Co jsme komu udělali? (2014)

Videné na dovolenke vo Francúzsku v Nice, takže aktuálnejšie to asi nemohlo ani byť :) Prvá polovica filmu je výborná, výborný námet, samozrejme asi najaktuálnejší (vo Francúzsku asi najviac), vtipy založené na multikultúrnom spojení fungujú. Prichádza však posledná tretina filmu, zoznámenie sa s budúcim otcom poslednej dcéry a film sa preklápa nielen do sféry, kde sa snaží moralizovať, ale aj prestáva byť vtipný (resp. snaha o vtip tam je, ale už to tak neúčinkuje). Škoda.

Sex a Lucía (2001)

Tieto poetické filmy, ktoré sa snažia pôsobiť ako nejaké "vyššie umenie" fakt nemám rád. Hrozne sa vlečú, Sex a Lucia má navyše neúmernú stopáž, kde sa čas vliekol ako slimák. Nezachraňuje to v tomto prípade ani sex, aj keď je ho dostatok a treba povedať, že naozaj živelný.

Nepřítel (2013)

Bez mučenia sa priznám, že som to nepochopil. Aj keď v prvom momente som si myslel, že áno a bolo to o ničom, pri poslednom zábere som zostal v pozícii wtf a pochopil som, že to asi malo nejaký vyšší zmysel. Teda možno ani nie, možno Enemy patrí k filmom, pri ktorých režisér prezentuje, že to má hlbšiu pointu a pritom to má tak prd makový a z divákov si len uťahuje.

Fair Play (2014)

Filmov o komunizme asi nikdy nie je dosť. Fair play sa na režim snaží nazerať z pohľadu športovca, ktorému nútia anaboliká, aby sa vyrovnal tým zo západu. V pozadí sa odohráva príbeh matky, ktorej emigroval manžel, takže je sledovaný so všetkých strán a vydieraná pohlavármi (čo je viac? presvedčenie alebo dobro dcéry?). Ak si po filme o bývalom režime poviete: zasraní komunisti, tak film splnil svoj účel.

Pasti, pasti, pastičky (1998)

V prvom rade ohromne prepálená stopáž, skrátiť minimálne o pol hodinu. Ďalšia vec, ten hrozný úvod mi hneď "urobil náladu" pred sledovaním. Až do osudného zvratu, ktorý určí rá celého filmu, je to tláchanina o ničom, potom to je trošku zaujímavejšie, ale stále je to len taký zhluk scén. Za zmienku stojí možno ešte Donutil, ktorý je štandardne dobrý.

Neodolatelný (2006)

Film je na môj vkus podaný až veľmi televízne. Chcelo by to trochu vycibriť, vylepšiť scenár a pridať niekoľko silnejších a zapamätateľných momentov. Námet totiž nie je zlý. Podanie je však priemerné. Krásna Emily Blunt!

Spievankovo (2009)

A takto to začalo. Výborný výchovný program pre deti s použitím najznámejších detských pesničiek. Synátor to nechcel prestať pozerať, samozrejme som to potom aj vďaka tomu poznal naspamäť :) v porovnaní s inými reláciami určené pre deti Spievankovo ohromne boduje.

Spievankovo 5: O povolaniach (2015)

Ani v piatej časti sa nestráca kúzlo Spievankova. Určené je samozrejme pre deti, môj malý to žral ako trojročný. Nenásilnou a zábavnou formou podané rôzne povolania formou chytľavých pesničiek. Navyše, celé to je zasadený do príbehu o Zahrajkových narodkách. Tvorcovia majú evidentne zvýšený rozpočet v porovnaní s prvými časťami, ale využili ho správne. Vôbec neprekáža prítomnosť známych tvárí, práve skôr naopak.

Život podle Dana (2007)

Medzi žáner by som asi ešte zaradil aj "rodinný". Celkom milý a príjemný oddychový film o trojuholníku medzi dvomi bratmi a neznámou ženou, ktorá im vstúpi do života. Punc dodáva rola Carella ako ovdoveného otca troch dcér, navyše dvoch dospievajúcich. Navyše, všetko v područí víkendového rodinného stretnutia.

Machři 2 (2013) odpad!

Jednotka bola fajn, bavila ma, dokonca som sa niekoľkokrát aj zasmial. Dvojka je však klasickým filmom, keď pri scénach, ktoré majú byť vtipné, len krútite očami a prajete si, aby už konečne skončili.