White Wall (2020) (seriál)

Parádní premisa a slušný závěr, severská atmosféra, plnotučné postavy. Škoda zvoleného rozsahu - to, co seriál zpracoval v osmi dílech, by se dalo sestříhat a přetočit do jednoho filmu. Bez té vaty by to působilo ještě mnohem lépe. Prý je šance na druhou řadu, tak budu držet palce, to už by byl mnohem víc můj žánr. I takto však doporučuji ke zhlédnutí, v létě u toho zchladnete.

Obchoďák Sedmé nebe - Série 6 (2020) (série)

I ta koronová řada si držela jistou laťku kvality, ale tvůrci zjevně věděli, kdy už je třeba skončit. Poslední díl byl jedno z nejlepších zakončení seriálu, jaké jsem kdy viděl. Uronil jsem i nějakou tu slzičku. Velmi uspokojivé. Kdo by to kdy od sitcomu čekal? Tohle bylo něco víc.

Ta druhá (2020)

Nejlepší komedie, jakou jsem za poslední roky viděl. Lauren se ve své bláznivé roli zjevně cítí zjevně naprosto přirozeně, Davidova postava působí věrohodně. Dohromady tenhle kontrastní komediální recept funguje spolehlivě. Osobně mě šíleně navnadil už trailer, ale prozrazuje toho až zbytečně mnoho. Na produkci Netflixu nehorázně nadprůměrná záležitost. Dejte filmu šanci, zaslouží si být v červených.

Tlusťoch (2020)

Ač to má pramálo společného s Otcem prasátek, to stěžejní sedí a atmosféra z toho dýchá obdobná. Přesně tohle jsem na závěr roku 2020 chtěl. Je čas na čaj. A na perníčky.

Ledová archa - Série 1 (2020) (série)

Jak shrnout první řadu jedním slovem? Jednoduše: propracovaná. Na rozdíl od sedm let starého filmového zpracování tohle není temné, ale to je jednoduše dáno i dobou, jakou je Snowpiercer v provozu - ve filmu to bylo již celých 17 let, tj. takřka celá jedna generace, tady v seriálu to máme pouze 7 let, takže je ještě relativní hojnost všeho možného (dokonce zjevně i líčidel). Máme tu tajemství (ne však před divákem), máme tu menší detektivní zápletku, hudba má doslova rytmus jedoucího vlaku. CGI jsou sice zjevné, ale jsou vyšperkované, takže se na ně moc dobře dívá. Všechny postavy jsou nehorázně propracované, mají svoje motivace a hodnoty, ale dokážou měnit názory a uzavírat spojenectví. V čele je famózní Melanie Cavill v podání Jennifer Connelly (být ženou, žádná si nemůže přát v padesáti vypadat lépe než ona, prostě nikdo). Být v takovém vlaku, jen těžko si přát někoho lepšího ve strojovně. Na závěr musím hlavně dodat, že naprosto nechápu, co tenhle seriál dělá v modrých... Lidi, přijměte tu absurdní premisu a dejte tomuhle seriálu šanci.

Anna (2019)

Film mě bavil celou dobu, děj má propracovaný, ale ne přeplácaný, dějové zvraty byly dobře provedené - předvídatelné, ale ne nutně předvídané. No a když se toho třeba chvilku dělo méně, vždy se dalo buď vynadívat na hlavní hrdinku, na které by ledaskdo nechal obě bulvy, nebo se od srdce zasmát kterémukoliv ze stovky brutálních anachronismů, které se ve filmu objevily. Kdyby tam ty časové červí díry nebyly, bylo by to na čistých pět hvězd, ale holt jsem se na to nešel dívat jako na komedii.

Dolittle (2020)

Myslím si, že to jako pěkná pohádka pro děti funguje dobře. Smích úplně nechybí. Kategoricky to měli ale natočit jako animák, a to ideálně tím nádherným stylem animace, který byl na začátku. Pak by to bylo naprosto perfektní a 3D zvířátka by nebila do očí ani herci by nemuseli koukat do prázdna. Strašná škoda.

Za stínem noci (2020) (seriál)

Solidní nízkorozpočtovka, kde se šetřilo hlavně na hercích. Atmosféra funguje, postavy jsou zajímavé, francouzština se moc hezky poslouchá. Formu šesti kratších dílů hodnotím jako mimořádně vhodně zvolenou - na film ani na delší seriál by to tenhle ansámbl nedal. Druhou řadu, pokud bude (osobně si myslím, že ano), určitě zkusím, ale moc šancí tomu vzhledem k premise nedávám, to už by mě asi ta nečistota sci-fi pozadí umlátila kyjem.

Jiný život (2019) (seriál)

Nehorázná blbost, která však svou hloupostí baví. Vsadím se, že jste doposud netušili, kde všude ve vesmíru se dá dýchat. Hlavně bacha, ať se vám ze sledování neodplazí mícha.

Mesiáš (2020) (seriál)

Někdo uvěří snadno, někdo neuvěří nikdy - no věřili byste tomu? Já vím, že bych bych neuvěřil nikdy, ale něčemu takovému bych věřil rád. Mnoho postav s originálními charaktery a vlastními motivacemi, nejasnost, avšak ne zmatečná, nýbrž cílená. Čekal jsem trochu rychlejší tempo, ale nakonec se ukázalo být ideální. V součtu další zajímavý Netflix Original, který jsem milerád bingewatchnul.