Sedmý hřích (2001)

Remaky občas mohou mít i smysl, tohle ovšem rozhodně není ten případ ... Siréna od Mississippi natočená Truffautem v roce 1969 s C. Deneuve a J.-P. Belmondem v hlavních rolích je skutečně dobrý film (filmařsky především, ale samozřejmě velkou měrou i hereckými výkony), tento Sedmý hřích bohužel ne. Jedině díky A. Banderasovi a A. Jolie dávám dvě hvězdy. Víc ale ani náhodou.

Aljona (2009) (TV film)

Kdyby ten konec filmu nebyl tak, jak byl, určitě by to bylo ku prospěchu. Ale zas špatné to nebylo. Jsem vděčný už jen za to téma a náhled do problematiky, kterou bychom neměli ignorovat, neboť je to v základu dost tvrdá, ale opravdová realita.

Unaveni sluncem (1994)

Letní děda mráz v zemi Sovětů. Obrovsky působivý film, který se z poklidného začátku v idylickém rodinném prostředí (s kouzelně roztomilou Naděždou a sympaťákem Nikitou) postupně vyvine v jeden z nejmrazivějších závěrů filmu, co znám. Jen mi trochu vadí idealizace Kotova, který jako hrdina bolševické revoluce musel taky napáchat pěkný svinstva… zajímavý komentář - Marigold

Příští rok ve stejnou dobu (1978)

Tenhle film chápu ani ne tak, jako sledování vývoje letitého "nemanželského" vztahu náhodou vzniknuvší dvojice, ale především jako pozoruhodnou výpověď o životě samotném a životních etapách každého člověka - o fázích, názorových i všech jiných proměnách, o vývoji, kterým si chtě nechtě projde každý z nás ... Je to film (původně výtečná divadelní hra), který se dá vidět několikrát a o důvod k zamyšlení i dobrou zábavu rozhodně nebude nouze. V neposlední řadě i díky naprosto skvělému Alanu Aldovi.

Utrpení mladého Boháčka (1969)

V druhé půlce film trochu ztrácí dech, ale Lanďák je zde stejně dokonalý... ****1/2

Otevřená srdce (2002)

Skvělý film. Po všech stránkách. Z hereckých výkonů, které jsou vesměs vysoce nadprůměrné, bych vyzdvihl lékařovu dospívající dceru - ta je zahraná opravdu par excellence. Neumím si představit lepší "studii" reakcí dospívající dcery na rozpadající se vztah rodičů. Věřím, že takhle nějak by se holka v jejím věku v dané situaci chovala.

Proti zdi (2004)

Jak píše LEATHERFAC, tohle to je jeden z těch filmů, kde po pár záběrech víte, že to bude ono. Proti zdi je film neskutečně nabitý energií, atmosférou, skvělou hudbou, herci ( Sibel Kekilli - křehká i energická je prostě neodolatelná) a tak bych mohl pokračovat dál a dál. Že tento film není v mojí TOP 10 je jenom kvůli tomu, že nedokážu vyřadit žádný z těch co tam jsou. Od Akina jsem jinak viděl už jenom Solino, ale i tak jsem objevil nového oblíbence a hrozně se těším na další jeho filmy.

12 opic (1995)

Pro mě jednoznačně nejlepší filmové sci-fi všech dob. Poprvé když jsem tento film viděl, byl to naprostý šok. Musel jsem o něm pořád přemýšlet, měl jsem potřebu s každým o něm diskutovat, prostě posedlost. Od té doby už jsem ho viděl několikrát, ale stejně mě pokaždé dostane. Svou typicky gilliamovskou atmosférou, myšlenkovým poselstvím, skvělým Pittem, prostě vším.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Woody Allen smíchaný s Almodovarem = hodně fotogenická kombinace Barcelony, Penélope Cruz, Scarlett Johansson a ostatních. Propletenec lásky a sexu. Rebecca Hall hraje postavu, která jakoby sem spadla z Allenových newyorských dob. Woody se filmováním baví a já s ním.