Jurský svět (2015)

Jsem naprosto unešena. Až na pár drobných překlepů (pro mě např.úplně zbytečné a nepochopitelné tajnůstkaření ohledně původu toho mazlíka). Stejně jako u prvního filmu, přišlo mi to všechno tak reálné a věrohodné. Až na to, že u prvního filmu jsem byla prcek, teď by nemělo být tak snadné mě oblbnout. Hodně zapůsobil začátek. Pro někoho nuda (půl hoďky a nikde žádná ještěrka), pro mě jedno velké "kde se dají koupit lístky do parku".Cameo role Jimmyho Fallona byla výborná. Supr podívaná v kombinaci s fajn obsazením a rodinnými tématy, to je mix, který se neomrzí.

Samba (2014)

Porušovat zákon, žít na hraně, aby rodina doma nemusela hrábnout a já si po návratu koupil dům u jezera a už nikdy nepracoval? Nebo je to jinak? To jediné jsem si o daných problémech odnesla. Zákon Samba porušuje jen tím, že je ve Francii nelegálně, touží ale po práci. Proč ale? Kde je ta motivace? O co tam vlastně šlo? A ano, ve Francii jako v Čechách, přiživme se na někom v nouzi. Absolutně nemám představu, co si o tom filmu myslet. Láska ale překonala sociální rozdíly, alespoň něco jasného a pozitivního.

Kód Enigmy (2014)

Neviděla jsem předchozí verze příběhu a ani nechci, tahle mi stačí. Vyhovuje mi gradací příběhu, obsazením i laděním různých témat, různých vrstev. I po delší době, co jsem příběh viděla, jej dokážu vykreslit a vyzdvihnout každý moment, co mě zaujal či dojal.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Ještě teď jsem v šoku, jak kříženec Jamese Bonda a moderní krvavé akce může fungovat jako celek, a přitom neztratit brilantní humor. Vůbec jsem nečekala podobný film. Drsné a přitom britsky vtipné.

Teorie všeho (2014)

Místní hodnocení i celý film ukazují dvojí metr. Oskarového Bridmana, o kterém půlka diváků tvrdí, že to nepochopila, budou všichni kritizovat a film, ve kterém se vůbec nic neděje, nic negraduje, ale všichni ho chápou, ptž srdíčko a postižený .... Ach jo. Ve filmu je to zase "nemohu ho opustit, potřebuje mě", ale on ji opustit může? No víc rozpačité dojmy jsem už dlouho neměla. Z fyziky jsou vidět jen střípky, chtěla bych vidět více, více z té geniální mysli, více zaměření se na Hawkinga. Ale tohle vypráví jeho žena, všechno idealizuje a i ten nejspíš těžký život a bezesné noci je podán odlehčeně a ani ne z poloviny tak depresivně, jaké to občas muselo být. Takže je to zase o chudince, co se pro lásku obětovala, nechala kariéry a krom dětí se starala ještě o postiženého manžela. Ano, úžasná božská světice a Hawking někde v pozadí, roztomilý a asi trochu chytrý chlap (ve filmu je jen napůl geniální). Takže rozhodně chci nový film, pohled Hawkinga, brilantní mysl a jeho náhled na svět. Více fyziky a méně pobožťování. A hrozně, hrozně mi vadila tichá domácnost. Muž, s takovými myšlenkami, tolika publikacemi a doma ticho, těžké životní situace (od berlí na vozík, atd.) jsou řešeny telepaticky (beze slov), což je možná chytré a citlivé, ale když to není proloženo nějakým běžným lidským rozhovorem třeba i blbým, jako jak se dětem vede ve školce ... trochu působí jako cizí lidé, co jsou semletí už od svatby .... No, až teď zpětně si uvědomuji, jak moc mě tenhle film iritoval. Ale za ty 4 úžasné scény pod 3 hvězdy nepůjdu.

Padesát odstínů šedi (2015)

Ale jo, pěkně se na to koukalo, skvěle vybraná hudba a prostředí i záběry kamery dokonale imitují Stmívání, takže všechno v pořádku, přesně, jak to autorka zamýšlela. Nenadchne a myslím, že ani nikoho neurazí, i když se to tak snaží tvářit. Podle mě to z divné a nepříjemné předlohy udělalo alespoň něco koukatelného a pochopitelnějšího.

