Sloužit Sáře (2002)

Veľmi pekný film, kde hrá pôvabná Liz Hurley (ona je tak sexy) a tiež Matthew Perry (perfektne sa zhostil úlohy priebojného kuriéra).Skvelé bolo taktiež obsadenie Cedrica the Entertainera. Najviac sa mi páčila scéna v oddelení batožín, neviem síce prečo... Tento film sa dá považovať za komédiu pre spríjemnenie večerov s rodinou 83%

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Veľmi pekný film nominovaný v roku 1999 na 7 Oscarov vrátane najlepšieho filmu. Páčia sa mi výkony oboch hlavných hrdinov, či už Al Pacina, alebo Russela Crowa. Russela by som si v takomto filme nikdy nedokázal predstaviť, ale rolu, ktorú hral zvládol bravúrne. Filmu by som vytkol akurát dĺžku (dalo sa to spraviť kratšie), napätie (na konci bolo vynikajúce, ale počas napríklad telefónnej búdky by som nemohol trikrát zastaviť film kvôli malej potrebe alebo vysmädnutiu) a kamery (boli síce skvelo navrhnuté, ale v tej maximálnej širokouhlosti nevydávali veľký efekt). Tomuto filmu by som dal tak 93-94%. Radím Vám: NEFAJČITE TABAKOVÉ VÝROBKY. btw. bol som totálne v šoku keď na konci oznámili, že film bol nakrútený podľa skutočnej udalosti...

Žhavé výstřely (1991)

Originalita, zábava, Charlie Sheen, to všetko je len zlomok z toho, čo ponúka táto dokonalá paródia. Klasika, ktorú si možem pozrieť stokrát, a na stoprvý sa zasmejem opäť na ďalšom fóre, čo som si predtým nevšimol.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Najobľúbenejší film našej triedy, ktorého hlášky som musel počúvať celých osem rokov v jednom kuse. Ale vobec mi to neprekážalo. Film, ktorého scenár sa musel vytvárať priamo na mieste, inak si tú jeho autenticitu nedokážem vysvetliť. "To je vůl, kaviárový toasty", či "Jak se to ti japonci dozvěděli, že mám cihelnu?"... a milióny ďalších nesmrteľných viet...

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Ja za to nemožem, ono je to pekné, milé, láskavé a romantické, no každovianočným (a niekedy aj mimo toho) vysielaním a tým, že to sestra chce vždy pozerať sa mi to jednoducho prejedlo, a už mi vobec nechutí.

X-Men (2000)

Takéto filmy môžem skrátka. Neviem, čo prene by som zhodnotil, skrátka, fajn atmosfericky, akčne, vizuálne, všakovako skrátka.

Jurský park (1993)

Dinosaury boli moja vášeň od úplného najsammenšieho veku. Prvé slová, ktoré som sa naučil čítať boli názvy dinosaurov vyryté na bruchách plastových hračiek. A keď tento film ako novinku priniesol bratranec k nám, a ja som to ako štvorročný pozeral... no neopakovateľný zážitok a stopa vrytá na desiatku rokov dopredu. Neskor som si to zohnal sám, resp. pozeral v telke a stále dookola, hocikedy, možem... Skvelý nápad, príbeh, réžia, efekty, všetko jednoducho bomba!

Pokémon (1997) (seriál)

Mno, ten moj komentár sa sem moc nehodí, ale budiš :). Na pokémonoch som vyrastal, zasiahli ma akurát vo veku, kedy mali a nejako som pri nich ostal a stále ma baví pozeranie ďalších a ďalších pokračovaní (momentálne beží 10 séria a je natočených zhruba 500 častí), čiže moj odkaz pre golfistu je "Snažím sa ;)". Hoci je tam zopár vecí, ktoré sa mi až tak nepáčia, pre mňa je to úžasná pozeračka a diely sú každou sériou graficky kvalitnejšie, obsahovo modernejšie a na skrytých významoch či roznych prekrúcačkách sa dokážem kvalitne zabaviť. Mám rád Pokémonov a nehanbím sa za to.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Moj druhý najobľúbenejší sitcom. Jediné, čo by som vytkol, je menenie charakterov niektorých postáv, ale inak nekonečná hromada reprodukovanej neokukanej zábavy pre mňa.

Přátelé (1994) (seriál)

Jednoznačne najlepší a najprepracovanejší sitcom, ktorý poznám prešpikovaný skvelými dialógmi a stálymi, dobre navrhnutými charakteristikami jednotlivých priateľov. Tiež veľmi dobré využitie vedľajších postáv, či občasné vystúpenie hollywoodskych hviezd. Hoci dialógy ovládam už takmer naspamäť, priateľov si vždy rád pozriem, kedykoľvek.