Král Ubu (2003)

Majstrovské, originálny inteligentný humor taký aký má presne byť, žiadne trápne vtípky nič. Bizardný svet Kráľa Ubu funguje na jedničku, nemám viac čo by som dodal, asi iba to že kritika k tomuto filmu je nezaslúžená.

Žízeň (2009)

Nápad bol ušľachtilý ale bohužial chýba tomuto filmu nejaký hlbší nápad, lepší dej a poetizmus.

Zombieland (2009)

Som pomerne sklamaný, čakal som parádnu nadupanú adrenalinovú zábavu. Zombieland je ani ryba ani rak. Niekedy vtipné, niekedy zbesilé a niekdy trápne, nudné a pomalé bez nejakého deja. Celý film mi pripadal ako prestrielať sa s bodu A do bodu B a toto stále dookola, ešte že snímok neovplýva nadmerne dlhou metrážou ináč by hodnotenie u mnohých bolo nižšie.

Hudba duše (2004)

Výrok s koncertu - "Blues dokáže precíťit len osamelý človek alebo človek ktorý prežíva obrovskú vnútornú bolesť, len v takýchto prípadoch dokonale precítite silu Bluesu." 95%

Transformers (2007)

Transformers je vizuálne dokonalým počinom priemyselného režiséra ktorého v obľube vôbec nemám. Ako všetky Baylove filmy i transformers sa vyznačuje prekrásnymi efektami, všemožnými monštrozitami ale bohužiaľ "Baylovský" komplex je i tu. Film nemá žiadnu dušu, atmoféra je gýčová, ne-uveriteľná a umelá. Ale aj pomedzi tieto do oka bijúce nedostatky má transformers zaujalo viac ako predošle filmy od Michaela Bayla. Asi je to tým že som podobnú rozprávku dlho nevidel. 75%

Hanebný pancharti (2009)

Ďalšia filmová báseň od majstra žánru potrhlých prapodivných a hlavne úžasne prešpekulovaných filmov Quentina Tarantina. Parchanti miestami môžu pôsobiť chaoticky či ba nudivo pri rozsialych dialógoch ale verte či ne vo filme nieje jediné hluché miesto a všetko do seba nádherne zapadá. K tomu dokonalé premyslené postavy, úžasné hlášky a zapeklité situácie vyzdvihujú parchantov do nebies kde môžu kľudne ležat pri Gauneroch alebo PulpFiction. 91%

Baraka - Odysea země (1992)

Ako zvykne byť pri podobných dokumentoch tradíciou, i Baraka je pestrý dokument plný umeleckých záberov a nádherných obrázkov ktoré idu v slede s sktývajú veľa ukrytých významov. Za zmienku stoji i hudba ktorá krásne dotvára atmosféru ale vytknem jedno, po 92min. to bola dosť nuda sledovať.

Mladí muži za pultem (1994) odpad!

90 minút si viem predstaviť i ináč. Od prvej chvíle som vedel že sa film bude uberať smerom stereotypnej hlúpej priblblej zábavky pre mladé publikum. Inteligencia 0 bodov SPOILER!(až na scénu z mačkou na pulte a prihliadajúcim chlapom na jej istú súkromnú činnosť ktorú vykonávala), humor 0 bodov (teda až na už spomínanú scénu z mačkou), scenár 0 bodov (až na scénu s mačkou). Celý film sa točí okolo nejakého čudného dňa jedného obyčajného nezaujimavého človeka. Film ma nútil tochto človeka ľutovať, skúsiť pochopiť, ale ja som si k týmto perverzným primitívnym postavám vôbec vzťah nenašiel, bohužial CLERKS u mňa zlyhalo na plnej čiare.

Život je krásný (1997)

Chcem dať 5, skutočne veľmi chcem. S tochto filmu mam odnesený úžasný kúzelný zážitok aký by mal byť všade. Ale hviezdu uberá trochu krikľavé spracovanie, miestami mierna gýčovosť a na mňa príliš rýchle tempo snímku. 75%

Nikdy neříkej nikdy (2009) (seriál) odpad!

Po pár pomerne úspešných seráloch slovenské televízie začali na divákov doslova chŕliť nové a nové. Ale bohužiaľ s týchto sa vytracia kvalita, herecké výkony a najmä originalita ktorá tomuto počinu skutočne že chýba, bez humoru, obyčajné, ohovaračné, osočovačné a trápne komerčné.