Derek (2013) (seriál)

Hurá, konečne! Hlavný hrdina je síce tak trochu zhmotnenou predstavou Quasimoda, ale typ jednoduchého detsky naivného dobráka mi absolútne vyhovuje.Vlastne tu nie je nikto nezaujímavý a je radosť sledovať zdanlivo nezáživný dej, ktorý však baví i dojíma a je plný ľudskosti. Začínam veriť, že RG nie je len exhibicionista, ktorému nič nie je sväté, a ak ma aj balamutí, robí to dobre.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

A dám aj štvrtú, nech sa trebárs aj Hans G. v hrobe obracia! Trošku z nostalgie, ale trošku aj z prekvapenia nad tým, že mi nevadilo to, čoho som sa najviac obávala / "zasa" Rusi a syn /. Akcia fajn, ako i "spolupráca " s Jackom, ale hlavne John ostáva taký, akého ho chceme v kulisách, ktoré potrebuje. Od akčného filmu nikdy nečakám viac ako akciu, nu i moj pápa tóže tak.

Zrození Planety opic (2011)

Napísať, že sa mi to všetko zdalo strašne nereálne, je blbosť.Ale možno to nahradí "pritiahnuté za vlasy" /alebo srsť alebo nuly a jednotky?!/ Triky úžasné, to je isté ako i fakt, že Andy Serkis je nenahraditeľný pomocník pri tvorbe neľudských postáv. A i keď opičky zo 68.roku boli trochu smiešne, pointa filmu bombová.Tu je to presne naOPak.

Opravdová kuráž (2010)

Začnem od úplného konca - ten by som zrušila.A zrušila by som aj úplný začiatok. To medzitým však bol dobrý drsno - zábavný westernový príbeh opierajúci sa hlavne o drsno - zábavné herecké výkony.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Ako aj v knižke ma táto hra na akoby jemne magickejší stredovek veľmi baví. Nevadia mi ani dlhšie dialógy, ani dôkladné vykreslenia charakterov na úkor akcie, naopak ja by som kľudne pošetrila krvou, brutalitou i nahotou, to je však môj problém, uznávam, že u väčšiny to zaberá. Plný počet dávam kvôli tomu, že je mi jasné, aké náročné je nájsť tú správnu mieru v rámci tohto žánru a nebyť trápny, neoriginálny, prípadne stratený v nevydarených efektoch. Podarilo sa nájsť správnych hercov, zachovať atmosféru predlohy a hlavne napriek rozsiahlosti zaujať.A ja skrátka zbožňujem nesvalnatých, nedokonalých "hrdinov" / nie len vo fantasy/.

Atlas mraků (2012)

Aj keď pre mňa to nie je žiadne revolučné filozofické dielo, ale "iba" film o odvahe riskovať život pre druhého, pre pravdu a lepší svet, bavili ma všetky príbehy. Z hercov hlavne Jimovia a samozrejme moja súkromná súťaž v demaskovaní, ktorú som zvládla tak na 50%. Najviac sa mi páčila časť zo Soulu, ktorá mi vynahradila pre mňa slabé prepojenie všetkých línií / očakávané aspoň v závere/. Myslím, že takýto žánrový mix v histórii kinematografie nemá obdoby.

Syčák Hesher (2010)

V reálnom svete by asi normálny človek musel hlavnému týpkovi ukázať "heš-heš" / a mohol by trebárs aj "levitovať" /, vo filme môže byť osviežujúce veriť, že na tragické momenty je liečba šokom to pravé.

Sedm psychopatů (2012)

Colinovi úloha hrdinu-nehrdinu neuveriteľne svedčí a celej partičke psychopatov závidím natáčanie, pretože sa museli zabávať minimálne tak dobre ako ja pri zlatom klinci - prestrelke na cintoríne.

Shadow Dancer (2012)

Každý tu dlho-dlho niekam ide, tvári sa dramaticky, a potom nasadne do auta. Často to nedopadne najlepšie. Írsko v tejto podobe sa mi nepáči.