Les lásky: Až na kost - Kdo je ten sériový vrah? (2020) (epizoda)

SPOILERY: Tak tady se to láme... a úplně stejne jako v cold fish, ( ke které jsem se ve zdejších komentech docetl, že se Les Lasky ma odkazovat ) kde se Sono opět vyžívá v explicitních záběrech na porcování lidi. Chápu záměr zobrazit drastickou změnu psychiky Shina, ale výsledek nepůsobí jinak, než jako absolutně bezduchá manýra režiséra, kterej svého času dokazal šokovat i bavit mnohem originalneji. Snad se to v tomhle duchu neponese i zbylé dva dily.

Éra samurajů: Bitva o Japonsko (2021) (seriál)

Obsahově Ve finále vcelku zkratkovitý a ne moc do hloubky jdoucí dokument, soustředící se výhradně na osudy třech nejvýznamnějších Daimjó v období Válčících států ( a výhradně jen z vojenského hlediska ). To co zpočátku formálně vypadá jako výpravné nahlédnutí do Japonska 16. Století, se záhy v rukou tvůrců změní v přehlídku drastických výjevů poprav a sebevražd, na které je kdo ví proč kladen větší důraz, než na hlubší a detailnější popis jednotlivých postav či událostí. Nemluvě ani o tom, že divák musí nabýt dojmu, že většina vyobrazených bitev ( s výjimkou Sekigahary a Nagašina ), se dle tvůrců odehrávala výhradně v lesích, což je poměrně zvláštní představa :)

Chlast (2020)

Za normálních okolností bych tak nadšenej nebyl, ale v týhle těžký době (zejmena pro filmovy prumysl) je Vinterberguv Chlast, minimálně prijemný balzám, který byť co do síly a údernosti se sice nevyrovná předchozím režisérovým kouskům, zato na plné čáře vyniká v nejzákladnějším filmovém aspektu a to zábavě. A ja se bavil královsky.

Bumblebee (2018)

Chci okamžitě další díl s Johnem Cenou v hlavní roli. Ale vážně. Jeho křečovitá karikatura amerického důstojníka se s jeho geniálně nehereckejma schopnostma staví na mém pomyslném žebříčku jako jedna z nejzábavnějších vedlejších postav moderního hollywoodu, kterou navíc k dokonalosti povyšuje FENOMENÁLNÍ dabing Zdeňka Podhůrského!!! Bohužel mimo Ceny film nenabídne nic zajímavého ani nového, čím by do transformeřího universa přispěl a ve srovnání s tím, jak absurdně vesele se v Bayových rukou původní Transformeři transoformují do zcela beztvarého a logiku pozbývajícího necelku, nad kterým podle mě už i on sám ztratil kontrolu, působí Knightův Bumblebee tak nějak... nijak.

Takeshis' (2005)

Takeši Kitano ležící, spící.

Moebius (2013)

Jestli jste byli na pochybách, zda se nevěra vyplatí nebo ne, přichází Kim Ki Duk s poměrně jasnou odpovědí. Na ploše devadesáti minutového zcela němého filmu rozehrává Kim pseudoantickou, bizarní, soc. dramatickou, a bůhví ještě jakou, tragédii. Médein komplex v úvodní pětiminutovce je zatěžkávací zkouškou na divákův ( hlavně mužský) žaludek, která ve mně díky zcela démonické Lee Eun-Woo rezonuje i několik hodin po skončení. Jako celek se mnou však film kupodivu vůbec nehnul a finální katarze vyšuměla kamsi do prázdna.

Jack staví dům (2018)

Trier opět překračuje hranice divácké přijatelnosti, ( má ještě co překračovat? ) avšak ve výsledku se jedná pouze o prázdně ubrečenou zpověď umělce, procházejícího tvůrčí krizí. Poprvé v životě se mi stalo, že se mi Trierův film nezaryl pod kůži bezprostředně po skončení projekce. Pod kůži jde pouze ve chvílích předcházející jednotlivým aktům, neb akt sám o sobě je povětšinou zobrazen mimo záběrově ( viděna klasická verze ) a následován verbální obhajobou před svědomím. Naštěstí je tu poslední půlhodina a Božská Komedie, která kompenzuje částečnou nespokojenost z předchozího dění. Doufám jen, že se nedočkáme pokračování. Vzhledem k tomu jak má Lars rád holky, si ani nechci představit, jak by dopadla Beatrice :)

Venom (2018)

Neustále dokola se opakující změť toho samého, co už jsme v rámci MCU, viděli snad v každém jejich originu. Jedinou přidanou hodnotou, tu je kult osobnosti Toma Hardyho, kterej kdyby v dnešní době dostal hlavní roli v jakékoli známé značce, tak by bylo dopředu jasné..... že se film minimálně zaplatí! Argument, že Venom se od jiných Marveláckejch filmů liší tím, že postava Venoma je Antihrdina je úplně mimo, neboť k žádnému Antihrdinství v zásadě nedochází. Ono popravdě nedochází moc ani k nějaké zábavě. Polovina filmu se točí jen kolem postavy Hardyho, bloumajícího po ulicích Friska, během které se nestane vůbec nic! Druhá polovina nabízí však jen průměrnou nenápaditou akci, která nemá ani pořádného záporáka, ani koule být v rámci univerza něčím víc než průměrným originem.