Žít pro vášeň (2014)

Skvělá 360 kamera, GoPro kamera s pohledem dolů, skvělé cesty W. Stanislawského. Krásné západy slunce, poezie. MFOF 2015 Opava.

Cesta 626 (1957)

Dobrý náhled do historie. Jaké směšné vybavení se používalo, oblečení, jistící prvky, cepíny. Myšlenka však zůstává a to zdolat vrchol. MFOF 2015 Opava.

Skateporning (2015)

Skate fanoušci si přidají * k mému hodnocení. Nemám nic proti výkonům na skejtu. Nemám nic proti cestování a různým parádičkám co borci provádějí. Hudba taky dobrý. Ale proč se mám dívat jak co 5 min. pijí Jegra či jedou v autě. Chtělo by to sestříhat na polovinu a byl by z toho férovej film o výkonech a né o pití. Asi hodně sponzor tlačil na pilu, když chce být za každou cenu vidět. MFOF 2015 Opava.

Find Your Love (2015)

Příliš krátký film. To už snad reklama je delší. Je to takový náladový sestřih. MFOF 2015 Opava.

Na křídlech divokých koní (2015)

Silný příběh o návratu koní zpět do jejich domovské země Mongolska. "Umělý" odchov v českých končinách, trable při transportu. Nádherné scenérie Mongolských kopců a pastvin. MFOF 2015 Opava.

Panaroma (2015)

Velmi povedený lezecký film. Tatík horolezce mě místy rozesmál svými dialogy, jak je jeho syn skvělý a jak už jsou skoro na hoře, když sotva začali. Převisy stali za to, i finální rozhled. MFOF 2015 Opava.

Pyramidy: Seskok divů (2015)

Příliš krátký, i když zajímavý seskok. Pohled na pyramidy z nebe se jen tak nepoštěstí. MFOF 2015 Opava.

Good Kill (2014)

Komorní drama, že hrát jako videohru a přitom při zmáčknutí spouště někdo kilometry daleko umře, se musí dřív nebo později projevit na psychice. Zvlášť, když rozkaz zněl jasně "Muž z koženou brašnou nesmí projet", i kdyby co by. Není to ten klasický akční film ve stylu Černý Jestřáb sestřelen, spíš úplný opak. Zde to vře uvnitř člověka. Vyplouvají otázky na povrch jako: Co to vedeme za válku ? Jsme horší než teroristi a není to začarovaný kruh "Já zabiju 5, on zabije 10 lidí".

Marťan (2015)

Vizuálně perfektní, hudební doprovod mohl být lepší (disko, ABBA), za to mě dostal inteligentní sarkastický humor. Matt Damon předvádí zřejmě jeden ze svých nejlepších výkonů.

Roger Waters: The Wall (2014)

Koncert vizuálně a hudebně fascinující. Vsuvky v koncertě, kdy Roger Waters putuje po bojištích první a druhé světové vojny a hledá hroby svého otce a dědy celkem vhodně zapadají do koncepce celého filmu. Závěrečný rozhovor Watersa a Nicka Masona byl pro mě tak trochu zbytečným natahováním filmu.