• Romantický

Paralelní lži (2005)

Doufám, že nikoho neurazím, ale blbější film jsem už dlouho neviděla. Možná to na mě bylo až příliš filozofické, ale.. chování protagonistů mi přišlo dost absurdní a situace nepravděpodobné, s každou další scénou jsem se divila, jaký je ten muž trouba a jeho žena krá.. mrcha. :-) Dost se divím, že jsem to vydržela do konce, pořád jsem doufala, že se to zlomí a začne se dít něco zajímavého nebo alespoň uvěřitelného, ale bohužel.. Pro mě absolutní ztráta času.

Jeden den (2011)

Mně se to líbilo moc! Po přečtení knižní předlohy jsem byla hodně zvědavá, jak na obsazení tak na zpracování příběhu celkově a nebyla jsem zklamaná ani jedním, ba naopak - už od prvních přečtených kapitol jsem si představovala "Em" jako takovou Anne Hathaway a Jima Sturgesse jsem tady viděla vlasntě vůbec poprvé a troufnu si říct, že mu role perfektně sedla, okouzlující hoch :-). Co se děje týče, troufnu si říct, že kromě vzájemné korespondence nic důležitého nechybělo a kniha byla pro filmové plátno proškrtána s citem. Dokonce na mě z filmu "sálala" stejná atmosféra/nálada, jakou jsem měla při čtení té vynikající předlohy, a to se opravdu podaří málokomu (například zfilmovaná díla mého oblíbeného autora Nicholase Sparkse jsou až na pár vyjímek katastrofa), takže klobouk dolů, pane režisére! :-)

Láska a jiné kratochvíle (2009)

To byla nádhera, po herecké i obsahové stránce.. Natalia Portman brilantní, Scott Cohen neméně a Lisa Kudrow mě strašně mile překvapila, nečekala bych, že se tak snadno a přesvědčivě vymaní z role "Pheobe", ale je to tak! Dojemné, inteligentní a především neustále vtahující do děje, doufám, že ne poslední svého druhu!

Milý Johne (2010)

Nepochopím, jak mohlo z nejkrásnější knížky, jakou jsem kdy četla, vzniknout tohle. Od nepřesvěčivých výkonů obou herců až po zdlouhavé scény z armády a naprostou absenci podstaty celého příběhu.. opravdu veliké zklamání. Amanda Seyfried má se Savannah z knižní předlohy společné snad jen jméno a nádherný vztah Johna se svým otcem (kterého bravurně ztvárnil R. Jenkins) zde byl zkrouhnut na naprosté minimum, koneckonců stejně jako složitý vztah hlavní herecké dvojice. Snad žádný ze "Sparksových filmů" nebyl tak příšerně natočen, jako tenhle, obrovský potenciál a takový výsledek :-(

Absolvent (1967)

Ne, ne a ještě jednou ne.. opravdu nechápu, co na tomhle "skvostu" všichni mají. První polovina filmu ještě jakžtakž ušla, i když si umím představit mnohem záživnější zpracování daného námětu, ovšem druhá polovina se rovnala skoro až utrpení a dvakrát jsem chmátla pro ovladač abych viděla, kolik minut ještě zbývá. Abych byla spravedlivá, film byl natočen dvacet let předtím, než jsem se vůbec narodila a nebylo by fér srovnávat s filmy, které se točí od doby, co jsem na světě.. :-) Takže vyzdvihnu alespoň výkon hlavní herecké dvojice a snad i zajímavý námět.. kéž by s ním bylo bývalo naloženo jinak.

La que se avecina (2007) (seriál)

Seriál z prostředí typického španělského činžáku se vším všudy, který nenechá Vaší bránici v klidu.. kdo někdy okusil, jak se žije ve Španělsku, bude brečet smíchy (u mě první seriál, který tohle dokázal :-).

Nenechám tě odejít (2001) (TV film)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů.. ačkoliv se jedná o "klasický" příběh mladé naivní dívky s dobrým srdcem, která se zamiluje do mocného a bohatého podnikatele, jehož největší zálibou je manipulovat lidmi, zaujme v první řadě tím, že se opravdu stal. Z okouzlujícího, avšak krutého a chladného Toma se vám může chvílemi dělat zle, a naopak citlivé a krásné Annie budete držet palce, aby ze svárů téhle nechutné bytosti co nejdřív utekla.. Bohužel, začátek filmu Vás nenechá na pochybách. Srovnám-li film s knižní předlohou, chápu, proč musel být tak dlouhý (knížka je pěkná bichle :-) a kupodivu si film zachovává reálný základ a nevymýšlí si žádné příkrasy, jak už to bývá zvykem.. jediné, co mi trochu vadilo bylo obsazení Kathryn Morris do hlavní role, protože i když to zahrála výborně,skutečné Ann se ani trochu nepodobá, avšak Harmon vystihl Capana skvěle, tyhle role chladných a kalkulujících vrahů mu prostě sedí.

Drive (2011)

Čekala jsem něco docela jiného (snad ve stylu Fast and furios) a byla jsem mile překvapena. Film, který vás vtáhne do děje a ani chvíli se nenudíte, k tomu hodně povedená muzika a neodolatelný Gosling.. a i když bych klidně vypustila pár krvavých záběrů a la Tarantino, musím říct, že pro mě je Drive jeden z nejpovedenějších snímků minulého roku.

Vánoce v Bostonu (2005) (TV film)

Tak tohle bylo docela milé.. a takové vánoční. :-) Navíc jsem se i párkrát upřímně zasmála a protagonista je fakt sympaťák. Jediné, co bych snad vytkla (v rámci podobně laděných filmů) byl ten pro mě trochu odbytý konec..

Miluji tě k sežrání (2005) odpad!

Teda doufám, že nikoho neurazím, ale tohle byla asi největší kravina, jakou jsem kdy viděla.. Anna Faris je mi už od Scary Movie dost nesympatická a u R. Reynoldse nechápu, proč se hnal do takové slátaniny. Normálně dávám vánočně naladěným filmům už z principu o hvězdičku navíc (mám je prostě ráda), ale tady se ani o žádné vánoční atmosféře (snad až na ten sníh) mluvit nedá. A komedie? Já se teda ani jednou nezasmála.. při takové široké škále kvalitních vánočních snímků raději sáhněte někam jinam.