Godzilla (2014)

Dospělejší než Emmerichova verze, ale těch výborných momentů není bohužel mnoho 6/10.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

7/10. Dvojka je pro mě o bod níže než jednička, ale pod 4 hvězdičky se mi jít zase nechce, na to mám k Jacksonovi zatím dostatečný respekt, ikdyž tady už mi chybí Společenstvo a Dvě věže, zejména mě štve to "přešlapování" na místě. Věřím, že trojka to ještě aspoň trochu napraví...

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

85%. Pán prstenů nastavil laťku hodně vysoko, Hobit to nemá vůbec jednoduché, zvláště, když nemá tak výbornou knižní předlohu. Přesto jednička je podle mě pořád výborný film. Peter Jackson se vytáhl podobně, jako při zfilmování King Konga. Celkově mám pouze výtky k pár nataženým momentům, ale jinak pro mě spokojenost (ve Středozemi se mi pořád líbí :-)). Je zde i nadhled, který tak postrádám u dnešního žánru "Dobrodružný / Fantasy" (téže oceňuji). Podle mě nejlepší díl této série. Škoda, že filmy nebyly jen 2. Tuším, že by to bylo minimálně za pět hvězdiček :-)

Riskuj! (1994) (pořad)

7/10.

Kolotoč (1996) (pořad)

Soutěž, kterou je potřeba brát s nadhledem... Hvězdičku navíc za bankrot :-) Verzi s Gondíkovými nehodnotím.

Temný rytíř povstal (2012)

70%. 4 hvězdičky si zaslouží. Přesto mám výtky. Předchozí díl byl pro mě lepším.

Souboj Titánů (2010)

Toto dílo Vás podle mě trochu "potěší" pouze v případě, že od něj prakticky nic nečekáte. Je to škoda, protože kvalitní film tohoto žánru stále chybí(novější zpracování). Kraken je zde prakticky nevyužit! Podle mě radost tento film udělá tak 12-letým chlapcům. 50%. P.S. S třemi hvězdami to možná trochu přeháním...

Simpsonovi - Vánoce u Simpsonových (1989) (epizoda)

90%. První díl, kterému jakési "kouzlo" nemohu odepřít. Začala zlatá éra Simpsonů, která podle mě trvala až do začátku 14. řady.