Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Oj nieee.. a ja som tie svoje hračky vyhodila do bedne.. :(( Ale moje tak nebojovali. :P Veľmi vynikajúce spracovanie od Pixar. A ani by som nepovedala že je pre deti, aj keď určite je. Som rada za starú známu partu.

Rosemary má děťátko (1968)

Samozrejme ma film nesklamal, ale záver áno, práve ten ma na knihe dosť vystrašil, zatiaľ čo vo filmovej predlohe, som len hľadela na vystrašenú tvár Mie Farrow. Príliš zdĺhavé pre mňa, čakala som svižný dej, aj keď to bolo detailné. Mia Farrow to hrala excelentne a hlavne sa prikláňam k jej výkonu aj keď ani atmosféra filmu nebola tragická :) Nemôžem dať však 100% lebo ma to nedokázalo naladiť tak ako som vlastne od toho filmu očakávala. Mal som totiž veľké očakávania.

Sophiina volba (1982)

Meryl Streep tomu filmu dala strašne veľa a nebyť jej tak toto dielo by bolo len jedna veľká kopa poskladaných scén, ktoré by nedávali žiaden šmak. Úžasná herečka. Z toho filmu vyplýva tiež že priateľstvo medzi ženou a mužom neexistuje.

Nesmrtelná teta (1993)

Po Pavlínke som pomenovala svoju prvú bábiku:)

William a Kate (2011) (TV film)

Príjemná hudba, umelé výkony hercov a dejovej priamke by som dala niečo viac. Žartujem. Natočiť kvôli tomu toto mi príde prehnané. Veď kto vie ako sa oni dvaja naozaj stretli, ako si naozaj dali prvý bozk a tak ďalej. Snažili sa asi na ľudí týmto filmom zapôsobiť, asi ako rýchlo dokážu spracovať film podobný ich životu. Ale prišlo mi to ako jeden z tých filmov, ktorý bežne prepnem. Nie je sa čomu diviť, každý pár má svoje problémy, šťastné obdobia a v ich prípade to tí paparazovia len okorenili a okoreňujú. A ešte sa sťažujú, nenudia sa určite a cestujú si kam sa im zachce. Aj keď to vo filme nie je, pevne dúfam v to, že sa nechovala Katie Watie ako mníška, keď on si chodil kade tade po svete a zachcelo sa mu kašľať na ňu :) a odrazu ju uzrel ako sa vláči a hneď do neho udrel záblesk z neba. Bolo to priehľadné. Asi ako každý chlap. Nič extra, ale čo natáčať keď vlastne nie je o čom? Zoznámenie, bozk, chodenie, rozchod, znovuchodenie a žiadosť o ruku. Dopadlo to kráľovsky. Mimochodom svadba sa mi veľmi páčila. Ďalší film prosím.

10 položek a méně (2006)

Ja tomu nerozumiem, sympatické výkony? Možno. Ale podľa mňa nie. Na Paz Vega som doslova alergická a na Freemanove ksichty akože ja som ten "dobrý herec" tiež. Nevravím, že mi nič z filmu neprišlo príťažlivé, ten úvod v supermarkete bol naozaj skvelý, potom to upadlo, nikam sa to nepohlo. A len preto, že tam hrá Freeman tak teraz dám na facku 5 hviezdy? Dala som 2 za jeho výkon a za kameru, ktorý ťahal celý film. Nič viac sa mi nepáčilo, bolo to také lážo-plážo. Odfláknuté. Nudila som sa.

Poslední píseň (2010)

Príbeh určite dojímavý, ktorý mňa nedojal, a určite to nebude herečkou v hlavnej úlohe, pretože tú mám celkom rada, ale zlým scenárom. Zlý scenár, pekná hudba a prostredie a možno že ma práve to prímorské prostredie celú roznežnelo a som veľmi mäkká, ale nech. Nemyslím si teraz, že by to bolo potrebné zachraňovať veľkými rečami typu "ten a ten to tam spasil" lebo to tak nebolo. Ale ako celok to pôsobilo celkom dobre. Patetický film ak to tak stručne môžem nazvať.

Spalující touha (1999)

Hovorím si tak pre seba prečo ma zaujal tento film, ktorý som si vyhrabala len z pamäti, ale možno že to bola šanca vzhliadnuť iskrenie medzi hlavnými postavami. Milujem herecké výkony Kidmanovej, (ani Cruise nie je pozadu za ňou) a táto nálož, ktorá predstavovala erotické blúznenie, vzrušenie, sexualitu, strach ma dokázala neskutočne pobaviť. SPOILER - Musím podčiarknuť scénu rozhovoru v spálni, lebo tá bola priam dokonalá (nikto si nevie ani predstaviť ako som padla od smiechu na zadok pri hysterickom záchvate aký predviedla Nicole) a v ďalšom rade scény, čo by bolo keby bolo, ma fascinovali a frustrovali zároveň. Kubrick vykreslil dokonalé javisko,kde sa ilúzie hraniciam nekladú, strach vyhráva a mužská hlúposť a naivita konečne boduje. Tak to je. Som veľmi rada, že som si s týmto filmom dala načas, lebo kebyže ho vzhliadnem o takých desať rokov skôr, určite nepochopím podstatu. Možno niekomu príde toto dielo obmedzené, ale pre mňa je fenomenálne a vzrušujúce.

Láska a jiné závislosti (2010)

Tomuto filmu rozhodne nahota nechýba. Ak chcete vidieť holé zadky tak toto si nenechajte ujsť. Niet sa čomu diviť, konečne som tu videla niečo, teda aspoň niečo čo sa odlišuje od typických romantických komédií a to je dávka erotiky, čo pohne no.. hocikým. A hlavne neskutočné iskrenie a súznenie medzi hlavnými postavami. Tie úsmevy, tá prirodzenosť, tie dlhé pohľady, fakt sa tomu dá len prikyvovať hlavou. No máličko ma znechutilo to, že američania z toho musia robiť až príliš presladenú plačlivú story, ktorá sa teraz asi stáva u nich hitom a ktorá sa končí trápnym happyendom, pri ktorom sa mi len zadrhávajú sliny v krku. Tak by to totiž nekončilo. A hlavne, že sukničkár prvej triedy sa odrazu upne na chorú dievčinu? Možno, že nemám srdce, čo sa toho týka, ale je to slabo uveriteľné!!!