X-Men: První třída (2011)

Slušně nadupaný akční film :-) Bohužel ve srovnání s předchozími filmy režiséra Mike Vaughna je podle mne o něco slabší a chybí kreativita, lehkost a vtip. Film naštěstí jede od začátku do konce a potěší hlavně všechny, kterým se líbila jednička a byli zklamáni z dalších dílů.

Správci osudu (2011)

Jsem fanda Philipa Kinreda Dicka, takže jsem zvyklý, že jemné scifi prvky se prolínají s těžkým filozofickým monologem jednotlivých hrdinů, ale tento film mne bohužel místy nudil a přišel mi o dost delší než ve skutečnosti byl. Naprosto nejhorší byla závěrečná scéna, která celý film naprosto srazila a urazila veškeré fanoušky PKD. Něco takového by PKD nikdy nenapsal, protože byl mistrem nejednoznačných happyendů a otevřených konců... Dovolím si ještě nabídnout svoje srovnání ostatních Dickových adaptací. Za nejlepší filmy považuju Blade Runner a Temný obraz. Kvalitní práce byly Total Recall a Minority Report. Obstojná béčka jsou Screamers, Impostor a Babičky dobíjejte přesně. Totální průšvihy jsou pak Next a Výplata.

Saša (2010)

Divácká cena na 11. QFF Mezipatra

Machři (2010) odpad!

Už jen sledování traileru byla bolestivá záležitost a měl jsem pocit, že mi při tom umírají mozkové buňky. Nastává se mi často, abych hlavním hrdinům ze srdce přál, aby po těch pádech a úrazech začali jeden po druhém umírat...

Kick-Ass (2010)

Tento film je buď geniálně natočenou parodií nebo je to totální slátanina. Buď jak buď, tento film drží pohromadě a je z něj cítit poctivé filmařské řemeslo. Moc dobře jsem se bavil, ačkoliv jsem byl překvapen, že film neobsahuje tolik akčních scén jak by se podle trailerů zdálo. Rozhodně si myslím, že si však akční scény budete pamatovat možná stejně dobře jako z Matrixu :-)

Buddenbrookovi (2008) (TV film)

Kvalitně natočená červená knihovna, občas i napínavé, ale zařazení do programu letošního Febiofestu naprosto nechápu.

Šejk (2009) (TV film) odpad!

Všechno dobré jednou skončí, naštěstí jednou skončí i to špatné.

Sherlock Holmes (2009)

Musím přiznat, že předchozí filmy Guy Ritchieho (Podfuck, Sbal prachy a vypadni) se mi hodně líbily. Nový Sherlock Holmes je natočen ve stejném duchu, takže by se mi teoreticky také měl líbit, ale tentokrát něco skřípe. Velký problém jsem měl se scénářem, který zbytečně dlouho skládá scény v pořádí: Holmes a Watson se spolu škádlí, pak někam jdou, s někým se poperou a vlastně film běží dál. Herecké výkony jsou naštěstí v pořádku a s "netradičním" pojetím postav jsem neměl problém, ikdyž mi silně připomínalo Piráty z Karibiku, kde byl také jeden bonvián (Depp/Downey jr.) a jeden elegán (Bloom/Law). Celkově tedy dávám lepší tři hvězdičky *** P.S. Nechápu poznámky některých kritiků, že se Watson s Holmesem k sobě chovají jak dva homosexuálové - mne to tak rozhodně nepřišlo, narozdíl třeba od Křemílka a Vochomůrky nebo Boba a Bobka ;-)

Kawasakiho růže (2009)

Plusem tohoto filmu je kvalitní herecké obsazení, díky němuž si některé scény tohoto filmu skutečně vychutnáte. Mínusem tohoto filmu je bohužel skutečnost, že část jednotlivých scén nedrží příliš pohromadě. Vypadá to, že před premiérou došlo k poměrně brutálnímu střihu, který měl za cíl poměrně upovídaný film zkrátit a příběhu filmu dodat výraznější spád. Toto se podařilo, protože film skutečně není nudný, ale pokud počáteční klipovitost pokračuje až do finále, divák pak trpý nepříjemným pocitem rozstříštěnosti. Je to škoda, neboť některé filmařské nápady měly nakročeno k rozhodně lepšímu výsledku.