Tara a její svět (2009) (seriál)

Některým seriálům se musí dát šance, ale nejprve všechny své předsudky a stereotypy strčte do bedny a tu někam zahrabejte, protože jinak můžete přijít o skvělý zážitek. Neřekl bych životní, ale takový, který vás může od něčeho osvobodit a otevřít oči. První série se musí odtrpět, věřte mi, a potom to přijde a budete odměněni. Skvělý to seriál, škoda, že má jenom tři série.

Nashville (2012) (seriál)

Seriál má ten správný náboj či atmosféru, chcete-li, a skvělý soundtrack, ale příběhově je to prázdné a povrchní. Holt, když někde přidáte, jinde musíte ubrat.

Yasuwa minyeo (2005)

Velmi šikovně načasovaný humor zde ale sráží hůře načasovaná romantika, ale jako celek to funguje dobře, tedy až na ten přeplácaný závěr. Pro mě se jedná o velké překvapení, které jsem z neznámého důvodu odsouval až na silvestrovský podvečer. Humor, který prostě můžu, spolu s nádhernou herečkou v hlavní roli, tak z tohoto snímku dělají nezapomenutelný zážitek.

Profesionální lháři (2012) (seriál)

Musel jsem se sám přesvědčit, zdali seriál je tak špatný, jak hodnocení naznačuje. Seriálu, jenž je postavený na genialitě hlavních postav a jimi řešených mimořádných situací, chybí podstatná věc a to ona genialita, a tak zbývá jenom všudypřítomná vulgarita a nahota, což je hodně málo. Takže vlastně je to tak špatný seriál, jak hodnocení naznačuje, možná i horší.

Robo Ji (2012)

Pár úsměvných momentů snímek poskytl, ale bohužel se nejednalo o nic extra, a docela mám obavy, že vrcholem režisérovy kariéry byl bravurní snímek Happy Flight. Uživatelka Maemi to ve svém komentáři, přesněji posledními dvěma větami, vystihla přesně. Snímek jako takový neurazí, ale nepřinese ani nic neobyčejného.

Altoobi : riteon too beiseu (2012)

Když to vezmu celkově, tak snímek je jedna velká patlanina se vším všudy a moje hodnocení tomu neodpovídá. Ale když to vezmu postupně, tak jedna hvězda je za kule rvoucí záběry přenádherných mašin, další za nádhernou herečku ve vedlejší roli a splnění mé fantazie jednou scénou, a zbylé dvě jsou za nakopání zadnice Severní Korey a závěrečné dech beroucí akce s tím spojené.

Poslední základna (2012) (seriál)

Seriál má své mouchy, ale za to od pilotního dílu je jasné, že se příběh může vyvíjet různými směry a každý z nich mě dokáže ony mouchy odpustit. Herci jsou příjemní, efekty jakž takž ujdou, dějová linka neurazí. Snad se seriálu poštěstí a jeho rozpočet se pro další sezóny nafoukne.

Vyšinutí (2012)

Zajímavý to thriller a až na ten konec jsem nemusel zvedat obočí, jak to u těchto filmů bývá zvykem. V porovnání s americkými thrillery na podobné téma z poslední doby mnohokrát lépe zpracované a dopracované, i když ten závěr jsem vážně nepochopil. Pro nás Čechy se jedná o velmi aktuální téma, nejen tím že zazní k čemu je a co způsobuje methanol, ale také co se může stát, když nenasytní lidé, horší než sám parazit v těle, jsou vedeny chamtivostí a neznalostí.

Šimpanzi (2012)

Šimpanzi prostě a jednoduše nejsou, alespoň v mých očích, tak zajímavý jako velké kočkovité šelmy. Celý příběh není ani dramatický, ani emočně vypjatý a ani oku lahodící, a tak si tvůrci vypomáhají pohledy na krajinu, které zaplňují snad jednu třetinu snímku, dále hudbou, která jen ruší a vůbec se nehodí. Tentokrát Disney Nature mě neoslnil a Šimpanzi zaostávají velkým krokem za Africkými kočkami. Tvůrci se snažili, ale bouchání klackem o zem se rovná velké nudě.

Sichega dolawassda (2012)

Povedená podívaná, zábavná a napínavá většinu času, místy hluchá, ale celkově se jedná o parádní jízdu, od začátku do konce. Na režijní debut zvládnuto na jedničku a už se těším, co nám Woo Sun-Ho přinese dalšího.