Vlasovci (2015) (TV film)

Je dobře že se konečně začíná veřejně mluvit o Vlasovcích. Jejich nezanedbatelnej roli v úspěchu Pražskýho povstání. I jejich osudu. Samotnej dokument je zpracovanej moc hezky. Objevuje se zde poměrně solidní množství výpovědí pamětníků i samotných bývalých příslušníků ROA (Ruské Osvobozenecké Armády - Vlasovců). Celé je to podkreslené Množstvím dobových záběrů. Rozhodně doporučuju každýmu kdo se zajímá o 2. sv. válku či o Pražské povstání z 5. - 9.5. 1945

Železná srdce (2014)

Tento film sleduje osudy posádky tanku Fury. Americký sherman za 2. světové války. Akční scény jsou perfektně natočené. Už jsem viděl hodně válečných snímků ale marně pátrám v paměti po tak skvěle zobrazených tankových bojích jako zde. Film se odehrává na samotném konci války. Wehrmacht byl zdecimován. Jediný obávaný nepřítel je SS. A to je zde krásně zachyceno. Celkově je film natočen velice syrově, reálně a hlavně téměř absentuje typický americký patos. Žádní američtí super hrdinové a strašně zlý Němci. Prostě obyčejný chlapi co se musí denně vyrovnávat s peklem zuřícím všude kolem. Pro nadšence do historie válek a zbraní je velikou zajímavostí že si zde zahrál poslední pojízdný tank Panzer VI Tiger na světě. Poprvé ve filmu. Ve všech ostatních se jedná pouze o repliky. Závěrečná scéna sice realitě utíká ale to je pouze malý flíček na lesku tohoto snímku.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Jestli se jedná o druhý nejlepší díl série ? Já řikám: Rozhodně ano. Jason Statham jako záporák je naprosto boží. Hned ve svej první scéně si krade prostor pouze pro sebe a to se nezmění až do závěrečných titulků. Série vždy trpěla neduhem nemastných, neslaných záporáků. V šestce to konečně bylo lepší ale Jason je záporák jak se sluší a patří. Něco takového v Rychle a zběsile nemá obdoby. Akce je prakticky od začátku do konce. Vždy skvěle natočená a jak se patří. Ačkoliv to vypadalo že trailery vyzradily možná až moc a film bude přepálený víc než je únosný. Opak je pravdou. Bál jsem též jak se smrt P. Walkera promítne do filmu a jak počítačová animace jeho obličeje bude ve výsledku vypadat. Výsledek na jedničku s hvězdičkou. Brian O´Connor má prostor srovnatelný s Vinem Dieselem. Na plátně je téměř po celou stopáž. I ve scénách které se určitě točili po jeho smrti je vzhled naprosto bez chybičky. Samotné rozloučení s Paulem je naprosto úžasné a dojemné. Byl sem na tuto scénu velice zvědavej. Hodně jsem o ní slyšel a vše byla pouze samá chvála. Ale něco ta úžasnýho jsem rozhodně neočekával. Smekám. Co od filmu čekat ? Fanoušci budou spokojení. Odpůrci budou dál prskat. Nemam co bych filmu vytknul. Snad jen bych snesl víc prostoru pro Jasona Stathama. Ten chlap se mi ve filmech zamlouvá čim dál víc. Snad se ještě vrátí oba bratři Shawové aby hrdinům řádně zatopili.

Svět přírody - Invaze krokodýlů (2007) (epizoda)

Krokodýly miluju. A v tomhle dokumentu je obsažena spousta zajímavých informací. Já jsem spokojenej :) Krokodýli morští se začínájí objevovat v oblastech kde nikdy dříve nebyli. V zájmu ochrany těchto plazů i lidí zde žijících se rozbíhá roční projekt. Který má za úkol mapovat pohyb krokodýlů a zjistit co je příčinou náhlé migrace.

