Princezna Nevěsta (1987)

Nemám rád Amíky. Nechápu, proč zrovna my jim dáváme kolikrát lepší hodnocení, než oni sami sobě...., ale zrovna tahle pohádka je něco, co se vyrovná těm našim. Tohle je naivní, triky jsou někde v kategorii C...., ale co na tom. Vracím se k ní, stejně jako k těm našim.

Učú senkan Jamato: Fukkacu hen (2009)

Dospělejší než většina současných anime, jako doprovod zní vážná hudba, v myšlenkách nacházím něco, co tam možná není a přes všechny chyby mám tuhle sérii, která vydržela 40 let rád a těší mě, jak je pořád lepší a lepší. Nejspíš není pro každého, ale já si to obzvlášť užil (i proto, že ženské se chovají většinou jako ženské a chlapi neskuhrají na každém rohu, jak to bývá poslední dobou zvykem).

Utawarerumono (2006) (seriál)

Napoprvé jsem viděl tři díly a přišlo mi to prostoduché, naivní. Napodruhé jsem dokoukal tři díly a přišlo mi to prostoduché a naivní. Napotřetí jsem to dokoukal a moc jsem si to užil. Najednou jsem v tom viděl mnohem víc. Možná jsem potřeboval vidět víc jiných anime a filmů abych chápal a možná jsem jen potřeboval trošku dospět:).

Nemilosrdný střelec (2007)

Mám rád Takašiho Mike a s Tarantinem dohromady jsou zatraceně praštěná dvojka... jenže x-tá variace na Yojimba (to je to, podle čeho se kopírovalo "Pro hrst dolarů") mě už nemohla moc překvapit. Občas jsem se královsky bavil a občas zíval a uvažoval, že původní verzi od pana Kurosawy prostě nejde překonat. Někde je to nářez, vtípky těch dvou se k sobě hodí a někde to jde uplně mimo mě

Nová vesmírná odyssea (2009)

Četl jsem předlohu, mangu 2001 Nights (v originále Příběhy 2001 nocí), která je výborně napsaná sci-fi pro můžeské, dospělé publikum. Originál si žádá určitě vědomosti a lidské postavy s v něm jen míhají, aniž by se v další povídce jen mihly (není divu, jednotlivé příběhy dělí mnoho let - od počátku průzkumu sluneční soustavy až k úpadku zájmu o cestování vesmírem). Tato anime vytrhla jen dva příběhy z mnoha a bez událostí před nimi a po nich jsou opravdu ... ploché. Neznajíc předlohu, pravděpodobně bych hodnotil o poznání hůře.

Padesát odstínů šedi (2015) odpad!

Nechce se mi vyjadřovat k tomuto... "počinu". Ale je celkem zajímavé, jak se tu hodnotí o třídu lépe (44%), než v zemi svého vzniku. Začínám mít pocit, že celé Čechy se nechávají příliš snadno masírovat reklamní kampaní. Samozřejmě, jsem si vědom, že každý má svůj vlastní názor a že toto dílko má stejnou cílovou skupinu jako Ordinace v růžové zahradě, takže si určitě své obhájce (vlastně spíš obhájkyně) najde. Většina se vyznačuje především verbálním napadáním všech ostatních, kteří s nimi nesdílí jejich názor (i když... ti kteří dávají odpady také šijí pěkně - RedAK mě opravdu zabil:D)

Terra Formars - Season 1 (2014) (série)

Zajímavé kolik odpadů a průměrů to má.... Pro mě osobně je to stejně výborný kus jako Hagure yuusha no Estetica a stejně jako u něj doufám v další sérii. Postavy se pomalu představí, svět získá své obrysy a celá série pro jistotu ještě v pozdější fázi zamíchá balíček rozdaných karet, takže už to vůbec nepřipomíná hororové Bčko, ke kterému tuto sérii kdosi přirovnával. Chvíli to vypadalo jako průměr a časem (3-4 díl) se to rozjelo. A ano, pokud se vám dostane do ruky cenzurovaná verze tak je zle:). Anglické titulky jsou tentokrát povedené a až na přidané vulgarismy přesné. (Viděl jsem druhou sezónu.... Bože! Za co?!)

Superúchyl (2013)

Tak jsem se na to těšil... Mám rád japonské úchylnosti i to, že se k nim radostně hlásí. A tady ten hlavní šašek stráví většinu filmu tím, že si říká Hentai Kamen a u toho si opakuje, že není Hentai (Úchyl)... Herecké výkony jsou dřevěné a hlavní postava by udělala nejlépe, kdyby ty kalhotky nikdy nesundávala.

Slasti Otce vlasti (1969)

Jedna z mých srdcovek. Tak rád bych, kdyby se podobně stavělo k naší historii a zemi i teď...

Vesmírný pirát Kapitán Harlock (2013)

Neuvěřitelně jsem si to užil. Ani na chvíli se to nezastavilo a co nejdřív se podívám na původní anime/mangu. Jen jsem hrozně trpěl u anglického překladu, který asi dělal Číňan křížený s mimozemšťanem, protože jen tak si umím představit něco, co dokáže přeložit japonské: "Motory na černou hmotu, spustit!"do anglického: "This is the only way, how to save mankind" (a to to "Dark matter" říká anglicky...). a pak tam náhodně přihodil nějaké kecy o naději, které v originále nejsou...