Battle Royale (2000)

Mnohé už bylo řečeno. Pozitiva výborně shrnul Gemini. Opravdu se povedlo vykreslení jednotlivých charakterů i na tak malém prostoru. Flashbackové prostřihy a výborná muzika mrazivě doplňují celou scénu a odpor, úžas, znechucení, zděšení, dojetí a mix dalších emocích ve vás vře. Co mi ale nedává smysl je to "poslání", které tento zákon měl vyslat. Finálová, docela klíčová událost, se stane mimo záběr a (aspoň pro mě) je nedostatečně vysvětlena. Vše to pak v jednom balíčku působí jako pouhopouhá vyvražďovačka, která má šokovat a možná i předat nějaké varování, které je ovšem tak málo naznačeno a závěr je tak zvláštní, že nevím, zda to přemáhání zvracení stálo za to. Film je rozhodně výborně natočen a funguje střih, načasování, kamera, mozaika tragických příběhů, flashbacky, hudba. Po technické stránce prostě dokonalé. Možná je ale můj problém, že tyhle surové výjevy nemusím a hledám vyšší smysl toho všeho.

Píseň pro nevěstu (1998)

Příjemná romantická komedie je přesně takovou, jakou byste od Adama Sandlera čekali. V jeho filmografii ale najdete mnohem lepší a vtipnější dílka. Není tu nic nového, ale přesto se na to hezky kouká. Adam Sandler zpívat umí a navíc umí být zvláštním způsobem i velmi okouzlující.

Poldovi v patách (1991)

Michael J.Fox nikdy nezklame. Vtipně vystavěný příběh, kdy se mladičký herec snaží něco odkoukat od ostříleného poldy, což samozřejmě přináší mnoho nesnází a vtipných okamžiků. Výborné odlehčení pro unavené večery.

The Lying Game (2011) (seriál)

Seriál se zatím vyvíjí slibně, i když se nemohu ubránit pocitu, že jediné, co mě zajímá by mi někdo dokázal vyspoilerovat během dvou vět a mně by ani nechybělo, že jsem neviděla 8 dílů mezi tím. Všimla jsem si, že nejsem jediná, koho hned trkla fyzická podoba hlavní hrdinky s Ninou Dobrev, která navíc ve Vampire Diaries hraje také dvojroli. Nevím, zda to byl úplně dobrý tah. Seriál sice nenadchne, ale dokáže potěšit a detektivní zápletka vždy zvyšuje aktraktivitu a zájem o další díly. Nic se ale nesmí natahovat do nekonečna, a tak doufám, že ve vyšetřování se po konci první série dost pokročí a že odhalení budou natolik zajímavá, aby udržela další divákovu pozornost.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Výborná záležitost se skvělým nápadem, vtipem a sehranou ústřední dvojkou. Doporučuji používat jako slovníček sprostých anglických výrazů. Případně pro podrobné prozkoumání anatomie malých zelených mužíčků. To je ale zrovna prvek, za který srážím body dolů - takové ty "lacinější" vtípky bych omezila na menší míru. Závěr nabízí několik zajímavých překvapení (velký šéf, odhalení padouchů a další). Skvělá morbidní hláška...."Jeden havaroval a uhořel, druhý jen uhořel." Hodnotím na 75%, možná i výše.

Merlin (2008) (seriál)

Seriál Merlin na mě působí dost "dětsky" a "studiově". Občas se nějakou drastickou smrtí snaží mířit jiným směrem, což působí trochu divně. Svou milou naivitou (a různými příšerkami) má pro mě seriál podobné kouzlo jako první řada Doctora Who a Bradley James navíc vypadá jako světlá verze dalšího Doctora (Davida Tennanta). Jediné, co mi brání zvýšit své nadšené hodnocení je fakt, že už se po Xté opakuje téma: "to musela být magie......ale ta je zakázaná......najděte všechny čaroděje a upalte je". Tato šablona už se začíná pomalu vyčerpávat a bojím se, zda seriál vydrží být i nadále tak zábavný. V Merlinovi také oceňuji šťastnou ruku na výběr sympatického hereckého obsazení (tedy až na příšernou Guinevere). Trefný komentář: HoneyBunny

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Pro mě osobně je to velké překvapení. Ze slabší části předlohy všichni zvládli udělat zajímavou podívanou. Kamera, režie, hudba, hudba a zase hudba (ano, opět je to hudba, co zvedá film na vyšší level), kostýmy, střih, zvolené lokality, vše pěkně ladí. Pro ty, koho dojme každá svatba je to ideální volba. Pro drahé polovičky je zde vystřiženo několik krvavějších scének, nějaká ta rvačka a slibovaný porod vůbec není decentní. Nebýt některých "šíleností" již z předlohy (rozpravy v mysli vlčí smečky, otisknutí,...), byl by to film bez chybky. Musím ale uznat, že i tyto "šílenosti" nakonec vypadají docela dobře a starší verze Renesmé je vážně kočka. A ano, i když jsem překvapená, jsem z filmu nadšená. Na druhý pohled vás musí praštit do očí, jak je vše rozvleklé, všichni pomalu mluví, chodí.... o 30 vteřin kratší záběry na detaily obličejů a působilo by to umělecky, takhle to připomíná laciné telenovely, což je škoda, ale je to důsledek hloupého rozdělení poslední knihy na 2 filmové díly. Zajímavý komentář: Tom Hardy, g8 escape

Metropolis (2001)

Zvláštní. Stylizované. Moudré. Audiovizuálně působivé. Nemám, co říct. Jen vstřebávám dojmy. Ještě dlouho budu.

Život po životě (2010)

Žádná akce, překvapivé zvraty, šroubování emocí a přesto si musíte říct, ten film má něco do sebe. Plyne tak nějak přirozeně, fakta o smrti a o myšlence, co přijde poté, jsou servírovány citlivě a s ohromným nadhledem. Potěšení z filmu mi pokazil až závěr, který byl sice milý, ale tak nějak......moc "z našeho světa".....

Bez dechu (2011)

Poté, co jsem viděla složení publika, bylo mi hned jasné, proč má film tak nízké hodnocení. Tohle opravdu není pro muže nad 30. Je to film pro odrostlejší mládež. Je tu akce, láska i problémy ze střední. Už sice nejsem v náctiletém věku, ale nějak si stále podobné filmy dokážu užít. Výborná zábava pro partu holek, co nešetří potrhlými komentáři a ztichnout jedině, když Taylor odhodí tričko či předvede něco ze své mrštnosti při nějaké té rvačce. A ano, rvačky jsou to, co na filmu hodnotím nejlépe a co na tom, že po takových ranách by se kde kdo už dávno složil. Nevadí, lítají střepy, padají drsná slova a teče krev. Supr. Příběh trochu nedomyšlený, ale ok. A dá se u tak jednoduchého filmu vůbec mluvit o hereckých výkonech? Mno....Jason Isaacs je skvělý, jediné, co mu chybělo byla bílá dlouhovlasá paruka.