Ben Hur (1959)

Byl jsem mile překvapem, že se mi to i líbilo, což jsem nečekal. Hlavně děj mě mile překvapil. Film je pravda sice trošku delší, dokázal bych si ho představit kratší o cca 45 minut a kdyby takový byl, dal bych pět hvězd. Dobrý je propojení s Ježíšem a scény z podpalubí, závodu a ukřižování jsou na jedničku.

Transformers 3 (2011)

Vítězství formy nad obsahem. Triky, zvukové efekty atd pěkné, ale obsah pokulhávající. Celkově obsah, jako novinka první měsíční expedice Apollo 11, celková zápletka, to je i dobrý, ale místama je to prostě nějaká nuda. A obecně auta měnící se v roboty to není nic pro mě, radši mám rád více reálnější filmy.

Kam orli nelétají (1968)

Ale dám pět hvězdiček. Ten konec je sice alá James Bond, ale i tak je to můj nejoblíbenější válečný film. Asi právě tím, že mam rád i špionážní filmy. Perfektně vykreslená mrazivá zimní atmosféra, nápady na dobré scény, hrad za druhé světové.. no špička.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Spielberg je v první řadě vypravěč. Jeho mistrovská režie a perfektní technický scénář s dobrou kamerou je prostě nad všechny ostatní filmy. Toto je teda doják s velkym D a to zase tolik nemusím, radši si nechávám od filmu malinký odstup. Ale prostě je to Spielbergova kvalita.

Super 8 (2011)

Za poslední dobu mě tento film mrzí nejvíce, že "nevyšel". Film měl dobře našlápnuto - dobrý námět, dobře obsazené dětské role, dobré prostředí těch dřívějších let atd. Co mě hoooodně sklamalo je, že tam místo záhadných světelných objektů byl živý mimozemštan. To je děs. Za prvé rouškou tajemství je zahaleno něco co divák neví co vlastně je a za druhé ten mimozemštan vypadal fakt děsně. Kdyby děj byl takový , že by tam byla záhadná světla na obloze (blízká setkání třetího druhu-ke kterému je tento film často přirovnáván), tak by to bylo o mnoho mnoho mnoho lepší. Tento děj, jaký ten film má, jsem po skončení filmu ohodnotil větou: "to byla ale blbost". Takže tři hvězdičky spíše za první část filmu když tam mimozemštan ještě není, výběr herců, prostředí, jak mladí natáčení film. Dál už je to děs.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Další blbost do sbírky. Přijde mi to, že američani se pouštějí do vod i přesto, že ty vody kolikrát spíše nevyjdou (wild wild west). Možná to byla snaha přinést něco nového, ale první co mě napadlo je právě wild wild west, čili míchání žánrů, které zatím nevychází. Byl jsem rád, když film skončil.

Nebojte se tmy (2010)

No to jsem nevěděl zda to tvůrci myslí jako horor nebo komedii! To čeho se tam divák měl bát, to mě přišlo k smíchu! Navíc jako ta malá v závěru filmu tam nacvaká takových fotek a scénárista to vubec nebere jako důkaz- občas nelogické. A občas dějově předvídatelné. Čekal jsem teda daleko více od tohoto filmu. Do půlky filmu jsem se nudil a druhá půlka byla k smíchu. Dvě hvězdičky za herecký výkon té malé a občas dobrý záběr kamery.

Obchod na korze (1965)

Musím napsat, že když jsem ten film viděl poprvé, tak jsem to asi nepochopil, nebo zkrátka to na mě nějak nedýchlo a byl jsem zklamaný. Pak se mi to asi nějak rozložilo v hlavě nebo jsem tomu dal druhou šanci po x letech a už o dost lepší. Postupem času jsem o tomto filmu čím dál víc přemýšlel a pouštěl si to zas a znovu a nynější závěr je 5 hvězdiček. Asi se mi nejvíc líbí ta jednoduchost příběhu- že to není nějaký velkofilm, a pak se mi líbí ta poslední část filmu. U toho konce to jsem teda pak seděl doslova zamražený s otevřenou pusou. Žádné vraždění, či střílení, ale přesto drsný a s atmosférou, která na vás dýchne a zanechá přemýšlení na delší čas.

