Centurion (2010)

Veľmi krvavý a veľmi hlúpy film ma najviac prekvapil a zároveň pobavil tunajšími komentármi o "realistickosti".Pátram po kladoch, snáď pomôže dokonalá stopárka-bojovníčka alebo nesmrteľný superhrdina.

Nezvratný osud 2 (2003)

Totálne "vžitie sa" do príbehu je u mňa dvojsečná zbraň. Síce si vďaka tomu môžem užívať väčšinu filmov naplno, horory to ale nie sú. Môže za to určite aj dokonalá filmová technika, kedysi filmová smrť nebola tak strašná, keďže nebola až tak realistická. Moja makovica určite ocení neuveriteľne natočenú reťazovú havárku, ale zároveň vysiela signál ruke-vypni to už, toľko mŕtvol, toľko kúskov jedného tela, tu už sranda končí, film má baviť, nie nahrádzať cvičenia na anatómii, resp. patologickej anatómii.

Okamžik zlomu (2007)

Všetci vieme, kto je vrah, asi polovica i to, kde je vražedná zbraň, no a napriek tomu nás film drží v slušnom napätí až do konca. A nikto, kto nečítal scenár, nemôže vedieť,aký bude, to mi nevyhovoríte.Mňa okrem správnej thrillerovej atmosféry bavilo najmä "ksichtové herectvo" oboch duelantov, dokonca i relatívna jednoduchosť príbehu - tu to pasovalo.Zbytočných slov som veľa nenašla, tak ani ja nejdem nimi plytvať.Dobrý film.

Rebelka (2012)

Ja som pre zmenu bola na "Meride" / naozaj nechápem, prečo v každej krajine musí byť iný názov/, ale nie je to podstatné,hlavné je, že deťom sa film veľmi páčil a sekundu po titulkoch zhodne zavelili:"Daj štyri". Ako poslušná teta /či dcéra, to neviem určite/ dávam teda o hviezdu viac, než by som dala ja, pretože mne sa to paradoxne zdalo málo detské a málo srandovné.Je ale pravda, že animácia posledných rokov je neuveriteľne pôsobivá.

Temný rytíř povstal (2012)

Pri sledovaní akéhokoľvek príbehu /knižného či filmového /nás dopredu ženie očakávanie záveru .Takže TDKR logicky uvidia milióny divákov, ktorí rozpitvajú Nolana aj s Batmanom a všetkými zúčastnenými určite dokonale.Ja len potrebujem oznámiť všetkým, ktorí ešte nemajú lístok do kina, aby neváhali ani pidisekundu a okamžite sa rozbehli vychutnať si skvelú zábavu .Nevšímajte si menej ako 5 hviezdové hodnotenia, prosím vás, ja som chybu nenašla. Nájdete tu presne to, čo v Gothame / a "okolí" / chcete vidieť, pretože všetko predsa musí nadväzovať a zapadať do seba. Vrátane pár prekvapení.Strašne rada by som napísala, že Christian je veľká jednotka záveru trilógie, bohužiaľ objektívne je to tatko projektu - druhý Chris, ale nepreceňujte furt záporákov a vedľajšie postavy,všetci sú super, ale BALE je perfektný a bez neho by to nemalo šmrnc.Jednoducho som prežila jeden z najkrajších filmových večerov, pod vplyvom ktorého vymieňam TDK v TOPke za jeho mladšieho bračeka,ktorý tu ale zastupuje celú trilógiu.

Sněhurka a lovec (2012)

Keby nebolo "johankoarkovskej" bojovej pasáže, tak dám aj viac.Pretože dávno ma film tak krásne nevcucol ako dnes.Fantasy podľa môjho gusta a trúfam si povedať, že aj podľa všetkých nepísaných pravidiel tohto filmovo vďačného žánru.Nedalo sa síce vyhnúť spomienkam najmenej na päť iných filmov, ale víly, trpaslíci a zrejme i halucinogénne huby z Temného lesa zabrali dokonale.No a ľudia tiež ok.

Nine (2009)

Jedna z postáv ústami Judi Dench zhrnie divákove túžby do troch slov-zábava, láska, sny.Toho sme sa však celkom nedočkali. Bavili ma viac niektoré dialógy než tanečno-hudobné prevedenie, čo je u muzikálu divné. Na druhej strane má táto forma smolu, že sme viacerí videli Moulin Rouge, takže latka je vo výške Eiffelovky.

Orel Deváté legie (2011)

Skoro som dala štyri, pretože filmy o priateľstve, cti a s tak trochu rozprávkovým nádychom skrátka žerem, chlapské filmové dvojice sú väčšinou taktiež vďačným objektom / a naopak ženy mi ako filmové hrdinky vôbec nechýbajú/.Naviac som bola prekvapená vyznením filmu, čakala som niečo celkom iné / a horšie /. Hviezdu nepridám, lebo nelogickostí bolo jednoducho trošku veľa a interiérové scény a dialógy /na rozdiel od krásnych vonkajších/ na mňa pôsobili občas až trápne.

Temné stíny (2012)

Mne by až tak nevadilo, že sa Tim Burton opakuje / a to prakticky v každom smere/, pretože ma baví jeho svet vizuálne i hudobne.Len by som sa chcela viac smiať a užívať si menej morbídny humor.

O perlové panně (1997)

Nevhodné pre malé deti, abstinentov a veselých tvorov.A také by rozprávky skrátka nemali byť.Škoda, že sa nám neoplatí nad ňou zaplakať...