Střílej oběma rukama (1976) (TV film)

Krokem. Téměř shakespearovský thriller z českého venkova. Neotálej s koltem, když oni na nás s "výnosným" pachtem. Seber flintu. Nebude pro loutkáře ži(vo)ta. My, sedláci b(ř)itvy. Hned lokty ve slovech, činech. Jen tvrdost a lakota. Majetky jsou minová pole. City jako jed. My i zatrhnout chtěli, kosit osení mládí. Májové louky Romea a Julie nechat porůst krvavým býlím. Za smrt ve stavení. Smrt stavu nového, hromadného bytí. Hrobovým hromům requiem.

Příběh miss: Italky moderní doby (2020) (TV film)

Třpytivý vzhled. Chlouba div. Mentolky let pro salony. Korunní BellaDonny selanek, bez silonek. Mezi mušelínovými amforami. Pod sluncem olivovým.

Opera (2021) (seriál)

O pírka racků, labutí. V sivém prstenci nepropustných, supích suflé(rů).

Žena (2019)

Ona, zpod žebra Adamova. Venuše, Siréna, "přadlena" (v) osudu. Vějíř "manažerek" monologů v dialogu s druhými. Matka, manželka, dcera, snacha... Svébytná jednotka. Obnažená. Rozebraná. Požehnaná to brož na kabátci planety Země. Člověk, hodný poslechu.

Princ z Tichomoří (2000)

Pranic principálovi s principy, která zachvacují a moří. Kout kokosových luhů a hájů, podél kterých se nebe opírá do vln. Kout jako z pohlednice, malba na plátně, do které chtěl zanést olovo a terpentýn apokalyptický mrchožrout. Až jeden ochotný ke dvoru místních, vrátit do původního stavu. Vše se rozplyne. Kralovat bude volné plynutí po březích života. Blažená přízeň mytologie, přítomna.

Kennedy, Sinatra a mafie (2023) (TV film)

Festovní Faustovi muži. Vytěžené tužby ze služeb eminencí stínadel, suity siluet.

Zelený led (1981)

Kdo se zhlédne, propadne petrolejovému lákadlu, nedělí se o naleziště "kamenných" sazeniček, o klíč ke klíčení sklíček, zvláště pak charakter, který rád chlad brčálových hlubin. Záludně, záhadně zbloudilý, rozezlený vezír (pod)vodnických kulis, který uklouzne po kouzle pikantně peprmintovém, na jevišti lovišť pistáciových očí. Pro nákladný luxus sám. Jak být "v mechu."

Egypťan Sinuhet (1954)

Hroty mají pyramidy, stejně tak i lidský rod. Honosí se, zaštiťují egy, ale přesto se ptám, moudří pod modří, jsou na světě tací, jen se slunnými, bez vlastností, která utvrzují nezbytný vpád bytí, pod hrobové modřiny?