Armáda mrtvých (2021)

Po shlédnutí traileru jsem se na tenhle film docela těšil. Vypadalo to, že po dlouhé době tady bude další povedený zombie snímek. Bohužel se tak nestalo. Největším problémem je stopáž, díky které nemá snímek dostatečný spád a je plný hluchých nezajímavých míst. Kdyby se stopáž zkrátila tak na 110 minut, mohlo by to být zajímavější, takhle je to bohužel nudný snímek se zombie, rodící zombie děti (wtf!).

Čističi vesmíru (2021)

Na to, že se nejednalo o vysocerozpočtový snímek, tak hodně povedené CGI, bohužel celý snímek značně srážel špatný, nepřehledný, střih, hlavně u akčních scén. Příběh také nebyl moc zajímavý a stopáži by si zasloužila o půl hodiny zkrátit. Dvě hězdičky za zvláštní efekty, jinak nic moc.

Mistrovská úroveň (2020)

Osobně mám tenhle žánr filmů, à la Na hromnice o den více, velmi rád. A u tohohle snímku jsem se bavil znamenitě a vůbec mi ani nevadily slabší filmové efekty, u kterých je znát, že na ně v rozpočtu už moc místa nezbylo.

Chůva na zabití (2017)

Vzhledem k absurdním situacím a chování postav, jsem si celou dobu říkal, že to je jen sen hlavní postavy. Pak by absurdní scény dávaly i smysl, ale ono to nakonec žádný sen nebyl! Takže jsem skončil s křivým výrazen na ksychtu a myšlenkou: „To byla ale kravina.“

Too Hot to Handle (2020) (pořad)

Musím říci, že jsem se bavil dobře, což bylo určitě primárním cílem, ALE od začátku to na mě působilo celé falešně. Střihači a post-produkce odvedli opravdu kus kvalitní práce, ale zhruba od poloviny bylo již hodně cítit, že původní autorský záměr byl trochu jiný, než konečný výsledek. Stálo to ale nějaké prachy, takže to nemohlo skončit jen v „šuplíku“. Pokud bude mít ale tato show alespoň nějaký úspěch, veřím, že se autoři poučí z chyb a druhou sezónu nám naservírují přesně takovou, jak od začátku zamýšleli.

Mizerové navždy (2020)

Byl jsem velmi příjemně překvapen. Možná také proto, protože jsem nic zázračného neočekával. Dnešní sequely starších filmů často ztrácí feeling předchozích dílů, ale u třetích Mizerů je ten feeling stále cítit. Za to si zaslouží režiséři potlesk. Pořád jsou to ti staří MIzerové se západy sluncí nad Miami, podhledovou rotující kamerou a vtipných hlášek a momentů. Výbuchů a destrukce je, oproti dvojce, řádově méně, ale vůbec mi to nevadilo. Dnešním trendem je u pokračování dát všeho více, což je často na palici, takže jsem rád, že tímto směrem autoři nešli a udělali třetí Mizery tak, jak je udělali. Vůbec bych se nebránil dalšímu dílu…

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Sedmá epizoda mi přišla celkem OK. Museli nějak začít, nalákat nové diváky a současně se zavděčit fanouškům, takže celková vykrádačka čtvrté epizody mi vůbec nevadila. Osmá epizoda se mi líbila hodně, až na dějovou linku Finna, ten je ale ostatně úplně nejvíce zbytečná postava v celé nové trilogii. Devátá epizoda byla ale jedno velké zklamání. Řemeslně byl film velmi dobře zpracovaný, o tom žádná, ale tak nějak to nebyly Hvězdné války. Bylo to snad poprvé, co jsem necítil žádné napětí, údiv, nebo moment překvapení. Prostě jsem jen seděl a říkal si, to je ale… A ten polibek na konci byl jako co? Něco tak trapného jsem už nějakou dobu neviděl. Asi zde tato scéna byla proto, aby se mohlo celé kino zasmát…

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Odklon od původního žánru začal druhou sérii a zde dále pokračuje. Od „hororového thrilleru“ se přesouváme k „akční komedii“. První série byla naprosto famózní a dodnes mi z ní běhá mráz po zádech. Sice se mi třetí série líbila více, než druhá, ale to bude hlavně tím, že jsem od ní již nic moc nečekal. Pár dobrých napínavých scén se zde sice objeví, ale je jich jako šafránu. Mnoho otázek není v sérii vůbec vysvětleno, dokonce ani náznakem – jak je sakra možné vybudovat tak obrovský podzemní komplex bez povšimnutí, proč rusáci bránu otevírají, a tak bych mohl pokračovat dále. Opravdu mě odklon od hororového žánru mrzí a od čtvrté série už nic raději nečekám.

Avengers: Endgame (2019)

Na Endgame jsem se těšil celý rok, jak malý Jarda. Byl to pro mě nejočekávanější snímek letošního roku (ano, dostal se i před Star Wars IX). Film je skutečně velkolepý, jak se dalo očekávat, ale při sledování Infinity War jsem se přece jenom bavil MNOHEM více. Jako negativum vnímám zbytečně dlouhou stopáž, která zapříčinila pomalou první třetinu filmu, takže byly chvíle, kdy jsem ztrácel pozornost. To se mi u IW nestalo! Rovněž mě mrzelo upozadění Thanose, čekal jsem, že bude mít podobný prostor jako v IW, bohužel se tak nestalo. Ano, možná zbytečně moc srovnávám s předchozím dílem, ale jinak to nejde, když se jedná o přímé pokračování. Pár scén bylo vyloženě perfektních (např. scéna ve výtahu), konečná bitva monumentální, sice trochu nepřehledná a z nepřátel zaměřená výhradně na Thanose, a když pominu časové paradoxy, tak film byl přece jenom výborný, ale dosáhnout úrovně Infinity War se mu nepovedlo. Uvidíme, kam se bude Marvel ubírat nyní…

Rallye smrti: Peklo na zemi (2012)

No… nenapadá mě jediná věc, která by měla ve filmu logiku. Jednu hvězdičku za občas nějaký povedený záběr.