Ain't Them Bodies Saints (2013)

Můj poslední film na karlovarském festivalu, kdy už jsem byl pořádně unavený a držel oči otevřené jen díky kole a kávě. Naštěstí při tomto filmu jsem povzbuzovací prostředky nepotřeboval, protože jako jeden z mála festivalových filmů si umí udržet stálé tempo. vypráví obrazem, nezatěžuje množství zbytečných scén bez děje. Rooney Mara opět potvrzuje, že je herečka, která není jen Lisbeth Salanderovou, ale dokáže zahrát i jiné herecké polohy a stále je se na co dívat.

Lidé na okraji (2012)

Oficiální synopse velmi mate, neboť by člověk očekával těžké psychologické drama - místo toho se jedná spíš o akční černou komedii ve stylu Guye Ritchieho. Jeho kvalit samozřejmě nedosahuje, neboť se jedná o mladého filmaře s omezeným rozpočtem. Vzhledem k jinak festivalové šedi jsem byl shovívavý a svých 70 % zaokrouhlil na čtyři hvězdy.

Posledních 15 (2007)

Námět a scénář zajímavé, ale bohužel herecké výkony tlačí tento krátký film dolů

Kup teď! (2005)

Ve Varech byla uvedena jen druhá hraná půlka, která viditelně méně zajímavější než surový materiál natočený samotnou Chelsea.

Prameny života (2013)

Znáte televizní seriál Vyprávěj? Tak si představte, že se odehrává v Západním Německu a děj od 50. do 70. let je zhuštěný do tří hodin. Máte to? Tak to jsou Prameny života

Jump street 21 (2012)

Původní seriál jsem měl rád, pro jeho beverlyhillskou naivnost. Tento film je však úplně něco jiného. Vlastně je to spíš paradie na původní seriál - což bylo překvapení číslo 1. Překvapení číslo 2 je, že mne tento film místy velmi rozesmál. Bohužel místy tvůrci až příliš tlačí na pilu.

Smyk (1960)

Mí rodiče mi o tomto filmu dlouho vyprávěli a já jsem jej dlouho podceňoval a odkládal. Pak jsem jej viděl a nelitoval. Zbyněk Brynych perfektně kombinuje všechny filmové vyprávěcí schopnosti, aby dal dohromady psychologický thriller, který byl na tehdejší dobu mimořádně odvážný a komunistická cenzura s ním měla velké problémy než jej pustila do kin. Film obsahuje dlouhé pasáže v němčině i částečně i dalších jazycích, ale bez titulků. Použití cizího jazyka však není bezúčelné, ale podtrhuje zmatek v mysli hlavního hrdiny, který nakonec naplňuje pracovní název tohoto filmu "Mrtvý si přišel pro smrt"

Babovřesky (2013)

Buďme rádi, že lidé konečně začali chodit opět do kina :-) Vydělané peníze se pak dají použít na lepší kousky...

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Prosím Českou televizi, aby už proboha netočila další vánoční pohádku!

Happy Feet 2 (2011)

Jeden z filmů, který český dabing naprosto zlikviduje - veškeré písničky, narážky a hlášky fungují pouze v angličtině.