Expendables: Postradatelní 2 (2012)

I když se mi první díl líbil asi trochu víc, zklamaná rozhodně nejsem. Tenhle díl je zase úplně jiný. Slabší zápletku vynahrazuje hláškami nabitý a nápaditý scénář. "Knock, knock." Kdo tam? Akční nářez, kde padají padouši jako mouchy, krvavě, rozstřílení jako cedník. Do toho všeho vaši hrdinové hlásí o 106. Chuck dokonce vytáhne i jeden z oblíbených Chuck Norris vtipů. A těch odkazů na oblíbené akční filmy ... dokonce i Total Recall. Paráda. And you will be back? Už se nemůžu dočkat, vracejte se dál.

One Tree Hill (2003) (seriál)

Zajímavé, štve mě tolik věcí (některé nesmyslné proměny charakterů, přehnaně načančané herečky,atd.), ale přesto jsem stále zvědavá, co bude dál, jak se vztahy zamotají či rozmotají. Každou chvíli miluju jinou postavu a nakonec se může ukázat, že ji další díl budu nenávidět. A je to fajn. První série je průhledným čajíčkem na začátek. Stále jsem si říkala, že už scénáristům musely dojít nápady, že vystříleli všechny zápletky a pak přijde druhá série a já žasnu. Sice mě stále štve několik věcí, ale seriál, ve kterém mě zaujmou snad všechny charaktery (až na Annu a Felixe, ti přestali být po 3 dílech zajímaví) si můj obdiv zaslouží.

Třetí muž (1949)

Jsou věci, které o svém příteli vědět nechcete. A je láska, která odpustí všechno. Třetí muž nabízí nejen krásnou atmosféru, ale zajímavý příběh, napětí a krimizápletku s přidanou hodnotou.

Městečko Eastwick (2009) (seriál)

SKVĚLÉ obsazení. Nádherná atmosféra a první díly i skvělé dialogy. Pak je trochu cítit, že se scénáristi snaží vymyslet další a další zápletky, aby získali sledovanost a za sebe mohu říct, že je škoda, že se jim to nepodařilo. Většina dílů má totiž opravdu své kouzlo.

Jump street 21 (2012)

Překvapení měsíce. Vůbec to není v duchu seriálového Jump Street 21, které bylo často až drsně smutné. Tady se na stejné téma pohlíží s humorem. Hlavním vtipem je změna pohledu na současné teen, kdy největší borci mají jedničky a podporují ekologický životní styl. Laciných fórků je minumum (ten "zvedací" závěr si mohli tvůrci odpustit) a já se královsky nasmála. Zápletka není nijak geniální, ale hlavní dvojka i cameo role mě potěšili. Komedie o mladých pro mladé, která má, myslím, co nabídnout i starším divákům, nejen pamětníkům JS 21.

Dějiny násilí (2005)

Zajímavé. Vcelku průměrný snímek s netradičním pohledem na muže s násilnou minulostí, který pro mne má něco navíc. Vše bylo poskládáno s citem, krvavé i erotické scény přesně pasovaly a jejich atmosféra byla natolik působivá, že si film zaslouží více pozornosti. Mile mě překvapilo, že nejde implicitně jen o vykreslení násilí, pozornost je zaměřena i na působení násilných událostí na psychiku celé rodiny. Kvalitní herecké výkony i režisérské ztvárnění výbornému dojmu jen přidávají. Hodnocení mezi 3 a 4*.

Proti všem (1956)

Zcela nedotčena předchozími díly, s nedůvěrou a opatrným přístupem k podobným filmům, jsem byla vržena do víru něčeho neuvěřitelného. (Naprosto mě uzemnila ohromná milionová výprava, kostými, kulisy, davové scény až otvírají ústa.) Neporovnávám tedy. Bilancuji a přemítám. Zaslouží obdiv film jako celek? Za sebe říkám rozhodně ano. I bez hlavního nosného hrdiny je na několika miniaturních příbězích poutavě ukázáno obecné myšlení lidí, kteří silně v něco věří. Víří zde fanatismus, zaslepenost,odvaha i nadhled. Navíc každý příběh funguje i jako samostatné drama mimo historické události a je snadné se s postavami sžít (ať už v lásce či ve vnitřním souboji při rozhodování v co věřit, za co bojovat, či se držet mimo veškeré dění). Vyhovovalo mi trochu naivistické a místy i groteskní vykreslení některých postav či situací. I přes jakousi stylizaci a komičnost je myslím výborně zachycen duch doby, strach i opozice proti všem (i když pojetí je značně neobjektivní). A Žižka jako vysloveně kladný hrdina, rozumný a skvělý stratég, který se umí dojmout? To musel být ale Chlap!

Pařba v Bangkoku (2011)

Ukázka, že i variace toho samého může stále pobavit, jen ne tak bouřlivě.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Kouzelný film s atmosférou Amélie z Montmartru, podobně sledujeme milostné miniatury, to vše na pozadí ruchu vlakového nádraží ve Francii. A právě to mě dojalo kupodivu nejvíce. Pocta začátkům filmu i jeho tvůrcům je vzdána, atmosféra milá, vše je ale jaksi ... mno nevím. Zpočátku je vše zahaleno obrovským tajemstvím a čekáním na zprávu od robota. To tajemství je ovšem jaksi veřejně známé. Válka ničí všechno kolem a na dlouhou dobu ruinuje i životy lidí, kteří se jí na frontě přímo neúčastnili. Ale jako mysteriózní rodinný film to stojí za zájem.

Zatímco spíš (2011)

Tak šílené, že to prostě člověk musí dokoukat. Zlo v čisté podobě. Takové příběhy mě děsí víc než jakýkoliv horor plný mrtvol. Usměvavý úslužný soused, který vám rád pomůže ... nejlépe zbavit se vašeho úsměvu na tváři. Tento film nelze zařadit do žádné škatulky. Je to takový komorní psycho příběh o narušeném člověku, který vás nenechá spát přirozeným spánkem. Odér chloroformu se vznáší ve vzduchu a z počátku neškodně vyhlížejícího trápení sousedů nakonec vyjde opravdu pořádně zvrácený závěr ...