Zkrocená hora (2005)

Vůně pánské košile, chlapské slzy lásky a podmanivá hudba. Všechno z toho se mě dotýká a nemohlo se to obejít bez mých slz. Tenhle film mě zasáhl u srdce a nemůžu jít nízko. I přestože z plného spokojenosti trochu ukrajují 2 flashbacky, které byly dost divné a ve filmu bez flashbacků docela násilné i matoucí. Jinak úžasná sladkobolná romance.

Milý Johne (2010)

Vojenské mise tak tajné, že z nich smíme vidět převážně jen doručování dopisů a ze závěru si divák zaslouží jen odbyté objetí, které může znamenat cokoli. Ani podmanivá hudba a dokonalý začátek mi dojem z filmu nevylepšil. Místo překvapivého vysvětlení "s kým" bych si více užila drobné náznaky "jak".

Čest a sláva (1968)

Surové a místy až mrazivé drama mě uzemnilo svou atmosférou. Hudební kompozice se zapíše hluboce do nitra a ještě dlouho po skončení filmu zní v uších. Jednotlivé scény a rozhovory jsou také působivé (ať už Rynda s Dorotou nebo Kateřinou, Rynda s knězem, Rynda s Kemrem, Rynda s Donovalským), ale celkové dokonalosti přeci jen něco chybí. Atmosféra a silné dialogy jsou trochu na úkor srozumitelnosti děje. Bez znalosti historie (povrchní představa nestačí) je pochopení pohnutek méně jasné, mnohé je nevysloveno a divák musí smysl některých výjevů odtušit. Přesto je Čest a sláva úžasným zážitkem. Člověk je nejen blíže historii, ale i generaci diváků, kteří zažili největší slávu tohoto snímku.

Město žen (2009) (seriál)

Geniální a milé obsazení, supr absurdní příběhy a problémy trochu starší generace (oproti mně), přesto mě baví, dokážu se s nimi sžít a těším se na každou zápletku. Jediným problémem pro mě je, přílišná propagace bezstarostného pernamentního popíjení vína a schvalování krádeží na vysoké škole. To je ale můj čistě morální problém, ostatní aspekty příběhu jsou milé a kontrast panovačné Jules, nenávistné Ellie a prostopášné Laurie je odzbrojující.

Nová holka (2011) (seriál)

Jess je až moc šílená a ze začátku i málo "ženská", ale to vůbec nevadí. Seriál má docela spád a zajímavé vztahové linky, které jsou ještě neokoukané, svěží. A není to jen Jess, kdo je šílená, ono ani ti 3 chlápci, co s nimi žije nejsou úplně v pohodě. Ale pokud máte rádi pocity přehnané do extrémů a pestré a šílené charaktery, tohle je seriál přesně pro vás.

Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Nevěřila jsem, že se můžu ještě tetelit blahem a těšit se na NOVÉ díly Červeného trpaslíka. Po 3 dílech už jsem nadšená. Jde o to, zvyknout si na absenci dabingu a na oplácanost hlavních představitelů a jste skoro zpátky v čase, kdy byl Trpaslík vtipným dílkem, které jste sledovali stále dokola. 10tá série nabízí skvělé hlášky i vypointování každého dílu. Už jsem dlouho nezažila pocit, že jsem měla chuť, pustit si znovu díl seriálu okamžitě po zhlédnutí. A voilá. Ten dětinský pocit je zpět. Srážím hvězdičku jen za to, že Rimmer zbytečně krotí mimiku svých nozder.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Vizuální efekty by bylo třeba doladit a v dialozích trochu přidat, ale jinak mě zatím nenapadá, co bych vytýkala. Tedy napadá (přehnané zabírání detailů, které Bella jako novorozená vnímá, neustálé koukání do slunečních paprsků a třpytění ... opět...), ale nechci vytýkat. Chci chválit propracovanost titulků, kostýmů, líčení. Chci obdivovat volbu hudby a dokonale vymyšlený závěr filmu, který má vlastně 3 finále, akční, méně akční a romantické. Chci se rozplývat nad tím, jak všichni herci byli konečně uvolnění, neprkenní. Chci chválit, jak Bella reagovala na otisknutí, jak byl Jake vtipný a dospělý zároveň. Jak vše fungovalo snad lépe jak v knize. A ano, vidím několik nelogičností, ale převažují pozitivní dojmy. A Jacobova svlékací scéna? Laciná, ale nic vtipnějšího už jsem dlouho neviděla.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Výjimečně hodnotím již po třech dílech a musím uznat, že tento seriál má nápad, aktuální téma i dostatečně zajímavé postavy. Těším se, co ještě přijde, jen budu doufat, že počet dílů skončí v nějaké rozumné míře. Tohle se opravdu nehodí pro nějaký nekonečný seriál...

Štastné konce (2005)

1:série: Tenhle seriál je jako malá smršť, všichni mluví strašně rychle a co věta, to perla. Spoustu hlášek na pozadí zajímavých miniepizod rozhodně pobaví a zvedne náladu. Chraraktery jsou dost šílené a různorodé, takže si mohou dovolit dělat legraci snad ze všeho. Co ale mrzí nejvíc je nekonzistentní příběh. Je znát, že bylo natočeno první pár "testovacích" epizod a pak se teprve vše mohlo zaměřit i na nějaké dějové návaznosti.

Vrtěti ženou (2011)

Tak film rozhodně neurazí. Ale já osobně mám raději filmy, o kterých si pak můžu s doprovodem popovídat...tady není tak nějak o čem. Ožehavé téma, o kterém se zrovna bavit nemusím. A láska? Zamilovat se do někoho jen proto, že se s ním dobře dohaduje? OK. Neurazí.