• Životopisný

Sex, lži a video (1989)

Nejlepší film S. Soderbergha . dle mého názoru. Skvělé dialogy, výborná A. MacDowell..

Seznamte se, Joe Black (1998)

Zajímavý romantický film s podmanivou atmosférou a nádhernou hudbou, skvělý Hopkins, úžasně prkenný smrťák Pitt, po výborném začátku ale druhá půlka zdlouhavá a zbytěčně natahovaný srdceryvný konec.

Adaptace (2002)

Dost zvláštní film, slabší než V kůži..., nezaujal mě, sice nijak zvlášť neobdivuju herectví N. Cage, ale tady je fakt výbornej a Merylka jako vždy skvělá.

Kmotr (1972)

Skvělá adaptace úžasné knižní předlohy. Určitě nejlepší film z mafiánského prostředí, který byl natočen. Marlon Brando a Al Pacino jsou nepřekonatelní...

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Jedna z nejlepších romantických komedií, kterou můžete vidět 10x a pořád vás to nebude nudit. Nepřekonatelný Jack Lemmon, nedovedu si představit nikoho, kdo by to zahrál líp než on.. a také - potřebovali bychom víc takových režisérů jako je B. Wilder!!! Dabing úžasný..jediné, co by se snad dalo vytknout, je délka filmu

Slečna Marplová - Kapsa plná žita (2009) (epizoda)

Je to skvělé, když se scénáristé drží předlohy a nesnaží se knihu vylepšovat, což se povedlo na 90 %. Jen vždy vynechají nějakou vtipnou hlášku, na kterou marně čekám. J. McKenzie nehrála slečnu Marplovou špatně, ale na předchozí představitelku prostě nemá. Také dabing G. Vránové mi připadal trochu fádní a unylý..

Slečna Marplová - Sittafordská záhada (2006) (epizoda)

Jedna z nejslabších adaptací knižní předlohy, v některých pasážích se silně blíží červené knihovně - podobně jako Schůzka se smrtí. Je zde změněn i vrah a příběh je natolik pozměněn, že skvělé knize nesahá ani po kotníky...vytratil se humor..skvělá je samozřejmě slečna Marplová, dabing Ivanky Deváté a zajímavá kamera. Je velká škoda, když se našla ideální představitelka slečny Marplové, že výsledek nestojí za mnoho.

Bosé nohy v parku (1967)

Výborná konverzačka, úžasně vtipné dialogy, nádherný Redford a jedna z mála rolí J. Fondové, kde mně nepije krev.

Obecná škola (1991)

Skvělý. skvělý, skvělý ...není co dodat.Jak píší ostatní, jeden z nejlepších filmů 90. let spolu s Hřebejkovým Musíme si pomáhat. Tříska už patrně nikdy nic takhle nezahraje...