• Pohádka

Rabbit Proof Fence (2002)

Jedna věc je film jako takový, příběh, kamera, zvuk. Druhá věc jsou emoce pro člověka se srdečním vztahem k Austrálii. Takže za sebe dávám plný počet.

Proroctví (2009)

V kině se mi film svým zpracováním a atmosférou docela líbil, ale nedá se na něj zpětně příliš přemýšlet, jinak z něj zůstává pocit blbiny. Nenadchl mne ani Nicolas Cage se svou typickou rolí osudového hrdiny se stále stejně vytřeštěnýma očima.

Nevěrné hry (2003)

Po shlédnutí několika Českých moderních propadáků mne tento film potěšil. Hezký, jemný příběh, hezké herecké výkony.

Hezké chvilky bez záruky (2006) odpad!

Je mi smutno z toho, co všechno se platí z daní. Taky se mi potvrzuje to, že dříve slavní, dnes ale již příliš staří režiséři, nejsou soudní s tím, kdy skončit s prací.

Bestiář (2007) odpad!

Hloupá kopie Románu pro ženy. Každý s každým kdykoliv kdekoliv, naivní a hloupý film, in je být ministrem nebo alespoň burzovním makléřem. Do doby, než se objevil Vašut jakožto ministr polonahý s pavím peřím na zadku, jsem tomu dával jednu hvězdičku ... Jestli tohle opravdu autorka prožívá, tak je mi jí docela líto ...

Pusinky (2007)

Dovedu si predstavit, ze byt "zmateny" pubertak kourici travu, tak se mi film asi libi, ale protoze jsem trochu starsi a vicemene relativne usedly clovek, tak jsem film musel dokoukat na dvakrat ...

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Film mohl být českou kombinací AktX a Davinciho kódu, jeho začátek byl i pro mne velice napínavý, bohužel neudržel nasazenou kvalitu, začasl se pouštět do laciných efektů, jednoduchých řešení atd. První díl dobrý, druhý OK, obsah třetího dílu se diletantsky nepovedl, misteriózno nahradily dějové nesmysly a jednoduše ověřitelné nepravdy. Přišlo mi to, jak kdyby scénáristovi v pátek odpoledne "padla", "Franto, jdu na pivo, nějak to dopiš".

Poločas rozpadu (2007)

Vizuelně zajímavá podívaná, obsahově exitenčně se tvářící nic. Do dvou třetin filmu jsem čekal na pointu, pak jsem se smířil s tím, že to je vše. Škoda hereckého talentu.

Venkovský učitel (2008)

Film mi přišel jako nešťastné fňukání nad těžkým osudem homosexuála, jehož postava ve mne přes celý děj nezískala sympatie ani lítost ("zvoral" si vše sám). Navíc jsem ani Liškovo ani Bydžovské postavě neuvěřil, ale jsem asi trochu zaujatý svým dlouhodobým pocitem, že má Liška jen jeden druh výrazu, kterým je schopen odmluvit všechny své různé role. Sklamalo mne i mělké prokreslení postavy Bydžovské, emoce které distributor popisuje jako "a proto ji samotnou překvapí, když se zamiluje do Učitele" jsou ve filmu zobrazeny scénou, kdy se statkářka po krátké známosti bez známky předchozích sympatií po učiteli vrhne.

Život a neobyčejná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina (1993)

Je to komedie, drama, nebo romance ? Film rozhodně vybočuje z tvorby Zdeňka Svěráka a Jiřího Menzela, je ale psán podle existující předlohy od Vladimira Vojnoviče. Když jsem ho viděl před lety poprvé, upoutal a zarazil mne hlavně svými vulgaritami a obscénostmi. Při současném shlédnutí ve mne ale převládl pocit, že by se tento snímek měl povinně pouštět studentům na střední škole v hodinách dějepisu k pochopení absurdit komunistického zřízení. Vulgarity a obscénosti nejsou používány prvoplánovitě, zobrazují jen lidovým komunizmem postiženou realitu. Skvělé je zobrazení všudypřítomného strachu z čehokoliv, absolutní a tragické poslušnosti, neomezené a bezohledné moci politických pracovníků a tajné policie. "Ano studenti, komunizmus neznamenal jen fronty na banány, ale hlavně strah a tragickou, absolutní a absurdní moc STRANY nad životem člověka".