Vedlejší účinky (2013)

Konečne veľmi dobrý psychologický thriller so všetkým, čo k tomu patrí. Dobrý dej, nechýbali zvraty. Neprekážal mi ani záver. Výborná kritika na farmaceutický priemysel.

Zlomené květiny (2005)

Nudaaaaa. A že mysteriózny film? To snáď nie...O komédii radšej ani nehovorím.

Já, padouch 2 (2013)

Je to možno neštandardné, ale najprv som videl trojku a až po nej dvojku. Možno o to lepšie, k trojke by som bol viac kritickejší. Dvojka je oveľa lepšia, aj čo sa týka príbehu, ale najmä vtipu. Viac sú do deje zatiahnutí mimoni, gro vtipných scén tvoria samozrejme oni, čo sa v trojke vytratilo.

Příšerky s.r.o. (2001)

Veľmi podarený animák s výborným príbehom, námetom a množstvom vtipu. Pixar to proste vie. Zaujímavé nielen pre detské publikum, ale i dospelácke. Navyše, hodnotenie sa nemení ani po viacerých pozretiach. "Okamžite odnes tú vec tam kam patrííí."

Zabít tiše (2012)

Príbehovo nič moc, navyše, nechápal som, čo mali s filmom spoločné tie neustále reči politikov, ktoré bežali v televízii alebo rádiu.

Žena v kleci (2013)

Severské mysteriózne thrillery sú proste veľmi ľahko rozpoznateľná, dôvodom je najmä skvelá atmosféra. Inak to nie je ani v tomto snímku. Aj keď treba samozrejme povedať, že tvorcovia sa mohli trochu vyhrať, Žena v kleci by bola ešte zaujímavejšia a hlavne napínavejšia, ešte viac by brala dych, ešte menej by diváci dýchali.

Dunkerk (2017)

Obrázky fain, ale to mi k dobrému filmu nestačí. Do kina som išiel s tým, že to je Nolan a dočkám sa ďalšej rozprávačskej geniality od neho. Namiesto toho som dostal síce vojnové peklo s atmosférou, ale dej by som prerozprával jednou vetou. A to je pre mňa málo. Už v polovici filmu som začínal tušiť, že to asi nebude to, čo som čakal. Vlieklo sa to až do konca, ešteže to nebolo zbytočne naťahované.

Specialista (1994)

Film, na ktorom sa evidentne podpísal zub času. Už samotná zápletka a pokus o nejaký zaujímavý príbeh je plytký a ničím neohúri. Podanie sa zdá byť bombové, ale jediná bombová vec na celom Špecialistovi je napokon iba krásna Sharon Stone. Celkovo dej nič moc, Stallone sterilný a vždy cool (aj pri scénach, kde by to chcelo trochu zmeniť tie emócie). Nesedela ani sexuálna scéna, hrozne nasilu to vyzeralo.

Divoši (2012)

Stone vie točiť filmy, o tom potom, v tomto prípade však chcel hrať rozhodne na istotu. Savages nie sú zlým filmom, neviem si však pomôcť, ale niečo mi tam chýbalo, moment prekvapenia (nerátam záverečnú dvojitú scénu), ale napríklad konanie inak výbornej Hayek sa v okamihu otočí o 180 stupňov. Hodnotenie je tak na hrane, dajme tomu že 70%. Škoda konca, ten to mohol zdvihnúť, ale nestalo sa.

Já, padouch 3 (2017)

Popravde, nevidel som prvé dve časti, takže moje hodnotenie nie je príliš objektívne. Navyše, evidentne som nebol cieľovým publikom filmu. Ja Zloduch 3 je normálnym a priemerným detským filmom, ktorý ničím nevyniká, fórikov veľa nie je, príbeh písaný pre deti (to nie je výčitka). Štvorročný syn a deväťročný synovec boli však veľmi spokojní, takže návšteva v kine splnila účel.