• Romantický

Jack Frost (1998)

Hezké, vánoční a dojemné.. nejednou jsem sahala pro kapesníček. :-) Doporučuji v mrazivých prosincových dnech všem, co milují vánoce stejně jako já, zahřeje Vás u srdce.. a M. Keaton je fakt sympaťák. :-)

Vlk (1994)

Úžasný filmový zážitek, zařadila bych ho do školních osnov :-). Těch 120 minut uteklo jako nic a já se ani chvíli nenudila.. Nicholson úžasný a z Michelle Pfeiffer a Jamese Spadera se nedaly spustit oči!!! Okouzlující, sexy a hlavně talentovaní herci a k tomu hodně zajímavý námět a pořádná dávka napětí.. no a ten závěr mě dostal! :-)

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Jelikož jsem vždycky patřila k romantikům a naivním snílkům (a to i přesto, že už mi život několikrát uštědřil obrazně řečeno ránu pěstí do obličeje), byl pro mě tenhle "vztahový dokument" jako ledová sprcha uprostřed idylického letního odpoledne (a když říkám ledová, nemyslím tím osvěžující, nýbrž mrazivá). Musela jsem se na film podívat dvakrát, protože po prvním shlédnutí mě napadalo jen "tohle se mi ale vůbec nelíbilo!" Po druhém shlédnutí už by byla moje kritika mírnější, začala jsem si všímat i nějakých těch kladů.. jak mnozí už poznamenali, moc se mi líbil ten kontrast prolínání scén ze "závěru" a začátku vztahu, některé pronesené věty bychom si všichni snílci měli přilepit na noční stolek a číst si je každou noc před spaním.. mě například utkvěla ona "how do you trust your feelings, when they can just dissapear like that", a je jich tam víc.. Navíc Michelle i Ryan tu hrají opravdu skvěle, dialogy nenudí ani nepůsobí uměle.. jen ten závěr se mi prostě nelíbil, jednoduše proto, že je to až moc ze života.

Pokušení (2009)

Napadají mě snad jen dvě slova - nevyužitý potenciál. Podle traileru jsem očekávala, že to bude "bomba", první půlka filmu mě vyloženě bavila, říkala jsem si "jo, tohle se mi bude líbit.." - SPOILER - a to i když jsem už od začátkku tušila, že si to Chloe všechno vymýšlí. V druhé polovině už jsem si jen říkala, že TEĎ se musí něco stát a hlavou mi probíhalo tisíce různých scénářů a závěrů.. a ono nic! Tak jsem alespoň čekala, že dojde k zajímavému rozuzlení, že závěr nás prostě dostane.. no, a ono zase nic. Takový skvělý náměť a takové mrhání :-( Ale abych byla spravedlivá, nebylo to úplně špatné, tři hvězdičky si to ode mě určitě zaslouží, ale dalo se z toho rozhodně vytřískat mnohem víc.. zvláště při tomto obsazení.

V lepší společnosti (2010)

I když připouštím, že mám občas dost odlišný vkus od masového diváka, co se týče filmů a literatury, tady opravdu nechápu proč tak nízké hodnocení.. příběh je skutečně z 90% postaven na základě doložených faktů,mimo jiné i výpovědí svědků (alespoň tedy podle tisku a článků na internetu - nikoliv o filmu, ale o onom skutečném zmizení Kathleen), kteří jednoho nebo oba dva dobře znali.. samozřejmé je, že místy se jedná o pouhé spekulace, ale musíme brát v potaz, že se nám tvůrci snaží ukázat jen jednu z možností, jak to mohlo být - přitom se ale striktně drží zjištěných skutečností, tudíž nikdo nemůže tvrdit, že to tak skutečně nebylo. Mně se to strašně líbilo, nemůžu si pomoct - abych byla spravedlivá, filmu v mém případě nahrává fakt "based on true events", mám pro tyhle příběhy slabost, ale znám i "nezaujaté" diváky, které film naprosto dostal :-). Vřele doporučuju všem, co by rádi něco víc, než jen další holywoodský thriller nebo kriminálku, všem, co zkrátka chtějí "něco víc" .)