovat, ale když to zvládnete a nebudete líní a nenecháte jej jen tak odejít, zjistíte, jaký je to skvělý pocit.

Constantine (2005)

Dostala jsem náladu přečíst si komiks, chaosužel jsem o něm dřív neslyšela, ale věřím, že by byl lepší než tahle „americká vdova“. Myslím, že se film až moc snažil hrát si na něco úžasného. Vůbec se mi do té hlavní role nehodil K.Reeves, nějak mi na něho neseděl, no.

Sid a Nancy (1986)

Celé mě to přišlo hrozně umělé. Vůbec to nebylo ono. Herci jakoby je nehráli, ale napodobovali, bylo to úplně nekoukatelné, když hráli jako skupina a vůbec jim to nešlo, navíc to zpíval někdo jinej, takže hrůza a děs. Přišlo mi to jako hodně amatérský film a taky jakoby to všecko vytahali z novin, to není ono. Škoda. Přesto jsem ráda za tenhle film a mám ho ráda právě kvůli tématu. Takže slabší 4*.

Gándhí (1982)

Byl asi chytrej, to jo, ale ne asi dost na to, aby chápal, že lidi nezmění. To byl tak naivní, nebo co? Kolikrát jsem vůbec nechápala, co to tam furt řeší. Zavřeli ho a hned ho zas pustili a vzápětí zas zavřeli a pak mu vyhověli jen, aby už konečně odjel. Bylo tam na mě stejně moc politiky:))

Bowling for Columbine (2002)

No, vždycky záleží, z které strany se to veme. Záleží, jak se ta která věc natočí, resp. jak se na ni ten režisér kouká. Vždycky se dá cokoli obrátit na jakoukoli stranu, i když lidi mají jen ty dvě, takové to „zlo“ a „dobro“. Možná, že to bylo trochu přehnané, ale trošku se nad tím zamyslet snad neuškodí.

Batman začíná (2005)

Zbytečně zdlouhavý úvod, ale jinak výborný film. Musím pochválit scény „panické hrůzy“ a taky Cilliana Murphyho (dr.Crane), který se přesně hodí na takovýhle „potrhlý magory“ =)

Edi (2002)

Určitě moc povedený filmek, ale nelíbilo se mi, že Edi byl právě přesně jako ten klacek, co nechával plout po vodě – nechával se unášet proudem a všechny rány přijímal s relativním klidem. I když to už byla jen taková moje nesympatie. A za zmínku mi určitě ještě stojí krásná hudba =)