Na samotě u lesa (1976)

Neodolám! :) "Radime! Vejš!" :) A ta děsivá role pana Vlacha!! Uuuuu! No a taky tam hrál pan Tříska, takžééé... :)

Marketa Lazarová (1967)

Tak jsem včera (7.9.2011) shlédl Markétu Lazarovou v kině, což jsem nečekal, že kdy zažiji! Jakási digitálně zrestaurovaná verze, či co... To jsem nepoznal. Každopádně moje zadnice poznala středověk!! :D :) 162 minut je 162 minut! :) No a mě u filmu po duši taky bylo všelijak... A co se filmu týče? Tak těch pět hvězdiček nepřehání! Kemr Kozlík na Oskara, Menšík Bernard nezvykle totálně nasazen! Mnohem lepší zarostlý Vladimír, než v oholený v ostatních svých rolích! Paní Vašáryová Markéta vypadala, skutečně lehce pološíleně. Z pana Palúcha Adama Jednoručky jsem měl nedobrý pocit. Rytíř Řehoř Sovička mě dostal už napoprvé před lety, i když se mihnul na málo prostoru - mám toho kluka Hajného rád! :) Pan hejtman Pivo Kryzánek to pěkně zemnil! ***** Všiml si tu někdo, jak je to podobné těmi časovými přesuny na Pulp Fiction? Teda spíš, jak je Pulp Fiction podobné Markétě Lazarové? Asi jo - jste samí krásní mladý chytrý lidi! :) ***** Scéna, kdy vypravěč mluví s Menšíkem Bernardem a Bernard Menšík mluví s Bohem mě teda obzvláště dostala!!! Bylo tohle někdy vlastně promítáno za před rokem 1989 v kinech v ČSSR??? Neumím si to moc představit! :) ***** KOMENTÁŘ PŘED OPĚTOVNÝM SHLÉDNUTÍM V KINĚ ***** Opus magnum?!? Ano, opus magnum!!! :) Tohle mě donutilo být v osmé třídě vzhůru až snad do půl druhé, což byl tehdy pro mě čas notně nezvyklý, ale nemohl jsem se odtrhnout... Uvědomil jse si, jak jiné je se o historii učit a jak jiné je nechat se do ní vtáhnout! Joj! Proč zrovna do tak brutální?!? :)

Deváté srdce (1978)

Bojím! Bojím! Cože ono to vyšlo letos na DVD!! Musím vidět se ženou!! Pane Herz, jak vám ty vaše potemnělé výtvory procházely u soudruhů odpovědnýcgh za kulturu?!? :)

Den pro mou lásku (1976)

Tohle byla psychologická podívaná do života vyrovnávající se ze ze trátou hodně depresivního zrna! Ale mile překvapil svým podáním Vlastimil Harpes... Ale skutečně bych se na to jen tak znovu nepodíval kvůli obsahu, ne formě..

Gladiátor (2000)

Nejsem tak historicky vzdělán, abych řešil, jak je to moc ujeté, či ne... ale od první naturalistické bitvy až k slzám (mým:) na v podstatě dobrém konci povedený film!!

Vetřelec (1979)

Dal bych 4*, ale za to, že to umožnilo příchod dalších dílů ještě 1* navíc... :) P.S. Vzpomínám si, jak generace rodičů utíkala z odpolední, aby stihla film, na kterém se "opět" omdlévalo! :) :) Čechy krásné, čechy normalizační.. :)

Velká ryba (2003)

Ten film nemá jen tvar, chuť, ale má hlavně i motor. Není to jen jemná kostřička, ovešená zajímavými, křehkými myšlenkami, které nejen šumí potichu a do prázdna za obzor, ale taky do fantazie, odpuštění a do dálky... jako ryba ve vodě... :) P.S. Díky za inspiraci pro komentář! :)

Bezstarostná jízda (1969)

Tak velká očekávání legendy se někdy holt těžko naplňují... ale bylo to mnohem víc easy, než jsem čekal...

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Přes všechny stopy paciček režisersteina T. Burtona a tím pádem i přítomnost mnoha psychoušských záležitostí, se na film dalo koukat a bylo v něm plno zábavných momentů a sladkostí! :) Byl pro děti výchovným a to se v tomhle světě odpouští jen režisérským týpkům, jako je T. B. Takže: "Milý Tome, Edwarda jsem Ti ještě neprominul, ale tohle jsi udělal pro svět dobře!" :)