Castle na zabití (2009) (seriál)

Guilty pleasure jak má být! Místy megavtipné, místy absurdní. Seriály jsou vůbec zláštní věc. Tady natahování a oddalování bylo potřeba, neboť, když se uvolnily napjaté vztahové struny, tak se jim zapletly a skončili jsme v šesté sérii... No, ale o záhadě smrti matky Kate jsme se dozvěděli snad vše, tak stačilo.

Zelený rytíř (2021)

Ani původní příběh ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Sir_Gawain_a_Zelený_rytíř ) mi moc smysl nedává, tak nebyl problém s pomalu plynoucím Gawainem ve stylu Markéty Lazarové a Dead Mana. Obával jsem se díky době vzniku větší míry dekadence, ale nakonec závěrečná katarze dávala i smysl.

Predátor: Kořist (2022)

Predátoři jsou v podstatě zlí, zaslouží si smrt. Ale, když jsou i mezihvězdní lovci, nemuseli by být úplně blbí. Scénář filmu může být o blbosti, když to umí dobře zamaskovat. A tady se povedlo, během sledování se podařilo udržet myšlenky na to, že je to hrozná capina až k titulkům, a to se cení.

Expedice: Džungle (2021)

Lehce strašidelné, s dítky, které nesmaží hry opatrně... Dobrodružný film jako z osmdesátek jen moderně natočený. Vtípky fajn, svižné, barevné, lehounce šílené. Zábava!

Millerovi na tripu (2013)

Nikdy jsem to neviděl! Vtipům jsem se nesmál! Už vůbec ne těm s kousancem, prstem v uchu a prostě žádným!!! 🤐😂😎

Croodsovi: Nový věk (2020)

Obava z přeplácanosti "klasické dvojky" naplněna jen okrajově. Příběh dává jakž takž smysl a vtípky jsou ještě lepší! Hromová Bábi a její spánek plus HROMADA dalších! Ten závěr je Pánu Prstenů podobný jistě jen čistě náhodou! 😁

Croodsovi (2013)

Tak to byla sranda jak hrom pro celou HROMADU! 😁

Duna (2021)

Proti filmu Duna nemám námitek, na to, že se v knize pojednává plno věcí v mysli, nahradil tento handicap film obrazem a zvukem, který atmosféru kina úplně opanoval. Kniha má věci, které se mi nelíbily. Politikaření, rozpory v úrovni využívání technologií, ale stejně jsem před lety byl úplně nadšený, když poprvé zazněl hromový křik: "Muad'Dib". Film se nežene, ale neztrácí ani tempo, protože výše zmíněný obraz a zvuk těží ze scén maximum!

Nikdo (2021)

Huš! Na jaký hnusný krvák jsem se to díval!?! No hrůza! Krve, zubů, plamenů a kulek (i drcených) až běda! Johnem Wickem to smrdělo na sto honů, ale ta akce byla ukrutně obyčejná, špinavá a bolavá! Dokonce i místo pro načrtnutí filozofování bylo... 😎

Jumanji: Další level (2019)

Čekal jsem úpadek a zoufalou vykrádačku, ale (nejen) díky staříkům šlo vlastně o vydařenou recyklaci. Jistě, je to ovlivněno tím, že se to Éčku líbilo a šel jsem s pohledem na dětskou úroveň, ale ať... 🤩