Druhá světová válka: Globální perspektiva (2012) (TV film)

Globální perspektiva z pohledu POUZE US army. Když se mluví o Sovětech nebo o Britech tak řeknou jenom pár rychlejch informací a hotovo. Ale jak mluví o Američanech tak se chválí až na půdu. A nezapomenou ani na ten nejmenší detail. Čekal jsem skutečně globální pohled na celou válku. Na vzájemný doplňování se operací na různejch částech světa ale dostal jsem jen američani bojující proti Německu a Japonsku. Občas se taky zmíníme o Sovětskym svazu a Británii aby nikdo neřekl že jsme na ně zapomněli.

Babovřesky 3 (2015)

Viděl jsem. Bavil se relativně dobře. Hodnotim film dle svého názoru. Ne oblíbenost Trošky u kritiků a oveček.

Můj přítel delfín 2 (2014)

Pokračování příběhu Winter. Delfína jež přišel o ocas. Od událostí prvního dílu uplynuly 3 roky. Ačkoliv se podařilo vyvinout pro Winter protézu, a zachránit jí tak život. Rozhodně není vyhráno. Akvárium funguje skvěle. Je otevřeno pro veřejnost, nadále funguje i jako nemocnice pro mořské živočichy. Největší hvězdě delfínici Winter se daří skvěle. Potíže ovšem nastanou ve chvíly kdy zemře starší samice delfína, Panama. Naše hrdinka se trápí. Nedokáže se smířit se ztrátou své přítelkyně. A dle zákonů USA nesmí být v akváriu pouze jeden delfín. Pokud se nepodaří rychle sehnat novou samici. O Winter přijdou. Pokud by se přece jen podařilo delfínici sehnat, ještě hrozí reálné nebezpečí že si na sebe se stávající obyvatelkou nezvyknou a vše bude i přesto ztraceno. Pokud se vám jednička líbila, dvojka rozhodně nezklame. Opět natočeno podle skutečné události.

Duel (1971) (TV film)

Představte si že se poklidná jízda autem po prázdné silnici se během okamžiku změní v peklo na zemi. Přesně to se přihodí řidiči Mannovi, jehož z ničeho nic začne ohrožovat kamion. Jaký má ale důvod ke svému jednání ? Kdo sedí za volantem ? Jistá je pouze jediná věc. Mannovi velice rychle dochází že tato hrůza skončí jedině smrtí. Jeden v prvních filmů režiséra Stevena Speielberga. Kde naprosto perfektně dokázal budovat nervydrásající atmosféru strachu a beznaděje. Skvěle gradovanou neviděným a nepředvídatelným nebezpečím. Tak dobře známou z jeho pozdější kultovky "Čelisti".

Hotel Transylvánie (2012)

Na první pohled se jedná o pohádku pro děti. Ve které jsou v hlavních rolích klasické hororové postavy. Opak je pravdou. Ano cílová skupna jsou děti. Ale pro dospělé je zde připravená velká spoustá perfektních gagů. Pomrknutí které dítě nepochopí. Drákula se rozhodne postavit hotel jako místo bezpečí a odpočinku pro všechny monstra, zrůdy a příšery všeho druhu. Krom samotného vedení hotelu má spoustu potíží s výchovou dospívající dcery Mavis. Opravdové problémy ovšem nastanou když se do hotelu dostane člověk. Začíná nepřeberné množství více či méně vtipných situací. Zábava pro děti i jejich rodiče. Rozhodně by byla škoda tento film opomenout.

Rocky Marciano (1999) (TV film)

Životopisný příběh legendárního boxera. Který inspiroval mimo jiné i Sylvestera Stallonea přip psaní jeho boxerského příběhu Rocky. V hlavní roli se představí režisér Iron Mana 1+2 Jon Favreau. Film zachycuje celou kariéru tohoto legendárního a zdánlivě neporazitelného borce. Ač TV film, na tyto poměry naprosto perfektní po všech stránkách. Televiznost není cítit ani na okamžik.