• Pohádka

Million Dollar Baby (2004)

Kdo umí ten umí a Eastwood se mezi tyto režiséry rozhodně řadí. Z boxerskou tématikou jsem zase tolik filmů neviděl (kromě Rockyho apod.) ale zde je úplně nový pohled do duše osamnělé boxerky, které se po nějakém tom přemlouvání ujme zkušený trenér Eastwood a dostane ji až "na vrchol" Dokonce se člověk dozví i něco o tom jak správně hýbat při boxu nohama, ale hlavně hodně o tom jak dokážou být lidi hnusný a zároveň nevýslovně krásní.

V Bruggách (2008)

Místy hezky černě vtipné, místy skoro až neuchopitelné, ale vcelku to šlo. Jen po shlédnutí zůstal pocit, že film zkrátka jen tak proběhl a nic moc ve mě nezanechal.

Schindlerův seznam (1993)

U Spielberga pokud se něco nelíbí nebo úplně nesedne, je to dáno buď příliš zaměřeným vkusem či náladou na zrovna něco jiného. SS jsem dlouho odkládal i přesto, že vlastním mnoho knih o 2.sv ale potřeboval jsem jen najít čas a chuť na něco tak bolestného. Atmosféra je úžasná od začátku člověka vtáhne do děje a kamera účelná a přesná. Zkrátka je znát ruka mistra. Nevím jak to p. Spielberg dělá ale jako malej jsem řval u E.T. a ve finále tohoto filmu jsem opět nedokázal zatlačit nějakou tu kroupu. Skvělý film...

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Nádhera, na prostředí ve kterém se příběh odehrává, má film úžasný spád a finále. Krásně vykreslené povahy postav.

Zjizvená tvář (1983)

Velmi váhám mezi 3-4 ale díky skvělému Al Pacinovi nechám čtyři. Tentokráte je můj problém s hodnocením v jedné věci a sice, že jsem před shlédnutím Scarface viděl po sobě všechny tři díly Kmotra a tudíž ať chci nebo nechci musím srovnávat. Začátek, jak už zde někdo psal a já s ním souhlasím, má velmi dobrý rozjezd, ovšem do chvíle, než se jako doprovodná hudba začne ozývat nějaká směsice šíleného diska (zřejmě moderní v tehdejších letech). To byla rána pod pás. V tu chvíli i některé herecké výkony či scény působili velmi komicky a můj do té doby dobrý dojem z filmu byl okamžitě rozprášen. Párkrát jsem se i zasmál. Po opuštění diskotékových výlevů a posunutí děje dále, už to vcelku šlo a závěrečné finále ve stylu komanda už jsem bral vcelku s nadhledem. Pravdou je, že většina akčních scén v porovnání s Kmotrem měli zcela jiný nádech a skoro až lacinou atmosféru. (teda kromě sprchy..)

Holky to chtěj taky (2001) odpad!

Tak zde to bylo poprvé co jsem odešel z kina v půlce filmu, to se fakt nedalo dokoukat. Nehorázná německá ptákovina.

Zkažená mládež (2007)

Tento film bych pouštěl při hodinách občanky - povinně. S části to může být i jedno z vysvětleních, jak je možné že ten tichý nevýrazný hoch, kterého zná celá ulice zničeho nic úplně otočí a je schopen čehokoliv. Popravdě ruku na srdce, kdo z nás se nikdy na škole nesetkal s nějakou formou šikany. Skutečně povinně promítat na školách!

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Dějově se mi to líbilo, film má i docela dobrej spád, ale proboha ty střihy, Logan udělá přemet a za zádama mu visí dva špagáty, pak jako nenápadnej střih a jsou najednou pryč. Vůbec trikově na to, že je to film z roku 2009, tak bych čekal víc. Ale přivřu-li oči nad chvílemi velmi mizerně odvedenými triky, tak film jako takový byl zajímavý a bavil mě.

Ben X (2007)

Davová šikana - největší hnus co může být, zde krásně naservírovaná divákovi přímo před oči. Trochu mi to připomínalo styl Larse von Triera, i když ten by šel asi ještě až za hranice (jak je jeho zvykem). Grandiózní finále, které jsem musel jít rozdýchat na balkón na cigáro.

Mr. Johnson (2008)

Asi se zařadí mezi další rozporuplné, co? Nevím, jelikož na ostatních programech byl Muž s cejchem smrti, Terror ve vlaku, Illusionista (kterého už jsem taky viděl) dopřál jsem si při sobotním večeru trochu české novoty a vůbec toho nelituji. Místy pravda ne příliš kvatními herci obsazená "komedie" - příjemné překvapení bylo ve formě Václava Chalupy, kterého mám prostě zažitého z Pějme píseň dohola, a už mu to asi u mě zůstane, ale mě se tenhle snímek líbil. Možná proto, že v Aghartě jsou fakt skvělé koncerty, možná proto že večerní záběry z Prahy ve mě vyvolali nejednu vzpomínku, že totálně vymaštění blbci hráli fakt blbce a že se nakonec Čech s Američanem domluvil i když každý po svém. Prostě pohoda, u které jsem se místy opravdu bavil. *** Jo a naprosto souhlasím s Boogeymanem, shlédnout pár minut filmu, dát mu odpad a přepnout na jinej kanál je fakt síla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!