Princ a pruďas (2011)

Mě ten film skoro nic nedal. Nezasmál jsem se snad ani jednou, protože tento druh humoru mi nesedí, Ale věřím že někomu jo- co člověk - to jiný názor. Stručně: dvě hvězdičky za krásu Natalie Portman, jednu za občasné dobré efekty a zvuk, a hvězdička dolu za ten druh humoru , který mě nesedl a někdy jsem si až říkal ať už je konec. Takže vlastně jediným kladem pro tento film je pro mě Natalie Portman. Myslím, že kdyby tento film byl dělaný čistě třeba jako pohádka nebo naopak vážný historický film, bylo by to daleko lepší.

4teens (2011) (seriál)

Tak u mě to bude asi malinko delší a koukám že budu asi jeden z mála kdo se nebojí tomu dát 4* . Začalo to tak, že jsem se tu na čsfd chtěl podívat v čem novém hraje muj oblíbený herec Jiří Dvořák a Adriana Neubauerová. V obou filmografiích jsem našel jakési 4teens. Pátral jsem po tom a ejhle nějaký seriál pro mládež. Já v pokoji tv nemám právě hlavně díky seriálům, nebaví mě to sledovat a obecně je hodně málo seriálů na které se dá dívat. Říkal jsem si no to asi nebudu zkoušet. Adriana mi však ležela v hlavě a chtěl jí vidět hrát a tak jsem to našel přímo na www české televize na ivysílání a pustil si první díl a ejhle docela milé překvapení. No nejdřív jsem koukal že tam zase s Adrianou hraje Tomáš Materna, to přeci nemůže být náhoda, dyt to už je jejich asi třetí společný film.. Tak jsem pátral a zjistil že 4teens a Maharal a ta kominická pohádka mají stejného režiséra. A jelikož Maharal je muj velice oblíbený film, tak jsem se pustil do dalších dílů 4teens. A ted hodnocení. Za prvé musím říci že je to velice dobře napsané. Beru to tedy jako oddechový seriál pro mládež a to u mě seriál rozhodně splnil. Excelentní je výběr hlavních mladých představitelů, kteří hned od prvního dílů přirostou k srdci a excelentně se hodí pro svoje role. V souvislosti s tím bych ale zmínil pro mě špatně vybrané některé vedlejší role jako brácha Milana a ten fotbalista co jede po Paty, protože pro neznámého člověka třeba tito dva mladí herci si jsou docela podobní a tak jsem ze začátku nevěděl kdo z těch dvou je kdo a co tam chce. Co se týče hraní hlavních představitelů, zmíním: Neubauerová - hraje svůj standart (docela bych jí rád viděl například v nějakém hororu kde by mohla více ukázat jestli umí hrát, v hororu tedy například vyjádřením realistického strachu), Malý a Beranová - dobře vystihnuté své role, Tomáš Váhala, Lucie Šteflová a Vanda Chaloupková - velice nadějní herci pro budoucnost českého filmu:-) Každý díl je něčím zajímavý a dobrý byl po několika dílech odskok na lyžák. Další dobrá věc je ten komix, je to jakési dobré spestření. Další dobrá věc je výběr hudby, která je právě pro mladé a doslova sedí. Jak už jsem psal scénář je dobrý a splnuje to, že se člověk moc nenudí a občas to spestří i dobrá zábavná hláška. Jiný díl je zase vážnější (Na útěku a dobrá Chaloupková jejíž kariéru budu tímto už asi taky sledovat). Každý díl scénářisticky se posouvá aby doslova vrcholil posledním dílem. A to doslova. Člověk si říká, dají se dokupy, nedají se dokupy atd. Shrnutě: nesmíte to brát jako něco převratného, nového atd. A když to berete jako oddechovou záležitost s fajn herci , dobrým scénářem, kvalitní kamerou a nadhledovou režií.. je to fajn záležitost. Doslova hodně milé překvapení. Chtělo by to druhou sérii :-) Asi budu od teď sledovat i další počínání režiséra Pavla Jandourka. Zatím je pro mě stále nenápadný, ale v celovečerním filmu by se z něho ještě mohlo něco vyklubat, jako z některých herců viz výše. No, jdu prozkoumat fotky z natáčení atd a pak si asi pustim ten seriál na ivysílání zase od prvního dílu :-)