Co jsme komu udělali? (2014) odpad!

Je veľmi trúfalé nazvať tento film komédiou. Tri vtipy na ktorých sa dá zasmiať je na 97 min veľmi málo. Navyše už úvodné new age logo prezradilo, akým smerom sa dej bude uberať. Pre mňa je tento film sklamaním a urážal ma.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011) odpad!

Videl som všetky časti HP a tak si môžem utvoriť konečný názor. Tento film je vlastne satanistická biblia pre deti. Našiel som tu asi všetky okultné praktiky a niekedy som sa čudoval ako detailne a realisticky sú zobrazené. Veci, ktoré reálne fungujú v praxi... len škoda, že tento film neukazuje za akú cenu... viac na http://matejgavlak.blog.sme.sk/c/333344/Byvala-clenka-carodejnickeho-hnutia-Wicca-o-Harrym-Potterovi.html

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Pôvodne 5* hodnotenie som zmenil na 3* a rozmýšľal som aj nad horším. Prvé štyri série boli dynamické, plné dobrých vtipov. Vkuse som sa smial. Vtedy to mali ukončiť a urobili by najlepšie. Od tej doby to šlo jeden krok vpred, dva kroky vzad. Kopec zbytočných scén, časti, ktoré nemuseli ani natočiť, lebo či ich vidíte, alebo nie je to úplne jedno. Veľa epizód bolo úplne nudných a nedalo sa na nich ani usmiať, nie to zasmiať. Časom sa to zmenilo na telenovelu s príšerným koncom. Úplne to domrvili. Som sklamaný a znechutený. Ak by som mal hodnotiť len poslednú sériu, dal by som známku ÚPLNÝ ODPAD. Celé zle. Teraz na konci, ľutujem, že som sa na to nevykašľal po štvrtej sérií. Škoda, veľká škoda.

Pí a jeho život (2012) odpad!

Keďže príbeh rozpráva dospelý Pí, ktorý má obe ruky a nohy a nemá žiadne veľké jazvy, je na prvý pohľad jasné, že príbeh nebude o tom či prežije. Takéto hypotézy môže nájsť inteligentný racionálny divák vo filme viac. Následne ak sa nad tým zamyslí, celý dej sa javí ako plytká predvídateľná new age žbrnda. (Ale komu by sa už dnes chcelo pri filmoch zapnúť mozog?!) Ak by do toho nezaplietli náboženstvá (byť súčasne hinduistom, kresťanom a moslimom) a vynechali tú hodinovú hluchú pauzu takmer bez dialógov, moje hodnotenie by bolo určité iné.

Pařba v Bangkoku (2011) odpad!

Odpad, nuda a strata času. S pani manželkou sme si chceli pozrieť aspoň priemernú komédiu. Ešte šťastie, že v polke filmu zaspala. Lebo by som sa musel hanbiť, že čo som to vybral... Scény a situácie sa opakovali z prvého dielu, len v tomto prípade boli omnoho nemorálnejšie a nechutné.

Dům (2011)

To, že Marián Mitaš dostal mikrospánok je ok, ale keď kameraman dostane mikrospánok (a nie jeden) je už väčší problém. Ta roztrasená kamera je fakt zlá. Vadila mi počas celého filmu a odrádzala ma od pozerania filmu. Jeden sexuálny románik a konflikt otca s dvomi dcérami, ktorým nerozumie je podľa môjho názoru príliš slabý a plytký námet na celovečerný film. Jedna * za peknú myšlienku: Občas sa snažíme snívať a plánovať život tomu druhému a pritom sme sa ho neopýtali, či je to aj jeho sen.

Letters to God (2010)

Matka vychovávajúca sama svoje deti a osme ročný chlapec s rakovinou môžu signalizovať len jedno – ťažký útok na city. V polke filmu, to bubnovanie na city mierne utíchlo, alebo som si na neho už zvykol. Nepáčila sa mi snaha vyvolať emócie a vytlačiť slzu z oka za každú cenu. Tri hviezdičky sú málo a štyri až príliš veľa. Čo rozhodlo? Možno to, že snímka rieši reálne životné situácie a malá Bailee Madison, ktorá dokázala vyčariť úsmev svojimi šibalskými očami.

Hugo a jeho velký objev (2011)

11 nominácii na Oscara a dobrý trailer. Škoda lenže trailer ukázal všetky zaujímavé scény a vstupné som nemohol dostať späť. Snímka mi pripomínala školské časy, kedy som len pozeral na hodinky a čakal kedy bude koniec. Za celú prvú hodinu sa nič zaujímavé neudialo. Nakoniec som s poľutovaním musel konštatovať, že sa to nezmenilo do konca filmu. Hudba v tomto filme je buď zbytočne prehnaná alebo absentuje v dôležitých okamihoch. Kamera si potrpí na detailoch, ale strih drží zatiahnutú ručnú brzdu. Pre mňa osobne je tento film jedným veľkým sklamaním. Zhrnul by som to dvoma slovami: slabé a nudné.

Zelený sršeň (2011)

Super hrdinovia a zachraňovanie sveta sa mi už dávno prejedli. A navyše ak je tým hrdinom dospelé nevyzreté decko, ktoré sa dostalo k veľkým peniazom ako slepé kura k zrnu, len nechápavo krútim hlavou a pýtam sa „prečo?“. Čakal som na nejakú poriadnu akciu, na niečo čo ma chytí a nepustí, na niečo čo ma aspoň zaujme. Nestalo. Film som v polovici vypol a vôbec nemám chuť to dopozerať.

Umělec (2011)

Každý dobrý film by mal zaujať a vzbudiť dojem. Snímke The Artist sa to podarilo. The Artist je krásna lovestory, za ktorú hovoria činy a nie slová. Film, ktorý tak veľa povie aj keď nič nehovorí. Dôkaz toho, že kvalitnou hudbou sa dá povedať viacej ako slovami. Snímka je tak autentická, že miestami som prestával veriť, že je natočená v roku 2011. Mam rad filmy, ktoré vám nedajú všetko na zlatej tácke, ale nútia vás premýšľať. Zaprieť svoje ideály, alebo byť verní aj keď sa nedarí a človek zažíva neúspech? PS: Oscara by si zaslúžil aj ten pes.