Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Už předchozí série měla být varováním, že si tvůrci snaží hrát na nový Twin Peaks, kde (v tomto případě) dýmka není tím, čím by se zdála být. Dobrá zpráva je, že Benedict Cumberbatch a Martin Freeman dokázali své postavy zahrát asi nejlépe, jak tomu knižní předloha chtěla. Jejich vzájemná chemie funguje za jakéhokoliv počasí i století. Proto první polovina filmu funguje báječně a divák je téměř přikován ke křeslu a těší se na další scénu. Bohužel po polovině filmu se scénáristé rozhodli, že budou divní a divnější. To bych ještě toleroval, ale bohužel zároveň se začíná vytrácet energie a tempo nastavené na začátku. Herci se snaží, co se dá, ale bohužel duševní masturbace tvůrců nakonec vítězí a celý film posílá do vln vodopádů, která jej definitivně spláchne.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Točíte-li film podle úspěšné knižní série, můžete na konci příběhu narazit na zásadní problém, jak ten ukecaný a nefilmový závěr z knihy převést do filmové podoby. Zároveň se předpokládá, že film má být divácky atraktivní a nenaštvete fanoušky původní knížky Pravidlo číslo dva platí zvláště, pokud už jste původní fanoušky před tím něčím naštvali, např. rozdělením děje do více dílů. Příběh Hunger Games je krutý a nemilosrdný, což umožňuje být nemilosrdný a krutý i ve filmu. Z prvního a druhého filmového dílu stačí vzpomenout na všechny úmrtí v aréně. V první části třetího filmu pak sestřelení stíhačky nad nemocnicí nebo ponechání raněných na místě odstřelené přehrady. Ve čtvrtém filmu (pardon druhé části třetího dílu) však najednou tvůrcům začínají těžknout nohy. Namísto spojení všech motivů z předchozích dílů do finálního celku dostáváme na plátnech směs různých scén, což chvílemi působí jako bychom se dívali na jakési vystřižené nepoužité záběry, protože hlavní děj se odehrává někde jinde. Film zachraňuje pár vizuálních nápadů, ale bohužel celkově se však jedná o průměr.

Amnézie (2015)

Nejlepší herecký výkon v tomhle filmu podává krajina na Ibize. Bohužel na celý film to nestačí...

Mrtví a neklidní (2013)

Zombie romantická komedie zní jako šílený nápad, který může dopadnout všelijak. Tvůrci se naštěstí drželi žánru romantického filmu od začátku až do konce a celý film se doslova bere smrtelně vážně. Díky tomu je nesmírně vtipný, možná, že to už tvůrci nezamýšleli, ale já jsem místy řval smíchy.

V jeho očích (2014)

Jednoduchý příběh bez větších překvapení. Vlastně by tento film nebyl ničím originální, kdyby hlavní hrdina nebyl slepý. A to je na tom filmu úžasné, protože představitel hlavního hrdiny jej hraje naprosto úžasně - téměř nesleze z plátna, a díky tomu jeho hereckého koncertu neodtrhnete oči z plátna až do závěrečného finále.

Mami! (2014)

Strhující herecké výkony, dialogy ostré jako břitva, nápaditá kamera a správně zvolená hudba v pozadí. Film, který se vám vryje po kůži. Jen možná až zbytečné rámování jakoby ve fiktivním světě. Pro mne nejlepší film MFF KV 2014

Viktoria (2014)

Příběh tří generací žen na pozadí historických událostí. A nebo zapomeňte na historii a vnímejte svět očima dítěte - od útlého věku po nastupující pubertu. Přidejte k tomu kameru, vizuální nápady a svižný příběh. Dvě a půl hodiny jsou dlouhé přesně akorát.

Příběhy strachu (2014)

Kolikrát se během běžného dne bojíte? Kolikrát se jen leknete? Kolikrát si připadáte nejistí? Co všechno znamená strach? Ano, běžné každodenní situace spojené do jednoho příběhu...

Violet (2014)

Zmatený příběh jako duše 15letého kluka. Bohužel zmatek na celovečerní film nestačí.

Takoví jsme byli (1973)

Seriál Sex ve městě a Hon na čarodějnice v jednom - povinný romantický film pro všechny