Birdman (2014)

„Bezstřihový“ a řemeslně originálně natočený Birdman mě okouzlil od první minuty filmu. Kino se hlasitě smálo a užívalo si tragikomického humoru první části filmu, aby pak potemnělou atmosféru ocenilo svým tichem. Po dlouhé době konečně snímek s oscarovými nominacemi, co jsem měla chuť vidět a dokonce jsem si ho i užila. A opět se mi potvrdilo, že podobné filmy vnímám úplně jinak, než mé okolí. Ano, ve snímku je nastaveno zrcadlo Hollywoodu a jeho celebritám, nikoliv hercům. Vše je natočeno velmi divadelně a i mimo dřevěná prkna vše působí dost přehnaně a nadneseně, dialogy jsou „velkohubé“ atd. Ale to není jen o herectví, je to obraz dnešní doby, kdy vládnou virály a díky nim může být každý na chvilku slavný. A Birdman není jen herec, co obětoval svou rodinu na pole zdánlivé slávy, je to jakýkoliv workoholik, co vsadí vše na jednu kartu, za něčím se žene, a stojí ho to čas s jeho rodinou. Tady je vše jen znásobeno tím, jací jsou herci a jejich povahy, o to zajímavější je příběh i celé šílenství hlavních postav. Kdybych řekla, že tento film má v sobě všechno, od kouzla festivalových nezávislých filmů až po akci, která strčí do kapsy leckterý hollywoodský akčňák, tak byste nevěřili, že to může fungovat. Už proto to musíte vidět. EDIT: I podruhé je pro mě tento film uhrančivý. Podobná divadla si užívám a vidět to mixlé s filmem? Přesně moje krevní skupina. Očividně jsem jedna z mála. Už si začínám zvykat.

Firefly (2002) (seriál)

Někde jsem četla, že epizody byly vysílány proházeně, dokonce nebyly odvysílány všechny a celkově seriál neměl příznivé podmínky pro delší život, přesto si vydobyl takové jméno a tak silnou fanouškovskou základnu. A není se co divit. Tak kouzelná kombinace žánrů (westernu a sci-fi), a tak skvělé charaktery, nemohou žádného fantastu nechat chladným. Líbí se mi celý seriálový balíček, včetně provedení, hudby, herců, příběhu a rozehraných zápletek. Tolik tajemství a záhad, škoda, že nebyly dále rozplétány. A těch skvělých a vtipných hlášek. V tom je asi největší síla. "Pastore, není Bible ohledně zabíjení poměrně konkrétní?" "Ano, velice. O střelbě do čéšek se však vyjadřuje poměrně mlhavě."

Serenity (2005)

Asi jako milion dalších fanoušků seriálu Firefly ... děkuju. Sbohem, oblíbená vesmírná bando.

Da Vinciho démoni (2013) (seriál)

1.série:*** Zprvu rozpačité dojmy ze seriálu vynahradí druhá část první série. Z prvních seznamovacích dílů se stává drsný boj o vládu ve Florencii, v němž už nestačí jen pouhé Da Vinciho triky a podivné vynálezy. Umírají lidé a situace přiostřuje. Nemohu se zatím rozhodnout, jak moc mi vadí tato změna, možná bych raději sledovala bezstarostného Leonarda, jeho vynálezy a malby. Možná bych ocenila větší historickou přesnost (vadí mi sluneční brýle, sklenice z čirého skla, atd.), což je možná to, co mi brání v udělení plného počtu hvězdiček. Musím však přiznat, že právě přiostření situace a probleskování budoucího děje díky Leonardovým vizím, je jistým návykovým lákadlem, proč nepřestat sledovat. 2.série:**** Ukončení první série bylo opravdu skvělé, hned z několika důvodů, které nechci spoilerovat. Díky otevřenému konci si první série může dovolit akcí nabitý rozjezd, trochu Leonardových kouzel a další a další zápletky, které chcete rozmotat. Tady se dá bezpochyby odpustit lacinější zpracování. Tohle už je opravdu propracovaný seriál hned s několika zajímavými dějovými linkami. Uvidíme, jak se je scénáristům podaří ukočírovat dál. Druhé sérii velmi prospěli nové lokality a rozdělení různých dějových linií. Tady se již bojuje na více polích a je na co s dívat.