Muži v naději (2011)

Co naplat, ať je tato komedie sebeabsurdnější, bavila jsem se a proto tak vysoké hodnocení. Je ale až mrazivé, jak chytrý a šikovný režisér může oklamat a zmanipulovat diváka. Pokud nemáte charismatického tchána, nevěra vám tak snadno neprojde a myslet si, že je to vlastně pro dobro věci je zavádějící. Každá mince má dvě strany a je šílené, že se necháme tak snadno oklamat, i když jen třeba na 110 minut tohot filmu. Největší zlo je využití dojetí ze smrti a smutku k dalšímu absurdnímu vyústění příběhu. Co naplat, je to chytře udělané a otázka moralizování se tedy odsouvá. Účelem je pobavit a ne předávat návod, jak žít. Každý si z toho může vzít to své. Stačí používat mozek a přemýšlet. Ono nakonec vyznění filmu stejně závisí na vaší osobní filosofii a přístupu.

Walk the Line (2005)

Skvěle natočený životopisný snímek, skvělá hudba i herecké výkony. Navíc film působí opravdu realisticky. Ani neumím vysvětlit, proč mi tedy nepřirostl k srdci. Možná na mě tolik nedýchly ty správné emoce a to správné jiskření mezi hlavními protagonisty, které bych čekala ..... Občas stačí letmý dotyk ruky a vy cítíte, že to tam je, tady mě pomalu praštili kytarou a já ani nezavrávolala. V písních i ve Phoenixově výrazu to vše bylo, i Reese byla skvělá, ale jejich osudové spojení bylo zcela jinde.

Exmanželka za odměnu (2010)

Úplně jsem zapomněla ohodnotit tenhle film a možná je to i dobře. Plusem budiž, že si stále vybavuji klíčové scény i to, co se mi na filmu líbilo. Největším pozitivem filmu jsou ale bezesporu hlavní hrdinové, oba jsou charismatičtí a chemie mezi nimi funguje. Nápad na nahánění bývalé manželky pro odměnu je výborný a vyplyne z toho dost vtipných scén. Pěkný průměr a mé vřelé doporučení.

Appleseed (2004)

Ani na chvilku jsem se nenudila. Děj je strhující a střídá jednu akci za druhou, ale překvapil mě i dojemnými okamžiky (je až neskutečné, že si můžete zamilovat tak podivné figurky-Briareose), sympatickými postavami a pár zajímavými nápady. Jediné, co mi trochu vadilo byl mix různých animačních technik. Jsem spíš na tu starou "klasiku".

Evangelium: 1.11 Monstrum (2007)

Už v první vteřina filmu nás vrhne doprostřed pěkně rozjetého děje a v průběhu celé podívané se vynořují další a další otázky k mytologii celého příběhu, které se všechny rozhodně neobjasní. To mě štvalo asi nejvíc, když vše začne nabírat na otáčkách, naskočí mé neoblíbené: pokračování příště. Jinak příjemným překvapením byla rozhodně zajímavá psychologie postav. Konečně pěkný skoroapokalyptický robotický nářez, který má čas pohrát si i s příběhem okolo. Rozhodně toužím vidět víc.....tohle byl výborný začátek něčeho (snad) velkého.

Cesta do fantazie (2001)

Občas se před vámi otevře cesta, kterou jste neměli v úmyslu sledovat, a přesto se po ní vydáte, a možná pak zažijete neskutečné dobrodružství. Nestává se často, že ucítíte ten zlom, kdy dítě dospěje. Jindy zase přesně vnímáte, že ve vás stále přežívá něco z té malé dětské duše, kterou jste bývali a poznáte, že dospělost není definitivní a jediný stav mysli. Je to nádherné, každý okamžit procitnutí i dětské naivnosti. Stejně jako každý okamžik Cesty do fantazie. Zajímavé, jak s každým překladem příběh vyznívá trochu jinak (originál, čeština, angličtina).

Solomon Kane (2009)

Možná budu časem hodnotit ještě výš. Tahle temná fantasy atmosféra je přesně to, co mi dnes sedlo. Solomon byl dostatečně charismatický a celý příběh sice neskrýval šokující překvapení, ale byl dostatečně působivě zpracovaný.

50/50 (2011)

Podobné filmy bývají často vynucené a hrají jen na jednu notu. Tady na mě ale dýchla lehkost, přirozenost. Jakoby opravdu šlo o převyprávění jednoho příběhu, bez příkras, bez zábran, bez zaváhání. Ani já teď neváhám...navíc ten závěrečný titulkový song. Brilliant.

Ošetřovatel (2011)

Začátek nic moc, ale sliboval odlehčenou romantickou komedii. A byla jsem i docela smířená s tím, že to dokoukám.........do té doby, než začla mluvit zvířata. To pak bylo to pravé WTF a přemýšlení, jak slušně zmizet. Když jsem ale přijala, že jde spíš o rodinný film, pohodlně jsem se usadila a užívala si pohled na nádhernou Rosario Dawson a pár vtipů (asi 3 byly opravdu vtipné). Pokud máte rádi rodinné filmy s mluvícíma zvířátkama, Ošetřovatel není špatná volba. Já díky Rosarii a scénce s mytím vlka dávám nadmíru štědré hodnocení.

Vexille 2077 (2007)

Mám raději klasičtější "ruční" animaci se všemi nedokonalostmi, co k tomu patří, ale na příběh či jeho gradaci si nemůžu stěžovat. Dostatečně zajímavé téma není podáno sice nijak netradičně, přesto je srozumitelné a má pár scén, které mě velmi, velmi potěšily. Když se k tomu přičte pěkná hudba a klasické velkolepé akční finále, je tu povedený animák pro dospělé a uvědomělé publikum. Škoda jen, že to hlavní, z čeho by nás mělo mrazit v zádech, na nás v závěru nedolehne plnou silou. (SPOILER: Přeci jen film o genocidě nemalého národa by neměl končit pohledem na motýlí křídla ve vlně optimismu. Měli bychom sedět úplně rozsekaní v údivu nad tím, jak to mohl svět 10 let přehlížet...)