Lazer Team (2015)

Výborné Béčko s minimem castingových přehmatů, kterému však chybí pár kýblů humoru. Několik vtípků se fakt povedlo, ale na devadesátiminutovku měl film hluchých míst na můj vkus příliš. Na komunitně financovaný projekt rozhodně profi práce, která si zaslouží palec nahoru. Nemám mu co vytknout, bavil jsem se a na případnou dvojku bych se s radostí podíval. "Stop resisting!"

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Slabší než boží jednička, ale pořád ještě s přimhouřením oka na pět. Casting sice povedený, ale postav je na dvě hodiny příliš mnoho a nestojí tak za nic moc. Humor trochu slabší, efekty parádní, scénář dle mého gusta. Sečteno a podtrženo: strašně rád bych viděl pokračování (a nečekal na něj dalších 20 let). Do té doby by se mohl objevit třeba nějaký extended cut. Jedna výtka na závěr, a to směrem k fyzice: kde je sakra vítr, když se v atmosféře hýbe talíř o polovinu větší než Měsíc? :D

Holidays (2016)

Byly by mi stačily Velikonoce, Vánoce a Silvestr. Rozhodně bych se obešel bez dnů matek i otců (ten měl ale aspoň skvělou výpravu) a bez Valentýna. Patrik byl někde na pomezí a Dušičky jakbysmet. Pěkně natočené, většinou adekvátně zahrané, humor slušně ulítnutý, ale někdy až opravdu mimo. Hudební podkres velmi dobrý. Dolů to bohužel táhne všechno to, co by tam být mělo, ale prostě není - pointy. Asi autorský záměr, ale za něj velký palec dolů.

Hologram pro krále (2016)

Málo a navíc ne dost výrazného humoru na to, aby to pobavilo. Díky kulisám i castingu ale film udržuje diváka po celou dobu v příjemném rozpoložení a ponouká ho k zamyšlení nad ne až tak úplně běžnými věcmi.

Angry Birds ve filmu (2016)

Trailer mě hodně navnadil, ale výsledek byl tedy nemastný neslaný - slabý humor, průměrná animace, děj jak z pásové výroby. Ani přes to vše jsem se ale nenudil a výběrem rádiových hitů se mi Nasraní ptáci celkem trefili do vkusu, takže průměr ještě uhráli. Každopádně v tom není uprchlická krize, kterou se tam někteří mermomocí pokoušejí vidět a ani na to pokračování to podle mě (bohudík!) nijak nepoukázalo.

Do neznáma (2016)

Zkráceně: Do Not Approach! Dovedu si to představit jako velmi pěkné několikaminutové video na YouTube - má to známé obsazení a slušné umělecké i technické kvality. Pěkné vizuální efekty, dobrý hudební podkres, pár témátek k zamyšlení... Bohužel jako devadesátiminutovka to absolutně nefunguje. Prvním problémem je casting: známé tváře nestačí, když je tváří málo a své role nejsou schopny utáhnout. Druhým, hlavním problémem je hraní si na Marťana (teď myslím ten film), když zároveň autorský tým rezignuje na vědu i technologii - řešit blokaci příchozího signálu na monitor jeho přikrytím jakousi plachtou od vleku stodvácy? To jako vážně? Plachtou? Nenašlo by se v hlavince byť dehydrovaného vynálezce a inženýra lepší řešení, hmm? A to je jen jedna pitomost z minimálně třech tak absurdních konin, že jsem si obrazně řešeno proťukal čelo rukou až po loket. Obecně je to prostě plné blbosti. Zdá se, že v NASA bude v budoucnu pracovat jen jeden jediný člověk a bez ohledu na to, kolik bude mimo Zemi misí, bude zajišťovat minimálně komunikaci se všemi jen a pouze on. A teď si to všechno vytrpte celých těch 90 minut, že jo.

The Guest (2014)

Stevens mi pořád evokoval Alexandera Skarsgårda aka Erica z True Blood. Parádní role. Rozjezd filmu pomalejší, uprostřed ideální tempo, ke konci už zase příliš prázdné. Dohromady ale rozhodně nadprůměr. Zajímavá Maika Monroe a příjemný hudební podkres vrchem ke vhodně zvolenému vyprávění nijak zvlášť originální látky... klidně bych si dal nášup v podobě mstících se sourozenců.

The Starving Games (2013)

Kantmiss byla lepší než originál. Celkově se nejedná o žádný zázrak, ale oproti jiným parodiím poslední doby jde o mírný nadprůměr. Je vidět, že se všichni při tvorbě bavili - já se pak taky díky tomu při sledování nenudil.

Temnota přichází (2016)

Herci slušní, postavy slibné. Na druhou stranu děj i děs naprosto absentují: pár hezkých zvířátek, lidí v kostýmech a digitálních mráčků v tomhle mixu snad nikomu nemůže hnout byť jen brvou.

Bohové Egypta (2016)

Podle mě tomu k dokonalosti chyběly jen o špetku méně kýče a trochu hořčejší konec. Kromě těchhle dvou věcí opravdu nemám co vytknout. Perfektní casting, adekvátní hudba, velmi kreativní vizuál. Kam se hrabou všichni ti Pomstívači a spol. posledních let...