Deník Dity P. (2013) (pořad) odpad!

Na Ditu a její vařbu nejsem dost silný.

Drive (2011)

Film je dobrý vizuálně, hudebně a tak všelijak podobně. Ale dlouhé zadumané pohledy se taky musejí umět zahrát, jakkoliv to zní divně. No a v tom právě Gosling selhává, bohužel, takže jiné nedostatky ve scénáři se proti tomu zdají být malicherné (ale moc jich není). Pro mne zklamání.

Stíny horkého léta (1977)

Nejprve mi přišlo, že je to dobrý nápad, aby banderovci nemluvili, dodává to filmu zvláštní ráz a napětí. Pak mi však došlo, že kdyby tyto záporné postavy mluvily ukrajinsky, mohlo by to znít jako ruština a to by v r. 1977 těžko mohlo projít.

Dovolená po francouzsku 3 (2006)

Byl jsem shovívavý u jedničky a dvojky a tak zde budu zas přísnější. První půle není dějově příliš bohatá, je to dokonce poměrně nuda, naopak v druhé půli je to docela jízda - škoda, že musí divák čekat. Dost se tam odkazuje zejména na dvojku, tak je možná dobré ji znát. Přes legrační momenty v druhé polovině filmu to nedosahuje srandovna předchozích dvou dílů.

Nehanebné lásky Françoise Sagan (2008)

Nemůžu jinak, neboť miluji Sylvii Testud. Český dabing byl povedený, T. Vilhemovou (tedy pokud to byla ona, kdo ji namluvil :) vybrali patrně proto, že jsou si obě herečky v trochu podobné, a trefili se, zvládla to dobře. Věřím však, že originální znění bude ještě lepší a těším se, že se na film podívám znovu v originále.

Johnny Suede (1991)

Zvláštní film, líbil se mi celkem a to díky B. Pittovi a C. Keener, ale jinak nevede odnikud nikam a celé to má patrně zachraňovat vypravěč, který se tam však nehodí. Vypravěč mi sedne např. v Big Lebowskim, zde ne. Pozitivem je, že se na film dá dívat v originále bez titulků, Brad mluví pomalu a je mu tak skvěle rozumět. Možná i proto dávám 4*.

Dovolená po francouzsku 2 (1979)

Film má nedostatky, avšak několik momentů, kdy se budete popadat za břicha - z nich pití ropuchovice bylo pro mne nejlepší a málem mne sundalo ze židle. Ovšem český dabing nelze doporučit (ba právě naopak) a až originální verzi si užijete naplno.

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Nic tak nekorektního není, snad až na počiny Aliho G, a proto je třeba dát pět hvězd. Hudba skvělá. Velice osvěžující!

Bažanti kontra Dracula (1980)

Nebýt hraběte a jeho sluhy Igora, dal bych o hvězdičku méně (mimochodem ani jeden z nich není výše uveden pod „Hrají: ….“). Zde jsou Charloti už jen 3 a je na nich vidět, že jim je o 10 let víc (od prvního filmu). Jean-Guy Fechner už s nimi nedělal ani jejich předchozí film (Les Charlots en delire, 1979), protože se Charloti pohádali s jeho bratrem, který jim do té doby dělal manažera. Fechner stál za svým bratrem a tak se s nimi rozešel. Ku podivu mi to však přišlo lepší, než jejich první film.

La Grande Java (1970)

První z filmů skupiny (Les) Charlots, kdy jich ještě bylo 5. První a strašný. Zde představují 5 hráčů ragby, kteří hledají svého trenéra/manažera, který jim dluží gáži. Objeví ho v jistém městečku, kde tento pod falešným jménem se chystá vyhrát místní volby. Odmítne jim cokoliv vyplatit a tak se Charloti spojí s jeho jediným protikandidátem, jemuž pomáhají. Vše v závěru vrcholí dlouhým zápasem v ragby, kdy Charloti nejdřív hrají záměrně špatně a až po přislíbení (nebo vyplacení?, už si nepamatuji) dlužných peněz zvrátí za pár minut již prohraný zápas. Až na pár dobrých gagů úplná hrůza! Alespoň se při natáčení prý seznámili s Claudem Zidim, který tam dělal kameramana, takže k něčemu to bylo :).