Byl jsem při tom (1979)

fascinující. i napodruhé nevidím jedinou chybu... byť jiný, poznávám se. bravo!

Sebbe (2010)

tíživé sociální drama o neutěšeném stavu domácnosti patnáctiletého Sebbeho žijícího v malém bytě s matkou a trychtýřovém způsobu klesání na samé dno psychické stability. prvotina švédského režiséra Babaka Najafiho, v hlavní roli perfektní Sebastian Hiort af Ornäs.

Tréfa (2009)

výborný klubový snímek odehrávající se v prostředí klášterní školy, kde skupina žáků svádí pubertální boj jak mezi sebou, tak proti autoritám.

Můj milý deníčku (2007)

trochu zmatek tady... herci a imdb odkaz odpovídají celovečernímu filmu, označení "krátkometrážní" a Flipperův komentář se týkají kraťasu stejného názvu (oboje od režisérky Suzi Yoonessi). já hodnotím film, o kterém na FF Zlín napsali: "Když se s Vanessou Lemorovou, osamělou eskymáckou dívkou, rozejde její velká láska, hyperintelektuál Philip Georgey, zlomí jí to srdce. Počítá dny do začátku podzimního semestru na Nicholsově škole v aljašském městě Fairbanks. Je to škola přípravného typu, nepřístupná diskusi. Její nový život je úplná noční můra. Philip se stal oblíbeným, zatímco Vanessa je odsouzena k životu se ostatními zoufalci. Aby toho nebylo málo, je také jedinou kapitánkou z prvního ročníku, kterou zvolili pro školní nechvalně známou soutěž Snowstorm Survivor /Ten, kdo přežije sněhovou bouři/, což je akce, která záměrně překrucuje smysl tradičních Domorodých her světové Eskymácko-indiánské olympiády. Vanessa však věří, že vítězství je jedinou možnou cestou zpět k Philipově srdci. Proto dá dohromady bizarní tým ztracených existencí..." (pokud to někdo opravíte, tento příspěvek smažte)

Chocolate Underground (2008) (seriál)

aneb jak partička náctiletých svrhla totalitní režim zakazující lidem konzumaci čokoládových výrobků a vybavený extratěžkou technikou. další akční anime, které mě vůbec nebavilo.

Bran Nue Dae (2009)

to se tak jednou někdo pořádně zhulil a natočil tento crazy film. tipuju, že se občas pobavíte, ale žádnou hodnotu to nemá.

Schoft (2009)

hodně nezajímavý film o partičce chuligánů a jedné noci jejich úžasného moderního života. natočeno ve stylu manifestu Dogma 95.

Železný obr (1999) odpad!

prosím?!? vždyť tady bylo špatné v podstatě všechno! blééé.