Válka nevěst (2009)

Jako bývalá nevěsta i holčička snící o pohádkové svatbě bych to šílenství mohla chápat.... Ovšem stalo se, že nedokáži s rozhádanými kamarádkami/nevěstami soucítit: Ani nemohu najít nějakou racionální či alespoň pochopitelnou iracionální pohnutku. Vzhůru mě udržela jen hlavní ženská dvojice úžasných hereček. I když tady jsou trošku za pipiny, stále jsou skvělé.

Avengers (2012)

Takhle to mám prostě ráda. I když bych našla pár věcí, které bych mohla vytknout, nechci. Perfektní parta ve skvělém filmu. Hlášky, akce, příběh, hudba, kostými, kamera, režie, celkový vizuál, nápad ... skoro vše za 1.

Sněhurka a lovec (2012)

Po první premiérové projekci musím uznat, že převažují pozitivní dojmy. Jak už tady někdo řekl, film je posedlý svým vizuálem, který místy opravdu věrně kopíruje Pána prstenů i jiné fantasy filmy. Ale je to konečně fantasy, která mi tu chyběla. Chybí vykreslit celý okolní svět, ale to se třeba podaří v pokračování, na které se budu rozhodně těšit. Hudba, vizuál, obsazení i mnoho dalšího rozhodně pohladilo mou zasněnou dušičku.

Síla country (2010)

Tenhle film měl sílu mě opravdu okouzlit. Atmosféra je nádherná, herecké výkony hodné chvály... povedené.

Vyměřený čas (2011)

Děj plný napětí a očekávání slibuje velké věci. Dostáváme méně, než lákavý obal nabízí, přesto je to skvělá akční podívaná a vřele doporučuji. Chytrý příběh je podán bez větších logických chybek a většina hrdinů je dostatečně sympatická. Hlavně ta mužská část hereckého obsazení je jedna z nejnadupanějších a nevíte, na koho koukat dříve (Alex je i jako padouch k sežrání.). A to, co předvádí Amanda na těch šíleně vysokých podpatcích je neskutečné, nad tím se pozastaví i mužská část diváků. Přílišné klišé a nedostatek překvapení, nedostatečně vypointovaný příběh, přesto báječná, spíše oddychová, podívaná. Škoda, že je hluboký a inteligentní nápad použit jen jako důvod k akci a pronásledování, uvítala bych vážnější notu a větší zamyšlení nad celým tématem.

Hunger Games (2012)

Opět naražíme na neduh filmů dle knižní předlohy. Pocta knize zde kazí dojem a filmové fígle jdou stranou vysvětlování souvislostí. Bude to říkat každý a nedivím se. Film je veden v komorním duchu a řekla bych, že mu mediální kampaň a nálepka bestselleru dost škodí. Velká očekávání jsou vždycky na škodu. Nevyužitý potenciál, je pravdivé spojení. Mohlo to být velkolepé. Co ale nevidí každý...... I bez jímavé hudby první titulková část s osvětlováním významu Hladových her vyvolá napětí a vyplují zadržované emoce (mám slzy v očích). Dech se Vám začně zrychlovat a jste plni očekávání. Vše plyne tak lehce. Ještě poslední bezstarostný lov, poslední milý úsměv a pak přijde Sklizeň. Jennifer si pro sebe zabírá plátno a vy jako v transu sledujete každé její mrknutí. Dokážu už po prvním shlédnutím popsat snad každou scénu a vychválit jí do nebe, jako celek to ale působí méně úžasně. Chybí jakási přidaná hodnota, možná klidnější kamera, výraznější hudba. Zapomenu-li ale na teatrální velkohubou nálepku, zůstane mi holý komorní příběh, něco intimního, co vyzařuje z tváří všech herců. A pozdrav s políbením 3 zdvižených prstů je znamení, které pro mě znamená hodně. Postřehli jste, co to vyvolá? Je to síla.

Hancock (2008)

Dobrá hudba, výborný nápad a směska akce, fantasy, humoru a osudové lásky. Podivný a opravdu zábavný mix, jen nevím, zda s happy endem....

Všemocný (2011)

Jak mě může zklamat kombinace všeho, co mám ráda? Očividně může. Místy jsem se nudila a výsledná pointa byla sice chytrá, ale nemám ráda, když je bez ponaučení a arogance vítězí. Co více říct, grandiózní nápad, pár skvělých scén a mnoho geniálních nápadů, aby vše vyšumělo v podivném nabubřelém posvěcení chytrého užívání povzbuzovačů/drog. Možná jsem se na tenhle film až moc těšila, možná mám raději Bradleyho jako většího sympaťáka.

Jestřábí žena (1985)

Jedna z prvních fantasy, co jsem viděla. Celkový příběh je takový průměrnější, ale ta myšlenka nešťastné lásky, kdy osudový pár je a přitom není spolu, je okouzlující. Pohled Michelle Pfeiffer a Rutgera Hauera při východu či západu slunce je dostatečně srdcebolný a víc nepotřebuju. Nadhodnocuju hlavně proto, že je to jeden z filmů, který si vždy znovu ráda pustím.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Hvězdička za nástup Ryana Goslinga a jeho omračující charisma, hvězdička za překvapivý přerod Steva Carella na šarmantního muže a hvězdička za noc Emmy Stone s Ryanem, noc spřízněných duší a překvapivých zvratů. Je tam samozřejmě i něco navíc, ale zbytečné odbočky a nabalování dalších a dalších propletenců, mudrcování malých kluků a nejen klišé: "Víš, jaké jsou ženské, nemohu se s tebou přátelit", mi nedovolí jít výš.