Sestra (2018)

Škoda promarněného dobrého námětu z bezva série. Poslední dobou jsem si navíc oblíbil Demiána Bichiri. Očekávání tedy nemalé, výsledek sotva průměrný. Velmi mizerný scénář, žádná pořádná scéna, jen obyčejné okoukané scény, které jsou v každém druhém hororu. Velká škoda.

Výchozí bod (2014)

Asi jsem viděl jiný film, než je tady chválen. Tady je to psané jako drama a sci-fi, mě to nejvíc přišlo jako romantické. Ten samotný námět mě nepřijde až zas tak originální, mě to napadlo jako námět už před mnoha lety. Ale nutno dodat, že kdyby tam nebylo až tolik romantiky, tak film je to dobrý.

Po strništi bos (2017)

Je to dobrá oddechovka s krásnou kamerou, ale chybí tomu příběh, kvalitní dějová linka co by to táhla, je to takové prázdné. Film plyne odnikud nikam. Je to pouze sled hezkých vzpomínek, bez silného děje.(Možná proto že scénář nepsal Zdeněk?). Svěrákovská poetika je zde taky slabší než v jiných filmech. Navíc postava Vetchého a on jak to zahrál mi nesedla. (Nenavazuje na obecnou školu). K němu výběr Voříškové mi taky nesedl. Kvůli dvoum průměrným posledním filmům ale nebudu měnit názor a stále považuji duo Svěrák - Svěrák za nejlepší v oboru.

Záhada Hory mrtvých (2013)

Tu záhadu znám již dlouho, fascinuje mě a je to podle mě opravdu dobrý námět na film. Ale tímto filmem cesta k dobrému filmu o Djatlovově výpravě opravdu nevede! Scénárista má moc bujnou fantazii a na některých místech jsou i hloupé dialogy!

Věčně tvá nevěrná (2018) odpad!

Na tomto filmu jsem pochopil, proč se říká, že se u nás točí blbosti! Chyba je už ve hloupém scénáři. Scénárista má opravdu divný smysl pro humor, jestli si myslí, že většina "komediálních" scén je humorných, tak to opravdu ne. A Cieslarovi bych poradil netočit tak často, ale za to kvalitněji!

Most špiónů (2015)

Filmařsky perfektní a bez chyby. Doslova učebnicové. Spielberg a Kaminski jsou prostě profíci ve svém oboru. U mě je však problém s již nezajímavým námětem. První půlka filmu je to soudní film, což mě nezajímá. Druhá půlka je lepší, ale celkově námět není pro mě.

Démon minulosti (2016)

Špatný scénář. Je nezajímavý a bez nápadů. Ani sebelepší natočení by tomu pak nepomohlo.

Po čem muži touží (2018)

Děcka se tomu filmu mohou smát, ale dospěláci asi tolik ne. Humor je takový pro děcka na základce. Věřím, že Polívková si to hraní užila, ale mě její herectví tady přišlo hlavně ze začátku dost přehrávané, skoro až trapné. Některé její grimasy jsou zde podobné otci, ale v tom asi bude problém, že co funguje u otce, nemusí fungovat u dalšího. Scénář úplně obyčejný jako každá druhá hloupá komedie.

Bílá smrt (2009)

Nejlepší na tom filmu je prostředí. Jako celek to není úplně špatné, ale příběh i zpracování by mohlo být rozhodně lepší. Chybí tomu atmosféra, je to průměrná akční detektivka.