• Životopisný

Naši furianti (1983) (divadelní záznam)

Skvělá režie, nádherné herecké výkony národem milovaných herců, především Josefa Somra a Kemra a také paní Hlaváčové.  V jiných případech mi také dokonalost vadí a přijde mi protivná, ale tady opravdu ne, Je to divadelní skvost. Nechci vypadat jako staromilec, ale přemýšlím, která divadelní hra ze současnosti dosáhne na tuhle nebo ji překoná???

Docent - Lesní vražda (2023) (epizoda)

Zatím hodně dobrý...vtilpný, díkybohu!  Je to u takivých hnusných vražd skoro nutnost...uvidíme. co druhý díl a pak odhalení vraha.

Láska nebeská (2003)

K recenzím není co dodat, spíš mě velice mrzí, že se režisér nechal dohnat k tomu, aby svůj úžasný vánoční fim -podle mého mínění určitě nejlepší za posledních minimálně 30 let - sám poplival a zkritizoval, ach jo.... až sem ten svět a šílení lidi v něm došli!!!

Případy 1. oddělení - Trik (2022) (epizoda)

Pro mě výborně zakončeno dcerou Ondřeje...Série byla velice dobrá, jsem zvědava, za jak dlouho se filmařům podaří natočit něco, z čeho by se mohla stát taky klasika... Obavu o to, že bychom neměli  mladé skvělérné herce a scénaristy atd. nemám, spíš aby nepřišla doba, ve které začnou vznikat nové díly majora Zemana.

Případy 1. oddělení - Loterie (2022) (epizoda)

Po tomhle díle mě mrzí, že jsem ženská a že jsem někdy měla feministické názory...ta baba je opravdu neskutečně odpudivá,. Závěrečná scéna skvělá! Jak to příště dopadne, je víceméně jasné, ale nějakou naději nakonec bych brala!

Případy 1. oddělení - Spolubydlící (2022) (epizoda)

Tento díl má dle češtinářek velké ponaučení. Děti, naučte se uklízet, dokud jste malé, nebo si to v dospělosti šeredně odskáčete!!!

Případy 1. oddělení - Smolař (2022) (epizoda)

Tenhle díl mi taky přišel trochu slabší...Ondra by přece nenechal baby samotné se spisem a ta souhra náhod mě otrávila...Nadřízenou ani nemůžu komentovat, protože za výrazy, jaké bych zvolila, bych se pak sama musela stydět. Jestli to jen ze 30 % takhle vypadalo ve skutečnosti, nechápu, že ji autor nenechal rozbít hubu...má poněkud nadstandardně zařízenou kancelář, její pracovní židle vypadá jako ta ikonická z 50. let od slavných amerických designerů Eamsových...nemám tušení, kolik by stála, patrně je to kopie, že!!!

Případy 1. oddělení - Romeo a Julie (2022) (epizoda)

Pro mě nejhorší díl...brutální, krutý, takřka k pozvracení. Ještě že tu máme výborné herce a dobré hlášky, Dialog Loj x Remundová výborný na vyvážení hrozné atmosféry.

Případy 1. oddělení - Střihač (2022) (epizoda)

Taky je mi líto - jak píše Troufalka - té minulé časem odváté party, myslím, že tahle série postrádá to staré dobré kamarádství,  semknutost,  sice se tu a tam rýpalo do kolegů, ale v dobrém, tady je pracovní atmosféra o dost horší, asi to má směřovat k nevyhnutelnému konci, jak známe skutečný osud J. Mareše.

Případy 1. oddělení - Tramvaj (2022) (epizoda)

Myslím, že jsme vybrali  dobře.. většinou v praxi znamená: hůř už jsme to nemohli rozhodnout!!!