Mystery Men (1999)

Scénář psal určitě vlčák po lobotomii hlavy, každopádně Azaria, Stiller, Waits a Izzard v jednom filmu je prostě bomba! Mystery men jsou jako Expendables v podání loserů. :)

Všemocný (2011)

Dobrodružný nářez dnešních dnů. Věřím, že dnešní děti sní spíše o pilulce, která z nich udělá šarmantního macha a zvíře na finančních trzích než o projížďce s nějakým Vinnetouem. I přes jednoduché a trochu prvoplánové podání jde o příjemně narcistický film s parádní vizuální stránku, kterému to šlape a ukazuje po delší době světlou stránku masové produkce.

Terapie láskou (2012)

Hollywood ve své nejpříjemnější formě. Lidský příběh s vyhrocenými okolnostmi, které však nejsou nikterak objasněny či morálně nebo eticky vyřešeny, láska, které není přáno a člověk ji fandí a sousedství nacpané veselými postavičkami, kterým vévodí De Niro. Klasický adept na mnoho nominací. :)

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Výborně zrežírovaný snímek, který se nesnaží divákovi zalíbit a atmosféru buduje poctivou filmařskou prací. Každopádně i přes krátkou stopáž je dle mého na poprvé těžko takovýto film ocenit. Přesto jsem nadšen co z Clooneyho vypadlo a co nás asi od něj ještě čeká.

Huan Huan (2011)

Rozvláčné a nejasné. Slušná vizuální stránka se snaží zachránit co jde, avšak nekvalitní materiály a levnější kamera se určitě projevil - a tak i přes příjemné momenty zavání film studenstvím jak bez obsahu, tak bez formy.

Argo (2012)

Tomu říkám thriller! Navíc orientální prostředí nebylo znásilněno, 80. léta nebyly vykradeny, islamisti nebyli uraženi. :) Pravdivá událost byla správně využita, působí autenticky, ale atmosféra by se dala krájet. Affleck opět dokazuje, že je borec.

Samotář (2008)

Příjemná komedie o příliš chytrém a nafoukaném profesorovi, který ztrácí kontakt s realitou, se studenty a se svými dětmi. Jeho lhostejnost však rozvrátí živelný a přízemní adoptivní bratr, který všechny členy rodiny donutí k zamyšlení o hodnotách a prioritách v lidském životě a navíc spí v červeném bodíčku s dírou na zadku. :)

Anna Karenina (2012)

Velkofilm formou, nikoliv obsahem. Uprostřed překrásných kostýmů se skrývá velké zklamání tohoto roku.

Až vyjde měsíc (2012)

Klasický Anderson a podivuhodná cesta do dětství. Navíc s výborným hereckým obsazením a magickou hudbou. Neskutečný dospělý příběh, ale hraný a viděný dětmi opravdu rozezvuní struny dětských snů a tužeb.