• Pohádka

Zoufalci (2009)

Zoufalí lidé v zoufalém filmu s minimem děje.

V peřině (2011) odpad!

Buď je film nějaká skrytá intelektuální parodie na něco mně neznámého, nebo je to odpad první kategorie. O hodně vypovídá kvalita veršů "A co třeba Simona - nutil mě nosit kimona.", "Když se štípnu do zadku, přečtu vám to pozpátku." atd. Jedno z mála racionálních vysvětlení filmu by bylo, že scénárista v deliriu tremens roztlhl peřinu a jeho momentální naivní pocity mu přišly natolik zajímavé, že z nich stvořil film. Promarněný herecký a výtvarný potenciál.

Simon Birch (1998)

Nevím, jak bych hodnotil film ,kdybych nečetl knižní předlohu. To, co ale z knihy ve filmu udělali, je tristní. Chápu, že vzhledem k prostoru ve filmu se příběhy i postavy zjednodušují, ale nerozumím naprosto svévolnému měnění některých pasáží a přetváření charakteru postav. Také Simon není ani náhodou Owen, Simon je skřet, Owen byl malý, ale nebyl to trpaslík, oči měl v úrovni poprsí slečen, ne v jejich pasu, byl fyzicky zdatný, ne postižený atd atd atd. Ani se nedivím, že po přečtení scénáře nedovolil Irving použít knižní jména.

Dva mrazíci (1954)

Jedna hvězdička za Wericha, jedna za Buriana. Jinak je příběh hloupá komunistická agitka o tlustém buržoustovi a pracovitém rolníkovi.

Občanský průkaz (2010)

Nakonec celkem milý film hrající na osvědčenou notu nostalgie šedesátých let a spojení Šabach / Jarchovský, Bohužel motiv i provedení je již několikrát obehraný (film by se mohl jmenovat například Pelíšky 3), hereckým výkonům jsem tentokrát moc nevěříl a i realističnost mnoha scén mi přišla diskutabilní.

Parfém: Příběh vraha (2006) odpad!

Jak toto hodnotit ? Podivuji se nad komentářemi, jak velké umění že prý ten film byl. Pominu-li to, že závěr filmu byl naprosto kýčovitý ve stylu Indiana Jonese a chrámu skázy, tak takto zvrácený námět musel psát nebezpečně duševně nemocný člověk. Tu jednu hvězdičku dávám za zpracování historických scén. Tak ne. Ani tu jednu hvezdu si takovy namet nezaslouzi.

A-Team: Poslední mise (2010) odpad!

Pro tento film si nedovedu si představit cílovou skupinu. 10ti letý po krvi lačnící děti ? Ale možná, že kdybych naprosto vypnul mozek, tak se třeba taky někdy alespoň zasměju .... ale to i bez toho filmu.

Amerika (1994)

Nedoceněný film. Tohle dílo prostě můžu a dlouhodobě se k němu vracím. Jedním důvodem je pro mne i aktuálnost tématu ciziny, ale určitě to není důvod přavažující. Závěrečnou scénu odjezdu auta do pouště a píseň od Lucie mám v hlavě už přes 15 let ...

Protektor (2009)

Originálně zpracovaný film vybočující ze současné mainstreamové tvorby. Žádný postava filmu neměla mé plné sympatie, přesto, když jsem přemýšlel o hodnocení, jsem se rozhodl pro plný počet *.

Jménem krále (2009)

Film odpovídající svému formátu, relativně věrohodný obraz středověku.